Pohon NICE, samovolne otvorenie posuvnej brany

Problematika ohladne regulácií (PI, PID), ovládania pohonov, odmeriavaní veličín, automatizácie PLC

Moderátori: Drakoush, Moderátori

antenar300
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30 Dec 2023, 17:31

Pohon NICE, samovolne otvorenie posuvnej brany

Príspevok od používateľa antenar300 » 30 Dec 2023, 17:39

Zdravim,

ma niekto skusenost s pohonom NICE a javom samovolneho otvorenia brany?

Ide o pohon NICE RB350 namontovaneho a pouzivaneho dvanast rokov.

Za tie roky som 2x menil fotobunky a menil/rozsiroval o dalsie dialkove ovladace, ale inak nemam co tomuto zariadeniu vytknut, nikdy nezblbol.

Az do tychto dni, zacala sa samovolne otvarat brana. Niekedy o druhej v noci, inokedy dopoludnia.

Signalizacia cez majak ale ani LED vo vnutri pohonu neindikuju ziaden problem.

Uz som urobil reset a novu inicializaciu pohonu, vymazanie a novu registraciu dialkovych ovladacov, ale nahodne sa to stale deje v rozpati niekolkych dni-tyzdnov.

Zial, to rozpatie kedy sa to prejavi je prilis dlhe na odhadnutie co to mohlo sposobit (nechcene stlacenie tl. dialkoveho voladania v tom case vylucujem), ale v dosahu po cely cas su priemerne 3 ks.

Ak sa uz s tymto niekto stretol, mozno ma dokaze nasmerovat, na co sa upriamit, co moze byt vadne.

Dakujem

A.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5646
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Pohon NICE, samovolne otvorenie posuvnej brany

Príspevok od používateľa mr.dred » 30 Dec 2023, 17:49

.. skús vybrať celý plošák riadenia von a pozri ho zospodu... slimáky vedia ovládať zariadenia aj bez DO :lol: Poriadne ho poumývaj a natri kolofónou rozpustenou v liehu...tá slimákom nechutí :lol: - odskúšané!!
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok