Siemens LOGO 6

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

onee
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Nov 2023, 19:32

Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa onee » 06 Nov 2023, 19:50

Pekný deň,

potrebujem trochu z automatizovať chovné voliere pre hydinu. Od kamaráta som dostal 3ks LOGO 6 konkrétne 2ks 24RCL a 1ks 12/24RC. Použil by so 24RCL, potrebujem 6 výstupov. LOGO 6 nemá funkciu astronomických hodin a ja by som takú potreboval. Potrebujem pri východe slnka otvoriť dvierka a asi tak hodinu po západe zatvoriť. Plus potrebujem 5 dvierok otvárať každé iný deň, ale to je v pohode to viem naprogramovať.

Vedeli by ste mi niekto prosím poradiť ako na tie astronomické hodiny v LOGO 6. Môže to byť aj jednoduchšie stačila by letná a zimná verzia otvarania/zatvarania.

Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa rudko » 06 Nov 2023, 19:53

Ak to ma byt viazane na vychod a zapad slnka nemohol by si pouzit sumrakovy snimac?
1
Obrázok 1
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

onee
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Nov 2023, 19:32

Re: Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa onee » 07 Nov 2023, 23:10

Ahoj, ano aj nad tym som rozmýšlal ale:

Môže tam byť problém ak by prišla búrka a nahle by sa “zotmelo” dvierka by sa zatvorili.

Ak to dam do podmienky s časom a preženiem to cez AND tak pri otvoreni to bede fungovať v pohode ale zase to môže robiť rovnaký problém pri nahlom zotmeni pri burke.

Skorej by bolo lepšie naprogramovať viac verzii tyždenných spinacich hodin. Napriklad pre jaro/jeseň, leto a zima a tie postupne prepinať.

Rozmišlal som že použiť 3x ročne spinacie hodiny, na každe nastaviť nejake obdobie tak aby sa neprekrivali. Na vystup pripojiť tyždenné hodiny len tie nemaju žiadny vstup ktorý by ich aktivoval.

S LOGO so nikdy nepracoval a neviem čo tam je možné a čo nie. Niekdy sa dajú spraviť rôzne klučky len človek musí byť znalí danej veci.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa romiadam » 08 Nov 2023, 01:23

Neviem ci logo 6 vie sledovat datum. Ak ano, tak to naprogramuj pre kazdy mesiac z datumu.

Vlastne staci ti 7 csaov otv /zatv., lebo mas Dec, Jan=Nov, Feb=Okt, Mar=Sept, Apr=Aug, Maj=Jul a Jun.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa balu » 08 Nov 2023, 07:15

Logo má v sobě hodiny a umí i letní/zimní čas. Logo 6 má v sobě i astronomické hodiny (0BA7 a novější). Astronomické hodiny sledují východ a západ Slunce. Samozřejmě se s tím dá pracovat i v programu (pouze hodiny a den v týdnu, ne datum), takže pokud zkombinuješ čas a soumrakový spínač, tak se dvířka v poledne nezavřou ani kdyby přišla bouřka kombinovaná s úplným zatměním Slunce.
0

onee
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06 Nov 2023, 19:32

Re: Siemens LOGO 6

Príspevok od používateľa onee » 08 Nov 2023, 09:23

Ahojte,

ja mam 6ED1 053-1HB000-0BA2 teda ten astronomicky čas tam nebude.

Rozmišlal som že tam nastavim 3 ročne hodiny ako som pisal hore a cez AND k nim pripojim tyždenne hodiny tam sa da nastaviť čas. Tak by to malo krasne fungovať.

Ešte musim vymyslieť cez nejaky posuvny register otvaranie 5ks dvierok v slučke aby sa vždy otvorili len jedny. Cez tyždenné hodiny to nepôjde mal by som tam dva dni pauzu.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok