automaticke , subezne spustenie

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

automaticke , subezne spustenie

Príspevok od používateľa gegoo » 11 Sep 2020, 10:53

Potreboval by som vymysliet system subezneho spustenia , ked sa pri behu jedneho zariadenia spusti aj druhe ale na oddelenom okruhu :
cerpadlo vodarnicky sa spusti pri odbere vody a zaroven potrebujem aby sa zapol uvc sterilizator ktory ked sa vypne vodarnicka vypne sa aj on sam ( nieje odber vody nejde ) lebo ked stoji v nom voda hreje sa . Vodarnicka je na 220 aj sterilizator , samostatne zasuvky , uvazoval som o relatku ( stykaci ) ktory by nejak vedel prijat signal ( vodarnicka ma zaruku ) cize nejak obmotat fazu drotom aby som na nej urobil cievku ktora by nejak zopla relatko alebo stykac . Problem je ze cerpadlo ma stale nejaky odber ( displaye ) a pri spusteni ide cez menic cize variabilne od 100-500 w Nejaka rada ? Alebo vybracne cidlo ? ( vodarnicka vybruje ked bezi motor )
0

ondistef
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 31 Dec 2009, 00:00
Bydlisko: okolie SNV

Re: automaticke , subezne spustenie

Príspevok od používateľa ondistef » 11 Sep 2020, 11:14

Núka sa tu x možností.
1. čerpadlo má na meniči programovateľný výstup (analog/ digital), ta by šlo využiť tento, akurát by si potreboval doplniť obvod pre spínanie stykača v závislosti od typu výstupu
2. využiť tlakový spínač na vodárni, ak je tam klasický, ak nie, tak doplniť do terajšieho systému a nastaviť tak aby pri určenom tlaku spínalo UVC trubicu a pri nejakom max. tlaku zas vypínalo
Tlakovy spínač DPC 10
3. Využiť prúdové monitorovacie relé (pri 100W, 230V/ Cos Phi 0,75) to vychádza na 0,58A
https://www.tme.eu/sk/details/rpn-1a8-a ... gJKxfD_BwE
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok