MIR-50, sluchátkový zesilovač

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa Betaron » 24 Mar 2013, 16:43

Zesilovač MIR-50 - dokumentace od člena „right13“ - je volné zpracování známého zesilovače DPA-110. V mém případě jsem MIR50 nasměroval do aplikace sluchátkového zesilovače s tím, že je nastaven do třídy A. Klidový proud je nastaven 220mA na větev. V Tronic jsem zadal výrobu speciál toroidu, který má oddělaná sekundární vinutí 2x15V samostatně pro pravý i levý modul. Na foru audioweb je link k tomuto zesilovači, takže nebudu znovu vypisovat detaily ze své stavby.
Krabici konstrukce jsem tentokrát volil – černo – červený elox a vypadá to skutečně hezky, lepší než na fotkách
Zesilovač hraje výtečně, kvůli zapojení ochran EZK XSJ3253, jsou na desce modulů provedeny ještě drobné úpravy. Výstup na sluchátka je veden přes ochranný odpor 34R. Taktéž jsem vyzkoušel zesilovač na bedny do impedace 4 Ohm, taky zvukově výborné. Pro ten případ výkonnější toroid není na závadu.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nožičky jsou stejné, jaké používám standardně u svých výtvorů. Čelní i zadní panely mají zfrézované kapsy – zapuštěné konektory, knoflík na Alps ptenciometr i spojovací šrouby pro Imbus.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

:wink:
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa spin90 » 24 Mar 2013, 16:51

Tak to je sila 8O
Ten konektor na Phono s tym cervenym cudlikom to je z kade ? To je nieco speci, nie ? :)
Ale vazne nadhera.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

neznamy

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa neznamy » 24 Mar 2013, 16:52

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
sraj
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 26 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: PP
Kontaktovať používateľa:

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa sraj » 24 Mar 2013, 17:16

tak ja ako fanúšik F1 Ferrari sa mi to veľmi páči, musím pochváliť
a pridávam aj odmenu
0
https://www.meteopp.eu/ MeteoStanica POPRAD - aktuálne údaje , +meteokamerka(test)
Mini Meteostanica Poprad : http://svetelektro.com/Forum/mini-meteo ... 42443.html
TempLogger : http://svetelektro.com/Forum/templogger-t8407.html

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa staffy » 24 Mar 2013, 17:24

Paráda, opäť precízna práca. Len jedna vec mi udrela do očí - rozdielne konektory cinch :)
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa Betaron » 25 Mar 2013, 08:32

Konektory jsou mizerné! Asi před rokem jsem kupoval jako vždy větší množství Cinch v GESu. Červené cinče jsou zvlášť špatné, toho jsem si všiml až po nějakém čase, kdy jsem začal něco osazovat. Byla to nějaká chybná série, zmiňovali se o tom i kolegové na audiowebu.
Časem vyměním za lepší…
0

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4786
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa platon.rado » 25 Mar 2013, 08:39

Super práca, od Betarona ako ináč sme ani iné nečakali.nemáš tých sluchátkových už nejako vela ??? :D
Ten konektor je Neutrik.Ten červený čudlík je poistka proti vytiahnutiu jacka.Cena 7-10€ za kus.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

pyskon1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 10:00
Vek: 30

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa pyskon1 » 25 Mar 2013, 19:17

Velmi hezké zpracování, co je to chladič a kde je k dostání ? Možná bych vyměnil ty relé v ochranách, já jim moc nevěřím, ale je to můj názor.
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa elmoto » 31 Máj 2013, 09:24

Nadhera. Ja by som potreboval pomoct s vyberom stavby sluchatkoveho zosilnovaca pre 600Ohm sluchadla. Priklanam sa k elektronkovemu OTL a elektronkovemu hybridu. Nieco co pri svojej jednoduchosti prekvapi zvukom. Co by ste mi odporucili? Dakujem.
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa Betaron » 31 Máj 2013, 12:01

Od doby, kdy jsem zde uvedl sluchátkový zesilovgač HA-MIR-50, byly provedeny ještě malé obměny. Především však vstupní tranzistory byly vyměněny za typy J-FET, 2SK170/2SJ7. Zvuk do vysoko impedančních sluchátek DT-880-600 Ohm je znamenitý, brilantní s bohatou výkonovou rezervou.

Nicméně pokud tě zajímá sluchátkový zesilovač s elektronkami, mohu přes víkend připravit „fotopříběh“ s popisem ze stavby k některému z mých elektronkových OTL sluchátkáčů. V každém případě sluchátka s vyšší impedancí vyhovují lépe katodovému výstupu a zvukově výborné…
Obrázok Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 31 Máj 2013, 12:05

elmoto napísal:Nadhera. Ja by som potreboval pomoct s vyberom stavby sluchatkoveho zosilnovaca pre 600Ohm sluchadla. Priklanam sa k elektronkovemu OTL a elektronkovemu hybridu. Nieco co pri svojej jednoduchosti prekvapi zvukom. Co by ste mi odporucili? Dakujem.
Ako uz som Ti pisal do SS, pustam sa pomalicky do jedneho projektu, uz som ho nacrtol v nejakej debate tuna, bude to hybrid, bude tam LME49... a bude tam lampa. Ostatne az to bude hrat :mrgreen:
0

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3155
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: MIR-50, sluchátkový zesilovač

Príspevok od používateľa elmoto » 31 Máj 2013, 12:47

Zdeno na tvoj vytvor sa tesim to co mam od teba je moc dobre aj co sa tyka kvality prace, chcem tam odskusat ine budiace lampy zatial zhanam no chcem este jeden na porovnanie a hlavne pojde do prace k praci na pocitaci ale bude to treba aj druhe sluchatka lebo mam len tie 600ohm AKG a potom KOSS Sporta Pro/to uz naozaj v dnesnej dobe niesu dobre sluchatka :( ked pozriem po com sa daju zohnat kvalitne hrane sluchatka/. Ten 6as7g uz finalizujem no malo casu mam tak to ide pomaly. Mam dve take iste trafa 1pn66516 tak rozmyslam to dajako vyuzit :)
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok