IP Rele/Stykač

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa milansprlak » 06 Máj 2021, 19:34

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako najlepšie vyriešiť tento problém: Mám 3D tlačiareň, k nej osvetlenie... Tlačiareň beží v kancelárii niekoľko hodín a potreboval by som ju vedieť vzdialené vypnúť. K tlačiarni mám pripojené raspberry, kde mám octoprint, vďaka čomu vidím stav tlačiarne (či beží tlač, teploty a pod), avšak keď sa úloha dokonči potreboval by som ju vedieť odpojiť od el. siete. IP relé si predstavujem nasledovne: pripojilo by sa do el. siete, k internetu (cez UTP kábel, nie WIFI) a z neho by sa napojila tlačiareň a pod. No a ja keď sa cez VPN pripojím k firemnej siete tak aby som po zadaní IP adresy mohol vedieť zap/vypnúť. Existuje niečo také ? Na ebayi sú rôzne zariadenia ale potrebujem spoľahlivé a najmä bezpečne zariadenie. Prípadne ako by som daný problém mohol vyriešiť? Ďakujem za rady.
0

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa Atlass » 06 Máj 2021, 20:42

na raspberry nahodiť teamviewer (nepotrebujes ani VPN) a cez nejaky jednoduchy python program zopinat digitalny vystup na RPi...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 06 Máj 2021, 20:55

atlass: to hadam nie. je tam vpn, lebo firemna siet a ty mu povies, nech tam da nieco, co otvori zadne dvierka a zrusi bezpecnost.
navyse on hlada prave ten hw, spinat pin na raspberry vie aj cez web.

existuju "ip resetatory" ale su zbytocne drahe. pohladaj klasicke relatka, resp. hotovy modul a spinaj ho z raspi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa technikus110 » 07 Máj 2021, 07:03

Žiadne PRC, ale CZ: https://www.netio-products.com/cs/zarizeni/powerbox-4kx

...teda ak chceš pracovať profesionálne a nerobiť šuflikanta a pokusy na firemnej sieti. Mám to cez Api pripojené k domácej automatizácii a komunikuje to tiež O.K. Čiže na priamo, ale aj cez Cloud. Verzií je viacero a aj s rôznymi pridanými funkciami.
Prílohy
Ja osobne používam na DIN do rozvádzaču. Je to samozrejme drahšie ako RPI...
Ja osobne používam na DIN do rozvádzaču. Je to samozrejme drahšie ako RPI...
netio-powerdin-4pz.jpg (1.43 KiB) 1968 zobrazení
1
Obrázok 1
Naposledy upravil/-a technikus110 v 07 Máj 2021, 07:44, upravené celkom 4 krát.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 07 Máj 2021, 07:28

Ak som spravne pochopil chceš tlačiaren vypnuť ked dotlači. V tom rpi sa určite bude dať niečo take naprogramovať aby aktivovalo svoj pin ked tlaciaren dotlaci. Na pin das rele a vybavene
Ked to chces na dialku tak pises ze na rpi vidis z vonka ako tlaciaren tlaci tak tiez tam doprogramuj abu si vedel zopinat pin na dialku.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: IP Rele/Stykač

Príspevok od používateľa milansprlak » 07 Máj 2021, 09:56

technikus110 napísal:
07 Máj 2021, 07:03
Žiadne PRC, ale CZ: https://www.netio-products.com/cs/zarizeni/powerbox-4kx

...teda ak chceš pracovať profesionálne a nerobiť šuflikanta a pokusy na firemnej sieti. Mám to cez Api pripojené k domácej automatizácii a komunikuje to tiež O.K. Čiže na priamo, ale aj cez Cloud. Verzií je viacero a aj s rôznymi pridanými funkciami.
Ďakujem presne takéto zariadenie som hľadal. Konkrétne som objednal tento:
https://obchod.hw.cz/eshop/chytra-zasuv ... ripojenim/ Ide síce o starší model ale aj tento vyzerá tiež super.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok