Laboratorny zdroj 1,3-30V 0-5A

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11719
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 01 Dec 2009, 22:42

lop13 napísal: ... a mam rad takych ludi co ofrflu a ani to neodskusaju, zujimave co to popisujes ale mne to funguje. Som azda vynimka???
Tak toto vôbec nebolo fér ...

S Danhardom sme si už vymenili spústu nelichotivých invektív ...

No v elektronike určite vie, čo hovorí. A neprekračovanie katalógových parametrov je alfou a omegou funkčnosti elektroniky ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 01 Dec 2009, 23:17

mozno sa vyzna, ja netvrdim ze nie. ale znelo to ako keby chcel tvrdit ze to nefunguje. Nie som zaciatocnik a viem si to spocitat (Elektronike sa venujem od svojich 5 rokov doslova a mam aj dake tie skoly za sebou). A podstatne je, ze to funguje. Co sa tyka tych merakov, prerobil som to na jeden, meranie je dostatocne oddelene to mi mozes verit. A dnes som skusal aj ten skrat ... lebo.... no zhorel len kabel najprv pekne zasvietil a potom sa roztopil a este si to odniesli stare kable so svorkami:D
0

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 27 Mar 2010, 19:19

Tak konecne je hotvy. Musel som vymenit tranzistory akosy som nevsimol ze ten co to navrhoval tam dal slabe a po uprava som pridal aj chladice:)
0

Používateľov profilový obrázok
Zdeno
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 26 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt. Mikulas - Bratislava
Vek: 40
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Zdeno » 04 Jún 2010, 14:12

ja sa ani necudujem ze ti danhard dalej uz neodpovedal, si drzy a ten zdroj vyzera STRASNE, prepac ale je to tak a na margo tvojich svietiacich kablov pri skrate a odpalenych svoriek ani ja nemam co k tomu dodat...

Ludom chyba pokora.
0
Chodím do práce s odporom, pre výplatu s napätím :)

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Jún 2010, 15:42

Prý že ho nemám zkratovat :D Co když budeš oživovat nějaké zapojení a bude v něm zkrat? 8O Laboratorní zdroj musí vydržet zkrat při jakémkoliv výstupním napětí a omezení proudu. A ne jen jeden :twisted:

Při 2x1,3V/5A se to za chvilku musí celé začít tavit. Pravý zdroj bude asi těžko stejně chlazený jako ten levý.
Zaizolovat ledky, vývody tranzistorů a na 230 se vykašlat je ČTK.
Svorky s možností přišrubování vodiče jsou na zdroj imho vhodnější. Jeden měřák na 4 měřené veličiny taky nic moc.
Kondenzátory zbytečně blízko chladičům. Drátky k nim nic moc.

Kabeláž celkově hrůza. Označuješ se za v elektronice zběhlého a přitom používáš argument "však mě to jede". Poddimenzování, zpr***nou kabeláž a argument "však to jede" si můžou dovolit jen amatéři a china konstruktéři :D
0

Používateľov profilový obrázok
mat100
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1360
Dátum registrácie: 07 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Plzen - jih
Vek: 29

Príspevok od používateľa mat100 » 04 Jún 2010, 16:44

Když jsem otevřel toto vlákno uviděl jsem parádně zpracovaný zdroj. Můj údiv rychle opadl při pohledu na střeva ,,zdroje".
0

Puskin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 21 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: KNM
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Puskin » 04 Jún 2010, 16:51

zdravym vas
chcel by som sa k tomu zdroju opýtať. K čomu služi ten obvod ktory ide zo sieťovej zasuvky na poistku a trafo. Je to odrušenie?
ďakujem
Prílohy
P1030339 (1).jpg
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 04 Jún 2010, 17:10

Zdroj nevyzerá najhoršie, musím pochváliť predný panel - mám rád trošku kreativity v tomto smere, predsa len to dáva zariadenie do iného svetla. Mňa na prvý pohľad zarazil počet meracích prístrojov. JEDEN? To kým sa dopracuješ ku nejakému údaju....
- kabeláž na tvoj vek, vzdelanie, elektro úroveň by som čakal trošku inú - ale to je vec poctivosti
- tie chladiče? okamžite vačšie! A prečo sú vo vnútri? - totálna blbosť
- nepáči sa mi plastová krabica. To je môj názor.

