Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

tomaspr
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01 Dec 2012, 11:29
Bydlisko: Krumvíř
Vek: 29

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa tomaspr » 22 Mar 2013, 14:42

Nádherné zpracování :) jen doufám že jednou i můj Leach AIO bude aspoň z poloviny jednou vypadat takto..Jen se chci zeptat jestli jste dělal nějaké porovnání ve zvuku např. s DPAčkem a jaký máte klid. proud v jedné větvi ? Já mám 100 mA a nevím jestli můžu výš...
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa martin63 » 12 Apr 2013, 18:25

Kde si prosím Ťa zohnal ten prepínač?
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 13 Apr 2013, 22:32

..předpokládám, že máš na mysli vypínač Antivandal, nikoliv přepínač Isostat; :?:

Velká nabídka různých vypínačů Antivandal je např. v TME
http://www.tme.eu/cz/katalog/#id_catego ... _order=ASC
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa martin63 » 13 Apr 2013, 23:20

mal som na mysli otočný prepínač, ktorým si prepínaš vstupy.
0

oravan

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa oravan » 13 Apr 2013, 23:56

super ja by som to prepinanie riešil elektronicky a tak isto dorobit dialkove ovladanie no možnosti je mnoho inak je super ked sa po pridni hlasitosti cez DO otača potak hlasitosti su na to špecialne potaky prikladam plusko je to super

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 15 Apr 2013, 07:57

..njn, otočný přepínač jsem koupil v EZK, má 2x šest poloh. Na přepínači jsem ale „vylepšil“ vzhledově – je na něm nasazena plastová krytka, která pochází ze starých filmů do klasického fotoaparátu. Plastová krabička přesně padne na přepínač, zakryje všechny pájené kontakty. Nožem je jen potřeba plastovou krabičku vhodně seříznout, upravit odspodu pro vstup kabelů…
http://www.ezk.cz/e-shop/obalka.php?id=15023


Elektronické přepínání vstupů s dálkovým ovládáním a motorizovaným potenciometrem ALPS připravuji u jiného zesilovače, který mám rozložený na druhém pracovním stole. Tak jen několik ukázek z rozpracovaného stavu tohoto projektu. Momentálně na tomto ale nepracuji, napřed chci dokončit konstrukce tří sluchátkových zesilovačů, každý jiné koncepce;
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Preamplifier Remote Control - je řešený v samostatné krabici, která ale bude součástí kompletu s koncovým zesilovačem. Kromě signálového propojení bude taky propojení multikabelem pro napájení vstupních modulů a řízení motorizovaného ALPS potenciometru Volume. Krabice vstupů je už hotová, eloxovaná, chybí pouze gravírování popisu na panelech.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
0

pyskon1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 10:00
Vek: 30

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa pyskon1 » 15 Apr 2013, 20:25

Fantazie 8O nejhezčí zesilovače po mechanické stránce co jsem viděl. Jen škoda že všade dávate ty nekvalitní korekce!
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 16 Apr 2013, 07:33

Na foru audioweb jsme okolo jakýchkoliv korekcí vedli nekonečné diskuze :twisted:
Prostě a jednoduše řečeno, někdo chce mít korekční předzesilovač, někdo ne. S tímto faktem se musí každý jednotlivec psychicky vyrovnat sám se sebou. Já jsem ze „staré školy“ a korekční předzesilovač u svých zařízení vyžaduji. Už vzhledem k tomu, jak často jsou mizerné nahrávky, mastering, různé styly hudby a jiné vlivy - například jako je poslech přes průměrné reprosoustavy, taky s přirůstajícím věkem opotřebení sluchu zejména k vyšším frekvencím…
Ortodoxní hifisty mohu ale uklidnit - u svých zesilovačů používám „kouzelné tlačítko“ LIN, Direct, či EQ vyp. aj., kteréžto slouží k vypnutí korekcí ze signálové cesty.
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa staffy » 16 Apr 2013, 11:15

Opäť kvalitná konštrukcia, som rovnakého názoru ohľadom korekcií. Zaujímala by ma schematické časť tých čo si použil, návrh DPS vyzerá dobre, páči sa mi použitie kvalitnejších potencometrov :)
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

pyskon1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 28 Jún 2012, 10:00
Vek: 30

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa pyskon1 » 16 Apr 2013, 20:30

Betaron napísal:Na foru audioweb jsme okolo jakýchkoliv korekcí vedli nekonečné diskuze :twisted:
Prostě a jednoduše řečeno, někdo chce mít korekční předzesilovač, někdo ne. S tímto faktem se musí každý jednotlivec psychicky vyrovnat sám se sebou. Já jsem ze „staré školy“ a korekční předzesilovač u svých zařízení vyžaduji. Už vzhledem k tomu, jak často jsou mizerné nahrávky, mastering, různé styly hudby a jiné vlivy - například jako je poslech přes průměrné reprosoustavy, taky s přirůstajícím věkem opotřebení sluchu zejména k vyšším frekvencím…
Ortodoxní hifisty mohu ale uklidnit - u svých zesilovačů používám „kouzelné tlačítko“ LIN, Direct, či EQ vyp. aj., kteréžto slouží k vypnutí korekcí ze signálové cesty.
Pravda korekce jsou potřeba. Velmi dobrá korekce je BA100, ale po Rixově upravě a hlavně položená 20Hz-20Khz. S kamarádem jsme dělali poslechové testy a je super - žádné super výšky, kruté bassy, ale jemný nádech přibarvení, tak jak to má být :)
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 28 Apr 2013, 16:11

..ano, korekce BA-100 jsou zvukově výborné a mám je použité ve spojitosti s koncovým zesilovačem BA-200.
http://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_k04.jpg
http://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_k03.jpg
http://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_c03.jpg
http://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_a01.jpg
http://www.audioweb.cz/uploads/84_ba-200_b01.jpg
V konečném zapojení korekcí do kompletu zesilovače, jsem potenciometry TP283, TP289 nepoužil. Nevycházelo to rozměrově do čelního panelu.
Vůbec nevylučuji, že tyto korekce taktéž použiji do krabice s moduly Customworks, připravenou desku korekcí BA-100 mám na druhém pracovním stole…

Ještě dodám, pokud je mi známo, můj zesilovač BA-200 je zatím jediný kompletní prototypový finální výrobek. Zesilovač mám v práci u PC pro poslech mých oblíbených internetových rádií. Kdyby někdo chtěl vidět více fotek zesilovače BA-200 s korekcemi BA-100, tak zde k nahlédnutí:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=175019#p175019
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 04 Máj 2013, 07:49

Pro doplnění uvádím korekce TEB, které jsou použity v kompletu s Leach AIO. Abych nemusel sáhodlouze psát, zde jsem uvedl již dříve celou dokumentaci na sousedním webu:
http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=232722#p232722

Korekce, vyfocené společně s moduly Customworks, z AR 2/2001, pasivní s nesymetrickým napájením. To že jsou společně na fotce s moduly Customworks ještě neznamená, že skutečně půjdou do konečného projektu.
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 14 Jún 2014, 10:20

Dovolím si oživit tento link, jednak proto, že zmizely všechny fotky, a taky proto, že jsou zkušenosti z ročního provozu zesilovače Leach All in One. Zesilovač je trvale umístěn v místnosti půdní vestavby, kde mám umístěny různé aparatury – reproboxy, zesilovače, radiopřijímače, muzikantské aparatury aj. Tady provádím zvukové testy různých variant propojení, kombinací řetězce. Se zvukem zesilovače jsem spokojen. Ponejvíce je spojen s tabletem, na kterém mám předvoleny oblíbená internetová rádia – jazz, lounge, ambient - v podstatě novější hudební směry, které nemám na CD. Zesilovač je obvykle spuštěný delší dobu, při poslechu nesedávám přímo u sestavy, nýbrž dveře půdní vestavby jsou otevřeny a zvuk se tak nějak line do celého baráku. Poslech s účinnějšími reprosoustavami (PA), s vyšším výkonem je to v pohodě i ve spodním patře. Zesilovač hraje fakt dobře a za dobu provozu jsem si zvykl nezapínat do cesty signálu korekční zesilovač. Samozřejmě s různými reprosoustavami je zvukové podání na ucho vždy nějak odlišné.
Nyní několik fotek finálního výrobku
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

Měření na zátěži 4R4/480W:
a) limitace signálu 1kHz, na výstupu 35Vac
b) obdélník 1kHz
c) limitace signálu 10kHz, na výstupu 29Vac
d) obdélník 10kHz
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

.. a ještě jiné vzhledové provedení zesilovače - bílé hmatníky
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


P.S. pokud bude zájem, mohu ještě popsat o jaké typy reprobeden se jedná :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Wili » 14 Jún 2014, 11:51

nadhera betaron :D vidim ze mas peknu podkrovnu posluchovku :finga: inak primarne pocuvas na tych 10" ci 12" neodymoch ? to su B&C, ze? Ja tiez preferujem zvuk profi reproduktorov, ma to taku stavu, ktoru hifi nikdy nedosiahne ;)

Velmi by ma ale zaujimalo zvukove porovnanie toho leachu kde mas na vstupe lampovy preamp. Ked to porovnas s celotranzistorovym leachom aky mas z toho pocit? Je to jemnejsie, lepsie, nedokonalejsie alebo ako by si popisal zvuk toho hybridu? Uz sa dlho chystam na nieco podobne ale stale som sa nejako neodhodlal k realizacii :rolleyes:
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 18 Jún 2014, 10:35

Poslech hudby přes Leach – hybrid se mi velmi líbí, ale jak jsi poznamenal - jemnejsie, lepsie, nedokonalejsie - je to o pocitech, placebu. Určitě zvukové vnímání poslechu muziky není totožné např. versus DPA-222. Ten můžeme brát jako analytický…

A co se týká hifi poslechu přes PA bedny v domácích podmínkách, je to trochu ošemetné. Stodecibelové bedny (i víc) na necvičené ucho působí agresivně. Nehledě na to, že reprosoustava s vysokou citlivosti nemilosrdně odhalí kvalitu použitého zesilovače, s ohledem na brum, šum, zemní smyčky.
Kdysi jsem prováděl poslechovku PA fullrange beden 2x B&C 12HPL64 + Beyma 2“ CD-750Ti (110dB) v domácích podmínkách, co by hifi právě se zesilovačem Leach-hybrid. Tady jsem byl nemile překvapen „nekvalitou“ zesilovače – brum toroidu či zemních smyček byl dost rušivý. Na bednách s účinností okolo 90dB téměř nic z onoho neduhu nevnímám. Takže hybrid zesilovač určitě časem trochu překopám, až bude nálada, chuť a zbytečný čas… Ale myslím, že budu muset jít s úpravami nejspíš do elektronkového korekčního předzesilovače.
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok


…a jestli je vhodnější poslech v domácích podmínkách přes PA bedny s dvanáctkovou variantou nebo desítkovou variantou?? , toť otázka. Prováděl jsem laborování s výhybkami poslechovky (hifi) u desítkové soustavy, ale to je psaní na samostatné téma…
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 25 Jan 2015, 16:35

Uživatelům, kteří používají jakoukoliv verzi zpracování zesilovačů LEACH je známo, že tyto zesilovače obvykle potřebují silný vstupní signál pro svůj ideální provoz.
Verzi Leach „All in One“ od Grolmusů mám v provozu asi dva roky a jsem s ním spokojen;
Zvukově ho mám naposlouchaný, mnohokrát porovnávaný se zesilovači DPA-222 a SPV-250P, které jsou zvukově na uši takříkajíc „svižnější“, s lepší dynamikou.
Asi před půl rokem jsem připravil pro zesilovače Leach dva moduly bufferů na základě dokumentace od Milana „nalimko33“, které byly zprvu prověřeny jako sluchátkové zesilovače. Dle dokumentace je možnost volby zesílení bufferu 2 až 11. Já udělal jeden modul se zesílením 2, druhý se zesílením 4.
Obrázok Obrázok

Tento víkend jsem se konečně odhodlal osadit buffer do zesilovače Leach AIO a splnit tak předsevzetí o dokončení konstrukce. Práce s vestavbou modulu do konstrukce zesilovače s tím spojené příliš nebylo. Jen promyslet celkové prokáblování, především z hlediska možných zemních smyček.
Obrázok

A výsledek je neskutečný! Po prvním testovacím spuštění (CD – Sting_Ten Summoner´s Tales) mi to ihned zahýbalo ušima, zvuková změna o řád k lepšímu! Výborné, přesné spodky, dynamika, a vůbec celkově zní hudba velice živě, brilantně… V každém případě vestavbu bufferu do zesilovače komukoliv doporučuji!
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Hinsi » 25 Jan 2015, 16:48

Místo výměny jednoho odporu a kontrole kompenzací, raději dobastlit věc, které se říká "buffer". V čem spočívá toto rozhodnutí?
0

Používateľov profilový obrázok
Betaron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 09 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Valašské Klobouky
Vek: 67

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Betaron » 25 Jan 2015, 17:06

njn, hold jsem amatér a břídil, dělám vše jinak než odbornici :wink:
0

Hinsi
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 510
Dátum registrácie: 15 Sep 2014, 15:56

Re: Integrovaný HiFi zesilovač LEACH – All in One

Príspevok od používateľa Hinsi » 25 Jan 2015, 17:32

Já sem se ptal, k čemu je dobré místo změny zisku konce tam dávat celý předzesilovač? Na to ostatní jsem se neptal.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok