Microstep s DRV8811

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Matjar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Brezovica SB
Vek: 36

Microstep s DRV8811

Príspevok od používateľa Matjar » 03 Jún 2010, 18:30

Potreboval som lacny a zaroven dobry ovladac pre krokovy motor. Nasiel som integrac DRV8811 od texas instrument. Odtial zasielaju vzorky ako to na tomto fore bolo spomenute takze som nevahal a vyuzil tuto moznost. Nechal si ich zaslat rovno 5 vsak boli zadara :) to sa mi na tom pacilo.

Ten integrac bol urceny na bipolarne riadenie od plneho kroku cez polovicny az po 1/8 microstep. Maximalny trvaly prud bol 2,5A no to som radsej neskusal. Mal som to nastavene na maximalne 1A pri napajani 30V a ked motor stal resp pomaly krokoval tak od PWM regulacie prudu sa integrac dost hrial. Keby bol v nejakom inom puzdre tak by to bolo celkom fajn lebo na to SMD je dost obtiazne prichytit nejaky chladic. Zatial som dal len taky mini na skusku ale celkom postacoval. Zapajal som to presne podla datasheetu vratane hodnot suciastok no skusim este trochu poexperimentovat :D

Ked som to mal vsetko osadene a prvykrat som to skusil ze ci to vobec funguje tak to neslo. Motor krokoval ako chcel no v navrhu som chybu nemal :D. Az ked som vymenil integrac tak to fungovalo bezchybne, takze neviem ci som ho poskodil ja alebo uz bol v kremikovom nebe este nez sa dostal do mojich ruk :D.

Pri navrhu som sa dako nevyhol prepojkam vsak visiet na obrazkoch. Plosak som robil cez modru foliu a dako pismenka slabsie nazehlilo takze som ich dopisal rucne :D.

Pokial niekto potrebuje tiez ovladac na krokovy motor tak tento obvod mozem len odporucit no do 1A viac by som neskusal, resp aj hej ale pokial ma motor dost velky odpor cievky moj mal len 1 ohm. Co sa tyka tej ostatnej bizuterie okolo integracu tak ta ma vysla na nejake 4€.
Dalsie uz budem robit fotocestou takze by to malo byt lepsie ako tato testovacia verzia aspon dufam :D :D
Prílohy
suciastky.jpg
chladic.jpg
neveril som ze take puzdro utiahne taky prud :D
neveril som ze take puzdro utiahne taky prud :D
0

xjencom
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 84
Dátum registrácie: 26 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: okolie HUMENNEHO
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa xjencom » 03 Jún 2010, 18:54

dobra robota K+ ...celkom by ma zauimalo ako si pajkoval to smd
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 03 Jún 2010, 18:56

Pekné K+
Čo bude poháňať tek krokový motor?
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Matjar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Brezovica SB
Vek: 36

Príspevok od používateľa Matjar » 03 Jún 2010, 19:09

Napajkovat to nebol problem ale vymenit ten dodrbany to bolo ine kafe :D najprv som stary odfrezoval prebrusil na hladko, pocinoval, znovu prebrusil na rovno a az potom pripajkoval novy :D
Tie motory budu tahat 2 osi cnc vrtacky
0

Používateľov profilový obrázok
mikkipp
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1722
Dátum registrácie: 03 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: Poprad
Vek: 38

Príspevok od používateľa mikkipp » 04 Jún 2010, 20:21

Kamoš mi minule vravel ako on odsáva - vraj nožky sile pocínuje, a kým je ešte spájka horúca, tak s ním silno vertikálne tresne po stole. :lol:
Robí ale s profi plošákmi - ale to je asi jedno. Vravel že to tak ide spravíť aj viac krát.
Keď dokončíš CNC tak to tu zaves, nech sa pokocháme :wink:
0
Súčin krásy a rozumu je konštanta.

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 04 Jún 2010, 20:42

Pekné K+. Ako si robil DPS? Aj som minule musel prepajkovat smd ale stvorstrany a este som ho musel znova pouzit (napajkoval som ho opacne):)
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 04 Jún 2010, 20:47

Paráda, ešte to vidieť v akcií...

Akurát tu mám na stole krokác V=84V I=3A/ph, to už by bol asi na tento obvod veľký oriešok...


každopádne, nejako to spojiť s PC a skúsiť niečo ovládať.

lop13, ak by s čítal popis, tak sa nemusíš pýtať ako robil DPS :wink:
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
lop13
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 261
Dátum registrácie: 11 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Martin
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lop13 » 04 Jún 2010, 20:56

No obcas by nezaskodilo precitat cele:)
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 42
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 05 Jún 2010, 05:29

Máš to pěkný, nezapomeň se pak pochlubit s tím tvým CNCčkem. Jen bych dával pozor na ty RoyalOhmy protože to jsou pěkné šmejdy.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Matjar
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Brezovica SB
Vek: 36

Príspevok od používateľa Matjar » 05 Jún 2010, 18:47

mam este zopar veciciek co som spravil tak nieco este dam a to cnc je este daleka buducnost (nedostatok financii a casu) ale ked bude hotove tak to sem hodim.
A lop13 ja ked prepajkuvavam smd integrace tak uz potom nie su pouzitelne lebo im najprv odfrezujem nozicky aby mi DPSka ostala neposkodena a neprehriata :-DD
0

Napísať odpoveď