Trošku na tom popracuj ešte a bude to fajn :wink:
Dávam K+

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

@Puskin
áno je to filtrácia

A až na tomto detaile som si všimol že na tom konektore je krásny prístup ku živým častiam! :evil:
Takže karma až keď to dáš do poriadku!
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Jún 2010, 17:14

Puskin: jo, konkrétně tenhle kus je z pc zdroje.

mikkipp: ani vypínače nemá zaizolované
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 04 Jún 2010, 17:25

Och...tak je čo ešte dobiehať.
A rozhodne by som po tomto výkone neskákal do VÁŽENÝCH užívateľov ako je Danhard :evil:
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Split

Príspevok od používateľa Split » 04 Jún 2010, 17:51

no..aspon viem akoby moja buduca praca nemala vyzerat..kladne hodnotim predok...ale vnutro je fakt bieda...skusobne plosaky, chladice (s takymi som chladil stabilizatory na 12V a 0,5 ampera ale nie toto) a vodice vselijako poprekrucovane...aspon keby si ich mal ako tak zviazane...takto sa v tom ani ty nevyznas...

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 04 Jún 2010, 19:09

lop13 napísal:a mam rad takych ludi co ofrflu a ani to neodskusaju, zujimave co to popisujes ale mne to funguje. Som azda vynimka???
Nezlob se na mě, ale proč takhle reagovat, Danhard neřek nic sprostýho ani provokativního, pouze svůj názor. Myslím že Danhard má trocha víc zkušeností než Ty, a podle toho co sem tu (na foru) čet tak co řekne na 99% sedí....schválně dolož měření na ipmpulsní odezvu, oscilogram přechodu režim - zdroj napětí/zdroj proudu a zpět...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 04 Jún 2010, 19:23

jenda23 napísal:
lop13 napísal:a mam rad takych ludi co ofrflu a ani to neodskusaju, zujimave co to popisujes ale mne to funguje. Som azda vynimka???
Nezlob se na mě, ale proč takhle reagovat, Danhard neřek nic sprostýho ani provokativního, pouze svůj názor. Myslím že Danhard má trocha víc zkušeností než Ty, a podle toho co sem tu (na foru) čet tak co řekne na 99% sedí....schválně dolož měření na ipmpulsní odezvu, oscilogram přechodu režim - zdroj napětí/zdroj proudu a zpět...


No ja ho osobne nepoznam a necitam tu vsetko tak neviem ake ma skusenosti a podobne. Ja mam za sebou niekolko rocnu prax atd. ale uz som to tu kdesi pisal. Ide o to ze to napisal formou to nemoze fungovat. Priznavam a myslim uz som to aj pisal. Nevsimol som si, teda nestudoval som parametre tych tranzistorou kedze to bola hotovo schema. Neskor som zistil ze su slabe a vymenil som ich. Ale co sa tyka ostatku vsetko funguje ako ma a len pre priklad je to standartna chcema co sa pouziva a spomina asi v kazdej knihe o zrdojoch atd. A ten oscilogram som trochu nepochopil co presne to chces a hlavne na co(ak som teda dobre pochopil co to chces namerat)? A moja reakcia bola taka pretoze to funguje uplne bezchybne a niekto ma tu ide presviedcat ze, to nemoze fungovat.
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 04 Jún 2010, 19:27

To že to dává napětí neznamená že to funguje na 100%, pokad dojde k přechodu mezi režimem zdroje napětí a režimem zdroje proudu (zasáhne proudová pojistka) a dojde k překmitu napětí teřba tak může dojít k destrukci připojenýho zařízení, třba takový TTL na 30V se ti nebudou tvářit zrovna nejlíp...
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 04 Jún 2010, 19:39

A este pre vsetkych frflosou. vysvetlenie. Tie fotky su trocha rozhadzane a nieje s ich postupnosti vidiet co ako nasledovalo.
1. Kable su usporiadane a pripevnene
2. Chladice su pridane nove a velke. Bezproblemou chladi nic sa neprehrieva pri maximalnom zatazeni, test hodina cca
3. Testovaci plosak je vymeneny za normalny (testovaci je asize na test, ale to nikomu asi moc nepovie)

A este dodatok. Nieje to profesionalny laboratorny zdroj na seriovy predaj. Na moje uceli staci jeden merak. Ak niekomu nie, premna si vy davajte aj sto je to vasa vec. Keby som to robil na ine uceli tak nerobi ani takyto zdroj ale omnoho zlozitejsi. a hlavne impulzny.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:
jenda23 napísal:To že to dává napětí neznamená že to funguje na 100%, pokad dojde k přechodu mezi režimem zdroje napětí a režimem zdroje proudu (zasáhne proudová pojistka) a dojde k překmitu napětí teřba tak může dojít k destrukci připojenýho zařízení, třba takový TTL na 30V se ti nebudou tvářit zrovna nejlíp...
Aha tak som ta dobre pochopil o co ti ide. Nie ktomuto nedochadza. Trosicku mi ale nedochadza scoho usudzujes zy by k takumu dacomu malo dojst???
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 04 Jún 2010, 19:54

Môžem počuť z akého dôvodu si tu dal fotky nedokončeného zariadenia? Čo iné si akože čakal? A tomu frflaniu sa vraví KRITIKA! Ak ju neznesieš, pretože si dokonalý tak si to na začiatok príspevku nabudúce uveď.
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Jún 2010, 20:04

Na fotkách vidím pořád to staré hnízdo. Co ta zmiňovaná izolace? Hmm?
Nic ve zlém... pořád tu jen píšeš o svojí dlouholeté oslnivé praxi, ne zrovna nejtaktněji se ohraňuješ proti opodstatněným námitkám zkušených uživatelů a pak nevíš co je to překmit napětí a podobné.

Takový namyšlený Ing. na baterky.

Nedávno tu byl podobný zdroj poskládaný téměř bez jakékoliv výtky úplným amatérem (tak se označil sám autor). Takže co ty dokáže postavit každý trochu zručný člověk i bez mnoholeté praxe :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 04 Jún 2010, 20:11

mikkipp napísal:Môžem počuť z akého dôvodu si tu dal fotky nedokončeného zariadenia? Čo iné si akože čakal? A tomu frflaniu sa vraví KRITIKA! Ak ju neznesieš, pretože si dokonalý tak si to na začiatok príspevku nabudúce uveď.
.

Netvrdim ze neznesiem kritiku. Len niektora KRITIKA mi pride cudna ( ale to je vec nazoru). Obrazky som sem dal vsetky co som porobil a vecsinou fotim postupne ako sa vec vyvija. Neviem z akeho dovodu to tu rozhadzalo ci som bol ja mimo ked som to sem daval neviem. Nemam posledne fotky lebo pri skladani horneho krytu sa predny panel odliepa. Tak to nechcem zbytocne skladat a rozoberat. Takze sem uz nepridam asi fotky ako to teraz vnutri vyzera :(.

Dodavam este take vysvetlenie trochu cudne mi teraz znie ako som odpisal na prispevok Danhard ale proste ma to nastvalo a vtedy ma stvali este ine veci(nejdem rozmazavat- ale islo tiez o par chtrakov a Danhard prisiel dorany). A zas na druhu stanu nemyslim ze by moja reakcia bola urazliva voci Danhard. Ak hej tak sa mu ospravedlnujem.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 5 minútach:
Ond3x napísal:Na fotkách vidím pořád to staré hnízdo. Co ta zmiňovaná izolace? Hmm?
Nic ve zlém... pořád tu jen píšeš o svojí dlouholeté oslnivé praxi, ne zrovna nejtaktněji se ohraňuješ proti opodstatněným námitkám zkušených uživatelů a pak nevíš co je to překmit napětí a podobné.

Takový namyšlený Ing. na baterky.

Nedávno tu byl podobný zdroj poskládaný téměř bez jakékoliv výtky úplným amatérem (tak se označil sám autor). Takže co ty dokáže postavit každý trochu zručný člověk i bez mnoholeté praxe :wink:
neviem kde si cital ze neviem co je "překmit". a o izolacie a podobne defekty - DVACSINA FOTIEK JE ROBENA POCES STAVBY A TESTOVANIA. PRETO TO VYZERA AKO HNIEZDO A NIEJE VSADE IZOLACIA AT.
0
Naposledy upravil/-a lop13 v 04 Jún 2010, 20:12, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 04 Jún 2010, 20:11

Stane sa, už to nerozmazávajme.
Daj si to poriadne do kopy, odfoť to (snáď sa ti to nejako podarí) a bude ti odpustené :wink: :)
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 04 Jún 2010, 20:40

lop13 napísal:neviem kde si cital ze neviem co je "překmit". a o izolacie a podobne defekty - DVACSINA FOTIEK JE ROBENA POCES STAVBY A TESTOVANIA. PRETO TO VYZERA AKO HNIEZDO A NIEJE VSADE IZOLACIA AT.
Tuhle větu jsi měl napsat hned na začátek. Ne až sem. Izolaci na fotce nemáš a v dalším postu ses o ni nezmínil.

Taky by mě zaímala fotka hotového díla.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok