Sdružená ochrana repro JP23

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Sdružená ochrana repro JP23

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Júl 2011, 11:49

Zdravím, chtěl bych Vám po delší době představit další můj projekt. Jedná se o sdružený obvod pro ochranu zesilovače. Je v něm implementována DC ochrana, tepelná ochrana, soft start. Jako rozšiřující funkce je zde možnost automatického vypnutí zesilovače při nepřítomnosti signálu, stend by režim, peak detektor s detekcí v reálném čase a s prodlouženou indikací. Obvod umožňuje řídit ventilátory ze dvou čidel dle teploty, při dosažení krytické teploty se koncové moduly odpojí. Obvod jsem řešil za pomocí analogových součástek a je komplet mým mávrhem. Určitě pdnou otázky proč tak složitě když je možnost požít MCU, samozdřejmě, ale chtěl jsem si připomenout práci s analogovými obvody a řešení obvodů "po staru". Sesmolil jsem nějakou dokumentaci tak tu samozdřejmě přikládám. Plus pár foteček z probouzení k životu. Tak a ted do mě :D

ještě odkaz na dokumetaci http://www.ulozto.cz/9698776/modul-rize ... e-jp23-pdf
Prílohy
P1110463.JPG
P1110456.JPG
P1110455.JPG
P1110452.JPG
Oživování detektoru signálu
Oživování detektoru signálu
0
Naposledy upravil/-a jenda23 v 16 Júl 2011, 17:59, upravené celkom 2 krát.
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Ond3x
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2240
Dátum registrácie: 10 Mar 2010, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa Ond3x » 16 Júl 2011, 12:04

Paráda. Můžeš prodávat jako stavebnici :D

Do čeho to pak dáš?
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Júl 2011, 12:05

byla to zakázka která mi přišla mejlem, je to do nějakýho PA
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Príspevok od používateľa NySher » 16 Júl 2011, 12:14

Wau parádna práca... 8O
0
:)

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 16 Júl 2011, 12:18

jenda23: Nehnevaj sa na mna ale je to sialene prekomplikovane. Jeden maly MCU a bude to 10x mensie, lacnejsie aj jednoduchsie. Uz len ten plosak samotny osadzovat...
Fakt nechapem preco to riesit takto.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
VikyHazard
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 06 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA ZB
Vek: 31

Príspevok od používateľa VikyHazard » 16 Júl 2011, 12:28

krásna práca aspon že niekto ešte pracuje s analogovýmy obvodmi a nie všetko na základe jedného číslicového pekný nápad ako si ochránit svoj zosilnovač K+
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Júl 2011, 12:37

Třeba proto že tam Jenda žádný procesor nechtěl. Já bych ho tam taky nechtěl a mám k tomu nejen subjektivní ale i objektivní důvody. Mě se to líbí tak jak to je a dávám plný počet bodů. Jen pokud je to pro nějaký větší PA systém tak bych tam možná dal nějaká větší baga relé. Například Finder řady 62xx. Co to tam je vlastně za relé?



Snad jen přípomínka - detekci podpětí bych nepovažoval za až tak dramatickou. Při podpětí (nedosahuje-li extrémních hodnot) zesilovač jen dodá menší výkon a tudíž může docházet k častější limitaci. To nám ukáží indikátory ale není nutno zesilovač odpojovat od sítě. Lepší by bylo zabránit startu zesilovače při přepětí. Přepětí může zesilovač vážně poškodit a dojde k němu mnohem snadněji. Všichni víme jak jsou kolikrát zbastlené přívody na různých akcích a tak asi nebude až takový problém aby se třeba sem tam přerušil nulák a na zařízení se dostalo sdružené napětí nebo nějaké takové jiné radosti. Myslím že by stálo za to and tím trochu podumat.
0
Naposledy upravil/-a Thales v 16 Júl 2011, 12:53, upravené celkom 2 krát.
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 16 Júl 2011, 12:40

Krása, fakt vidno ozajstnú prácu.

A koľko si ich vyrábal? Vývoj takéhoto zapojenia nieje len tak, a následné odskúšanie a vyladenie, no musel si mať dobrú motiváciu.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Júl 2011, 12:44

Relé budou, musim objednat. Síťový relé necham 10A, pro reproduktoy by myslim mělo stačit taky, ale findery sou samozdřejmě nejlepší volba.

Washu vím že by to bylo jednodušší řešit pomocí MCU, ale mě to už v poslední době přestává bavit, šecko pomocí MCU... pro mě nuda. Prostě sem se jen chtěl procvičit, do modulu sem nevrazil ani korunu. Šecko šuplíkový zásoby a místo v krabici je tak proč ne takhle....

Kubo: dělal sem jeden modul, je to zároveň prototyp a zároveň konečnej kus, šel na první našlápnutí bez jedinýho zádrhelu. A motivace byla jednoduchá zvládnu to nebo ne....
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Júl 2011, 12:58

Doplněn můj předchozí příspěvek.

Ty Findery řady 6mají ale jinou patici. No a Findery řady 4 které si měl asi na mysli ty se hodí jen pro zesilovače do dejme tomu 200W. Pak už v případě poruchy není možné garantovat bezpečné odpojení.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kubo150 » 16 Júl 2011, 13:04

No, to by ma kôli jednému kusu ani párom volov nedotiahli. Koľko hodín si tomu venoval? Lebo si pametám, čo si písal, že pred chvíľou dokončený návrh DPS v "Na čom pracujete" To by sa mi vážne nechcelo, alebo si za modul dal nejakú riadnú cenu?
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
Axwell
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2388
Dátum registrácie: 28 Feb 2009, 00:00
Vek: 33

Príspevok od používateľa Axwell » 16 Júl 2011, 13:20

tak toto sa mi paci, myslim ze by to mohlo ist kludne aj ako clanok :wink:

nie kazdy vsetko robi len s MCU, ja osobne ak to neni nevyhnutne tak radsej vsetko bez MCU...

Kludne toto by som dal aj do Aradia, aspon by sa tam dostalo nieco co neni s MCU po dlhej dobe :wink:

K+
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Washu » 16 Júl 2011, 13:21

jenda23 napísal:Washu vím že by to bylo jednodušší řešit pomocí MCU, ale mě to už v poslední době přestává bavit, šecko pomocí MCU... pro mě nuda. Prostě sem se jen chtěl procvičit, do modulu sem nevrazil ani korunu. Šecko šuplíkový zásoby a místo v krabici je tak proč ne takhle...
Robit jednoduche veci zlozito, obcas sa mi to tiez stava. Ale je nato jednoduchy liek, zacni navrhovat nieco fakt zlozite a potom sa zbadas. Minimalne v momente ked schemy k plosaku maju plochu ze by si si snimi mohol pohldne vytapetovat izbu ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Júl 2011, 13:34

času jsem tomu věnoval dost, cenu zatim nevim, ale nebude vysoká. Bylo to jen pro radost :D

Washu todle vim, mam za sebou složitější věci než je tohle... ale prostě sem chtěl jen takový spestření než jen šecko narvat co nejtěsnějc a šecko do jednoho švábu
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Rákosnik

Príspevok od používateľa Rákosnik » 16 Júl 2011, 13:41

pěkná práce!! :) jak dlouho ti trva vyrobit celou takovou DPS i s leptaním, osazením a tím vším??

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Príspevok od používateľa eurobastler » 16 Júl 2011, 14:09

Ocenujem tvoj vyrobok, nezaplavujes forum zbytocnymi recami / :roll: /, ale pracou. Pracou, ktora je dobre odvedena po kazdej stranke. :prayer:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa jenda23 » 16 Júl 2011, 16:57

Děkuju :)Celkovej čas od návrhu po dokončení a rozchození tak cca 20 hodin práce
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 16 Júl 2011, 20:20

šmarjá... šak to má funkcíí toľko ako činske hračky, polovicu z toho ani nepoužiješ :)
Uplne by tam stačila ochrana proti skratu a oneskorene pripojenie repro, prípadne softstart.

Každopadne je to kus dobrej práce ;)

BTW: Procesor ma veľa vyhod, jednou z nich je aj možnosť "implementácie" SW kurvitka, kedže to bola nejaká zakázka, mal by si o prácu v budúcnosti postarané :lol:
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
Buldozer
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 794
Dátum registrácie: 28 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Košice
Vek: 29

Príspevok od používateľa Buldozer » 16 Júl 2011, 22:15

K+ Niet co dodat.
0

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Júl 2011, 22:22

wawww dost huste ,mne by sa to osbne nechcelo :D a to ti slo na 1. krat hned?

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok