Prenos udajov medzi SCADA Reliance a PLCS 7-1200

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Prenos udajov medzi SCADA Reliance a PLCS 7-1200

Príspevok od používateľa oniko » 05 Júl 2021, 14:21

Ahojte, stretol som sa s jednym problemom. Mam vytvoreny maly projekt medzi Reliance a S71200. Keď to mam cez eth. kabel, všetko funguje tak ako má.
Montáž ale nedovoľuje aby bol PC prepojený s PLC cez kábel, preto som si zohnal od firmy EBYTE zariadenie na bezdrôtový prenos dát z eth. na eth.
Obrázok
Našiel som si aj video od výrobcu kde popisuje zapojenie a nastavenie zariadenia medzi PC a PLC.
Obrázok
takto mam nastaveny kanal v Reliance
Obrázok
takto PLC
Obrázok
takto vyzerá menu nastavení jednotlivých modemov.
Obrázok

Žiaľ takýto prenos mi nefunguje. Na strane PC vyzerá že je všetko v poriadku, aj sa rozsvieti LED LINK aj blika WORK, ale na strane PLC sa to nechce pripojiť.
Predpokladám že môžebyť problém v tom, že v tomto prípade nieje PLC ako server, ale ako client, a Reliance je ako server.
Keď v modeme zmením IP adresu modemu na inú ako je IP adresa PLC tak sa to pripojí, ale zasa sa zruší spojenie medzi jednotlivými modemami.
Má niekto skúsenosti s takýmito veciami a bol by ochotný mi to vysvetliť ako to naprogramovať aby mi to šlo cez tie vysielačky?

Za každú radu vopred Ďakujem :pain:
0

Atlass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 16 Mar 2019, 16:29

Re: Prenos udajov medzi SCADA Reliance a PLCS 7-1200

Príspevok od používateľa Atlass » 07 Júl 2021, 16:28

Neviem ci uz si to vyskusal ale daval si na ten wifi bridge aj IP v inom subnete ako je PLC a SCADA? Port mas spravny?
0

oniko
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 02 Jan 2015, 23:20

Re: Prenos udajov medzi SCADA Reliance a PLCS 7-1200

Príspevok od používateľa oniko » 07 Júl 2021, 22:27

Port mam 102ku, ten je nastavený v Reliance, a S7-200vka cez taky komunikuje, aj WIRESHARK ukazuje komunikaiu cez 102jku.

Keď som nastavil medzi routrami inu IP ako je v PLC, tak sa rozbehol link aj medzi modemom a PC aj medzi druhym modemom a PLC, ale zas to nekomunikuje medzi modemami, :pain:
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok