Profesionálny zosilňovač MPA1000L

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Peťus
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3940
Dátum registrácie: 07 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: Praha
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peťus » 13 Mar 2010, 14:56

Moc pěkná práce K+
0
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, STM32, ESP8266, ESP32,...)

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 13 Mar 2010, 15:44

takto to má vypadať super karma plus,RIFA kondenzátory super ale je to asi len 20 000uF na kanál čo.Ďalšie kusy by sa ti asi už nezmestili.Ten napájací konektor by som dal o niečo ďalej od výstupných.SPEAKON konektor sa mi nepáči ale je to asi PA systém takže v poho.Ozaj pekná práca.

PS-aký je hrubý spodný plech cca 2,5mm???
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 17:24

Split napísal:pekna praca ..gratulujem K+

mna by zaujimala este celkova filtracna kapacita v zdroji...
10mF/100V na vetvu,pre jeden kanal,samozrejme priemyselne RIFA

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 2 minútach:
platon.rado napísal:takto to má vypadať super karma plus,RIFA kondenzátory super ale je to asi len 20 000uF na kanál čo.Ďalšie kusy by sa ti asi už nezmestili.Ten napájací konektor by som dal o niečo ďalej od výstupných.SPEAKON konektor sa mi nepáči ale je to asi PA systém takže v poho.Ozaj pekná práca.

PS-aký je hrubý spodný plech cca 2,5mm???
tie kondy su ok pokial to budem pouzivat len do zataze 4ohm,konektory viem su mozno trosku blizo,ale spravim novu foto zadneho panelu,lebo tato je zo sikma a trosku skresluje,spodny plech je ak sa nemylim 2mm.
a tie speakony su ok je to PA system.

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 4 minútach:

PS: nikto nemá ďalší nápad ako spraviť tie popisy? nejaké fólie,alebo nejaké samolepiace písmena neexistujú?

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

Príspevok od používateľa mirki » 13 Mar 2010, 17:49

Súhlasím s Andrew180. Je to vidno že si z Murgašky a už sa teším na ten elektronkáč ako bude vyzerať. Samozrejme K+.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 13 Mar 2010, 17:56

killerX3 napísal: ... alebo nejaké samolepiace písmena neexistujú?
Kedysi boli, (tuším Propisot sa volali). Boli aj biele ...

Trochu "prplačka". Ale keď sa to streklo bezfarebným lakom na fotografie, na tú dobu super. (Či také niečo ešte dostať kúpiť, netuším).

Mám taký pocit, že výroba popisov panelov súčasnými metódami tu už bola rozoberaná. Pohľadaj !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 13 Mar 2010, 18:06

viem čím ale neviem prísť na názov tej technológie,zistím napíšem
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 19:03

az by este niekoho, nieco napadlo tak kludne piste,skusal som si aj navrhnut a nechal by som si vyrobit novy panel z eloxovaneho hlinika,popisy by sa vygravirovali do cierneho eloxu a boli by take strieborne 8)hacik je v tom ze,to vychadza na vyse 30ecok. :?

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4785
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa platon.rado » 13 Mar 2010, 19:07

spravím ti to s mramoru daj rozmer,z nejakého odpadu by sa dalo lacnejšie za nejakých 20€ na vodnom lúči aj popis
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 19:11

hmm ale musi to byt hrubka max 3mm,a rozmery na rack 3U!
PS: v čom by si potreboval navrh pred. panelu?

Používateľov profilový obrázok
martens
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 27 Jún 2009, 00:00
Bydlisko: ČR(Orlová)
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa martens » 13 Mar 2010, 19:20

Dolfi napísal:
martens napísal:Kdesi na půdě jsem našel starou sadu do technického kreslení.
Bože a to som už taký starý, že dnešná mládež lievikové perko berie ako strašnú históriu ...?

My sme s tým kedysi kreslili výkresy aj formátu A1 ! A boli ešte šablóny na písmenká a číslice. A kto vedel, nebolo to škaredé ...

(Jedna perlička: Manželka za mladi, (už mala SVŠ-ku, teraz je "vážená pani" PhDr. - to len pre istotu, ak by to náhodou videla), si robila výučný list, aby bola "vyučená". Mali tam aj aranžovanie a technické písmo s redisovými perami. Tak mi to strčila, nech jej to napíšem. Skúšky. A chceli ju vyhodiť, že to ona nemohla napísať. Ohradila sa. Potom vysvitlo, že má maturitu. Ospravedlnili sa jej ... Keď si na to spomenieme, vždy sa z chuti zasmejeme). :wink:

Když my už to v technickém nepoužíváme a ani jsem o tom neslyšel tak je to pro mě staré.A sanozřejmě že nejsi žádný dědek.... :wink:
0
DPA330Mk4

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 19:25

aj ked mam pravdu povedat aj 20ecok dat za novy panel je moc,a vravim ze mam v tom plechovom na pevno uchytene veci ako vypinac a ledky ked ich budem chciet dostat het,uz to bude trosku o hubu.radsej chytim sablonu s technickym pismom a zozeniem bielu farbu a bude pokoj.
PS:naj bude taka metoda,ktora sa bude dat aplikovat na panel bez vacsich zasah!!!

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 33

Príspevok od používateľa nero » 13 Mar 2010, 20:26

celkom dobra praca ale mam par vyhrad tie napajacie kable su podla mna dost tenke a tie vstupne vodice (sive) na signal su vobec tienene ked ich uz tahas vedla trafa ?
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 20:40

napajacie vodice su dobre dimenzovane,vydrzia trvaly prud 10A,a tie signalove vodice,su tam dane len na skusku kym neotestujem zosik celkovo,potom sa popripade vymenia na tienenu sym.dvojlinku.toroid zase nema take velke rusenie.mag tok sa drzi v jadre,iba minimum ide do priestoru.ale ak by sa prejavil pripadny brum. tak sa tie kable jednoducho vymenia to je minimum,dal som tam tieto neteniene lebo ine som poruke nemal.
Naposledy upravil/-a anonym4 v 13 Mar 2010, 20:43, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 33

Príspevok od používateľa nero » 13 Mar 2010, 20:43

no dobre teda K+
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 13 Mar 2010, 20:46

mirki napísal:Súhlasím s Andrew180. Je to vidno že si z Murgašky a už sa teším na ten elektronkáč ako bude vyzerať. Samozrejme K+.
jasne miro,do leta hadam bude hotovy,chyba mi uz len case a par drobnosti:D ale nejdem predbiehat.ked ho dorobim do finalnej podoby dam ti vediet.

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 13 Mar 2010, 23:40

Pěkná práce, je vidět že ses snažil. Ale krom drobných vad o kterých tu už byla řeš bych měl dvě o něco zásadnější. Problém číslo jedna - chladič topí do kondů což se jim nebude líbit. Závažnější problém číslo dvě - chladič je naležato. Tomu bych se niak nebránil byl-li by tam ventilátor který by skrze žebra tlačil dostatek vzduchu. Ten tam však nevidím a ten vzadu to nezachrání. Takýže buď si je měl dát na výšku a ekvivalentně tomu dimenzovat a nebo aktivně chladit a domyslet kudy poteče vzduch abych chladil efektivně a zbytečně uvnitř necykloval. Jinak K+
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 14 Mar 2010, 17:03

to thales,jop tie kondy sa mi inac nedali umiestnit, ale je tam medzera cca 5mm cize sa nemusia opierat,a k tym chladicom,chladice su trosku predimenzovane,zvrchu a zospodku bedne su priamo pod a nad chladicmi diery,cize vzduch ktory ide cez bednu ide priamo odspodu a zvrchu popri rebrach a riadne ich ofukuje,inde vzduch necirkuluje,ide iba od otvorov pri chladicom a hned ide het dozadu cez ventilator,ten je pouzity 90x90m a ma dost velky prietok vzduchu,aj to patricne papa stavy.
PS:ta fotka co je zvrchu na bednu,tam vydno tie diery na prietok vzduchu dole je to tak isto spravene,plus je bedna na vysokych gum. nozickach,diki za pripomienku nabuduce sa bude snazit tieto veci odstranit.prajem pekny den.

Používateľov profilový obrázok
Deliquent
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 06 Nov 2008, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 33

Príspevok od používateľa Deliquent » 14 Mar 2010, 18:30

verim tomu, že soč-ku si nevynechal... :wink:
0
Hudba je spôsob ako oslobodiť myseľ. d(-_-)b

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 14 Mar 2010, 19:17

bol som na skolskom na Murgaške,ale pripadalo mi to trochu chaoticke,zle zorganizovane a boli sme tam traja co mali vyrobok,oproti minulemu roku je to upadok o 200%.Ja fakt neviem kam to speje :?
PS: prisiel zastupca,riaditelka,zastupkyna nedozveleli sme sa nic ci postupujeme,ziadne vyhodnotenie,proste nepovedali totalne nic,som si pripadal ako v kremnici.

Používateľov profilový obrázok
Michal02
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 14 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Dunajská Streda
Vek: 64

Príspevok od používateľa Michal02 » 14 Mar 2010, 20:16

Je dobré sa pozerať na takto pekne vyhotovený zosilňovač , zvládnutý aj po mechanickej stránke na výbornú.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok