Kabelkovy startovaci zdroj

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa Atlan » 26 Jún 2021, 15:36

Akosi som to nespojazdnil cez zimu (ale zase sa aspon urobili nejake skusobne starty stym zazrakom) , pac som to odkladal, ze ked sa budu robit ploskay tak sa tam prihodi aj na toto. Samozrejme ako vzdy prva verzia plosaku, nevysla. Tak ze az druha sa montovala.
Ale konecne vyskusane, finalne zapojenie, zatial len na odpore. Este omyt kalafoniu a bude to, pripravene na zimu.

Oznacenie zvaracky ZX7 200, ZX7-200, ZX7 250, ZX7-250 a podobne
Niektore uz maju uP namiesto obvodu SG

Rezimy: startovaci mod s 14,4V; automaticka nabijacka od 2 do 20A s koncovym udrziavacim napatim 14,4V; manualny rezim 2 az 20A pre 16,4V

Max prud pri rezime startu 150A at 12V
Prílohy
IMG_20210626_152649.jpg
IMG_20210626_152623.jpg
2
Obrázok 2
Naposledy upravil/-a Atlan v 28 Nov 2021, 08:54, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jún 2021, 16:14

:D Ťažko porovnať velkosť, ked si nenapísal velkosť topánky. :lol: Neviem čo by ti povedala žena, keby si jej vysypal z kabelky šminky a strčil jej tam toto. Ale možno by bola rada, že tí pomohla naštartovať. :D
Ale narval si toho tam statočne na cm2.
Pekne spravené, len niesom si istý, či tie konektory zdržia štartovací prúd pár stoviek Ampérov.
Možno schéma napovie viac,ale vyzerá to ovela krajšie ako nejaké pár kilové trafo na kolieskach.
Často stačí v zime len rýchlo zdvihnúť napätie baterky aby sa trochu ,,zohriala,, a zregenerovala a už potom nemá problém naštartovať.
:thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa Atlan » 26 Jún 2021, 16:51

Velkost 36 :D kabely tazsie ako zvaracka, tiez stacili 16 a nie 25. Len som upravil zvaracku :D sa neoplati vyrabat ked za 38E mas vecsinu hotovu.
Akurat to rozkreslit vymysliet ako to zregulovat.
http://www.youtube.com/watch?v=Xz8bU9b6eNY[/youtube]
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Jún 2021, 21:56

Tak to ti verím, reverz je makačka,ale zvládol si to . :thumbup:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa Atlan » 15 Okt 2021, 16:31

Tak hotovo :) ano nezda sa vam. Mam 2 :D jeden pre otca.

Ide zima, tak sa bude testovat.
Prílohy
IMG_20211015_162755.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa 5ko » 16 Okt 2021, 21:04

A moja je kde? :P
Práve som predvčerom odpálil nabíjačku, lebo mi ten môj francúzsky chmulo /Renault Megan combi diesel 1,9/odmietol naštartovať a zapol som ju samozrejme naopak.Tak som našiel mocné trafo z UPS a chcem urobiť jednoduchý tvrdý zdroj aspoň na 20 A,aby baterku nakoplo za pár minút,nie za dve hodiny. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Kabelkovy startovaci zdroj

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Nov 2021, 14:03

Tak podrobny navod tu nebude. Ale ak sa chce niekto inspirovat. Fotky su zvecsa pred a potom po úprave.
Pozor vodic na trafe je hlinikovy s medou na vrchu, ak to prezeniete pri cisteni tak uz to nepricinujete. Ono to skrabat netreba len strhnut foliu.
Trafo pred upravou
Trafo pred upravou
Po uprave, trafo som nevyberal z plosaku, len ocvikal zaliatu hmotu a odsal cin.
Upravene trafo
Upravene trafo
Vymenene diody za silnejsie (povodne su tak na max 80A)
Nove diody 4ks
Nove diody 4ks
Pozor su 100V takze nieje mozne ich pouzit bez upravy trafa.

Plosak pred upravou
Origo bez zmeny
Origo bez zmeny
Po uprave, pozor na preskrabnuty spoj na vstupe do IO, ak to pri pajkovany zoskratujete nebude fungovat napatova vezba a hrozi odpalenie novych diod.
Vyhodene nejake suciastky.
v1.jpg
Este foti zo strany hlavneho plosaku kde su upravy koli prudu.
Z pinu 5 je potiahnity vodic na snimanie napetia vystupu zdroja
Z pinu 5 je potiahnity vodic na snimanie napetia vystupu zdroja
Upravy na dps:
Upravy na dps koli regulacii prudu 0 az 20A a max 180A pri starte
Upravy na dps koli regulacii prudu 0 az 20A a max 180A pri starte
Koli prepinacu a moznosti regulacie 4 az 20A res pri starte max prud 180A je tam dalsi plosak s rele. Umoznuje aj zmenit napatie z 14,4V na 16V aby slo menit manualne prud tj nabit baterku na 100%

Navyse doplneny softstart, displej pre prud, koli tomu je tam dalsi bocnik 200A napajkovany.

Ako vzdy vsetko robite na vlastnu zodpovednost. Urcite viete co sa stane ked to trafo bude blbe a dostane sa faza na startovacie kable.....

Pokial to chcete pouzivat ako napajaci zdroj bude trrba na vystup poriadnu tlmivku a kondik. Bez toho menic funguje v prerusovanom rezime tak na vystupe su impilzi, co pre nabijanie baterie nevadi ba az prospesne to je.
Prílohy
Schema softstartu a potaku regulacie napatia. K1 privod z vystupu zdroja, 2 priponene na vstup SG, K2 pri zopnuti sa zvysi z nastaveneho napatia 14.4V na cca 16,5V,P1 viacotackovy trimer.
Schema softstartu a potaku regulacie napatia. K1 privod z vystupu zdroja, 2 priponene na vstup SG, K2 pri zopnuti sa zvysi z nastaveneho napatia 14.4V na cca 16,5V,P1 viacotackovy trimer.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok