hallov senzor hladam lepsi kvalitnejsi ako aktualny 41f

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

hallov senzor hladam lepsi kvalitnejsi ako aktualny 41f

Príspevok od používateľa gegoo » 27 Jún 2022, 21:44

Zdravim v kolobezke na motoroch su senzory hall 41f , a hladam nejaku lepsiu nahradu z podobnymi alebo lepsimi parametrami nevyznam sa v tom ci sa mozu niecim nahradit napr A1326 alebo neviem , ide mi o to ze tie 41f asi nespinaju dobre lebo ta kolobezka huci ( vyrive prudy ) asi nespina tie magneticke polia presne ako by mala a je to kus mimo synchronizaciu a prejavuje sa to hlukom , a kazdych 500 km nejaky odijde tak by to chcelo nejaky lepsi presnejsi aj z teplotnou kompenzaciou mozno ked je to studene ide dobre po 20 km uz horuci hall senzor to riadi zle a z synchronneho motora sa stava asynchronny :) ale to je len uvaha , a navrhnut si nahradu netrufam
0

miso156
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 648
Dátum registrácie: 06 Dec 2020, 11:46
Bydlisko: Banska Stiavnica
Vek: 38

Re: hallov senzor hladam lepsi kvalitnejsi ako aktualny 41f

Príspevok od používateľa miso156 » 28 Jún 2022, 02:07

Ja by som si vystupy tych senzorov napichol na osciloskop a meral co sa zmeni ked je motor studeny a ked zohriaty.
Da sa z toho zistit ci je problem naozaj na halloch.

Taktiez by som pomeral zmenu priebehov na motore.
0
"No pain, no gain." (KC238)

Zaky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 08 Nov 2014, 16:41

Re: hallov senzor hladam lepsi kvalitnejsi ako aktualny 41f

Príspevok od používateľa Zaky » 28 Jún 2022, 16:25

Kompatibilní by měl být TLE4935L, jsem také pro měření, snímači je nejspíš ubližováno, jen tak by odcházet neměly mít důvod.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: hallov senzor hladam lepsi kvalitnejsi ako aktualny 41f

Príspevok od používateľa jenda23 » 28 Jún 2022, 17:26

Hally 41f se používaly i na Rietráckých bldc pro spřádní jednotky a hrůza s děsem. Hořely jeden za druhým. Měnil jsem je za nějaký z TME (musel bych dohledat jaký) a motory mi jedou v pohodě. Takže se asi něco nepovedlo.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok