Leach 2x500W/8r

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 15 Júl 2010, 22:39

ten toroid bude OK! stereo natom sinus pocuvat nebude a este na plne pecky:D vsetci by ste tam s prepacenim jebali 2kW toroidy...a uplne nahovno...hubobny vykon je o inom...toto budes pouzit na satelity? ci kompletka 3 pasmovky?

Používateľov profilový obrázok
0thomass0
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 14 Jan 2008, 00:00
Vek: 34

Príspevok od používateľa 0thomass0 » 15 Júl 2010, 22:40

DJ_BobiseK napísal:Toroid má len dve vinutia preto, že stál v SOS 85€ s poštou !!!! vinuta mi ponúkli dvojnásobnú cenu, no nech si s nim vytrú riť, tento je z Talemy.
Výkon som tomu ešte nemeral vôbec, je len odhadovaný, do 4R to moc nebude stabilné ,včera sme sa o tom bavili s kubom a dá to odhadom tak 2x150w. Bedne mám EM151 takže prevádzka do 4R nepripadá moc do úvahy. - pripájam foto.
cenu neviem zatiaľ ani sám, musím si to spočítať ale odhadom do 400€.
Teplomery tam byť nemusia ale páči sa mi to že mám prehľad o teplote a nemusím ho stále obchytkávať :twisted:
400€ ? 8O 8O 8O neni to trosku moc?
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 15 Júl 2010, 22:41

Ach. Mal by dať 2x500w do 8R - či dá 450W alebo 550W mi je jedno, aj tak to bude závisieť od napätia v sieti. Nemám techniku na meranie /zatiaľ/ ak vydá, pôjdem si to zmerať časom k Jakubovi. Dnes som to zakrytoval lebo zajtra to beriem na akciu, snáď prežije :D
2x150w by to malo dať do 4ohm. záťaže, možno viac, možno menej - nebudem to tak prevádzkovať tak ma to ani nezaujíma
foto bední
Zatiaľ mám dokončené dva satelity a jeden subwoofer, druhý bude tak do konca mesiaca. K tomu si postavím druhý rovnaký zosilňovač - chýba mi naň ešte polka vecí tak snáď do konca roka :( delené je to na Behringerovi CX3400.
Prílohy
satelit + subwoofer
satelit + subwoofer
satelity - EM 151 t.j. Delta 15"LF + Selenium D220ti s hornou HM-25-25
satelity - EM 151 t.j. Delta 15"LF + Selenium D220ti s hornou HM-25-25
prv? test subwoofera na 130w zosil?ova?i, tie? leach :D osadenie Sigma 18" pro
prv? test subwoofera na 130w zosil?ova?i, tie? leach :D osadenie Sigma 18" pro
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 15 Júl 2010, 22:43

virus64 napísal:Z otvorenou hubou čumím na tvoj výrobok, pekne si to spravil. Len sa mi zda že 1kw trafo bude asi málo na 2x500W zosik.
K+ ta neminie :)
Tak tak, mne sa hňeď nezdalo že toľko s toho zostane, a presne, najprv to zmeraj presne koľko to má Watov sinus pri určitej záťaži, lebo môže byť aj napísané že to má babkinu prdel a zďaleka tam tých 500W sinus nie je. zmeraj a daj vedieť ale typujem tak 2x 150W ako sa hovorilo sinus :) viac podľa mňa nie, ale zmeraj a daj vedieť :) a + bedne do ktorých tlačíš ten ,, ohromný,, výkon :) a ešte my vysvetli na čo ti je 2X 500W nebodaj to chceš počúvať doma?
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 15 Júl 2010, 22:45

0thomass0 napísal:
DJ_BobiseK napísal:Toroid má len dve vinutia preto, že stál v SOS 85€ s poštou !!!! vinuta mi ponúkli dvojnásobnú cenu, no nech si s nim vytrú riť, tento je z Talemy.
Výkon som tomu ešte nemeral vôbec, je len odhadovaný, do 4R to moc nebude stabilné ,včera sme sa o tom bavili s kubom a dá to odhadom tak 2x150w. Bedne mám EM151 takže prevádzka do 4R nepripadá moc do úvahy. - pripájam foto.
cenu neviem zatiaľ ani sám, musím si to spočítať ale odhadom do 400€.
Teplomery tam byť nemusia ale páči sa mi to že mám prehľad o teplote a nemusím ho stále obchytkávať :twisted:
400€ ? 8O 8O 8O neni to trosku moc?
400ere je este pohoda...na taketo vecicky...ja som tiez pri mojom setri kde sa dalo a vyslo to aj s kabelazou 350ere....

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 15 Júl 2010, 22:46

Aha prepáč, už to je dik :) no a či to má 400 alebo 500W je dosť veľký rozdiel , chceš mi povedať že ak by si dostal výplatu 400 Eur miesto 500 tak by ti to bolo jedno ? myslím, že nie preto treba vedieť presné parametre zosilňovača aj keď to nebude kúriť na plné ale aby nešlo o mylné info :)
0

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 15 Júl 2010, 22:49

Romanixe napísal:
virus64 napísal:Z otvorenou hubou čumím na tvoj výrobok, pekne si to spravil. Len sa mi zda že 1kw trafo bude asi málo na 2x500W zosik.
K+ ta neminie :)
Tak tak, mne sa hňeď nezdalo že toľko s toho zostane, a presne, najprv to zmeraj presne koľko to má Watov sinus pri určitej záťaži, lebo môže byť aj napísané že to má babkinu prdel a zďaleka tam tých 500W sinus nie je. zmeraj a daj vedieť ale typujem tak 2x 150W ako sa hovorilo sinus :) viac podľa mňa nie, ale zmeraj a daj vedieť :) a + bedne do ktorých tlačíš ten ,, ohromný,, výkon :) a ešte my vysvetli na čo ti je 2X 500W nebodaj to chceš počúvať doma?
jezis romanix,stoji ti niekto na kabli? ved to je PA technika,case je 19palcovy rack,repraky su na PA,vsetko opticky hned nasvedcuje na pouzitie v praxi na exterier...to je na vonkajsie ozvucovanie...jasne doma si ide vypekat 2X500...

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 15 Júl 2010, 22:49

Pekné bedne :) robil si ich sám ?
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 15 Júl 2010, 23:10

AK sa podarí tak chcem začať zvučiť, zatiaľ to mám doma, extrémny high end - takú dynamiku má asi málo kto ;)
Romanixe - hovorím že to bude mať 450 až 550w do 8R záťaže, ohmov zákon ešte použiť viem aby som si zrátal aký výkon to dá pri takom napájaní, v mostíku. Rozdiel medzi 400w a 500w bude aký? 1 maximálne 2dB? skôr keby ten zosilňovač doplním limitérom tak sa mu ""zdvihne výkon"" áno, bedne som robil sám doma na kolene :) dík.
400€ neni veľa. Si to spočítaj. toroid 85, konce 55, chladiče 20(ďakujem bohu za takého vedúceho v ZnH) skrinka 55, DPS 20, elity 45, teplomery 15, konektory 10€, súčiastky 60, šrobiky, sprej, káble, drobnosti okolo 15€ t.j. 380€ a určite som ešte niečo zabudol, resp. ceny zaokrúhlil tak by to bolo skôr viac. Práve že, keby tam má byť toroid 4x45V a za chladiče som platil plnú cenu tak by ma vyšiel už cez 500€ a to je na zamyslenie, či nekúpiť hotový stroj. I keď tu som si istý, že mám všade kvalitné súčiastky čo nejaký pátek vydržia a nie čínske pajce. Navyše, spravil som si to sám a mám z toho dobrý pocit a ten si za peniaze nekúpiš ;)
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 15 Júl 2010, 23:14

tie repra mas robene na zakazku? ci vlastna tvorba?
cena toho satelitu?

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 15 Júl 2010, 23:23

píšem že som to robil ja :) schéma výhybky je na Prodance.cz . Sú to asi najstavanejšie bedne medzi začínajúcimi PAčkarmi. Objemy som si zrátal v lspCAD-e. Akurát tvar je trošku netradičný, chcel som skúsiť niečo nové tak som tie zadky skosil a tiež je vnútri menej kolmých stien, čo zvuku skôr prispeje.
mám niekde aj foto vnútrajšku,výhybiek a tak, Dám to sem po víkende. Bedne majú 350w a subwoofer tak 500w.
cena, heh no :D
delta 65€, výškač 40€, horna 20€, OSB dosky 20€,koberce 10€, výhybka - uff 30-40€? skrutky, sprej, moridlo, kolíky,lep,káble, sieťky, rohy, miska - 40€ približne
pamätám sa že za dve delty, dve sigmy, výškače, všetky súčiastky na výhybky okrem cievok som platil 500€ v DANe
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

Používateľov profilový obrázok
Romanixe
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1154
Dátum registrácie: 27 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Pezinok,Bratislava-Raca
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Romanixe » 15 Júl 2010, 23:28

killerX3 napísal:
Romanixe napísal:
virus64 napísal:Z otvorenou hubou čumím na tvoj výrobok, pekne si to spravil. Len sa mi zda že 1kw trafo bude asi málo na 2x500W zosik.
K+ ta neminie :)
Tak tak, mne sa hňeď nezdalo že toľko s toho zostane, a presne, najprv to zmeraj presne koľko to má Watov sinus pri určitej záťaži, lebo môže byť aj napísané že to má babkinu prdel a zďaleka tam tých 500W sinus nie je. zmeraj a daj vedieť ale typujem tak 2x 150W ako sa hovorilo sinus :) viac podľa mňa nie, ale zmeraj a daj vedieť :) a + bedne do ktorých tlačíš ten ,, ohromný,, výkon :) a ešte my vysvetli na čo ti je 2X 500W nebodaj to chceš počúvať doma?
jezis romanix,stoji ti niekto na kabli? ved to je PA technika,case je 19palcovy rack,repraky su na PA,vsetko opticky hned nasvedcuje na pouzitie v praxi na exterier...to je na vonkajsie ozvucovanie...jasne doma si ide vypekat 2X500...
Nie mne nikto nestojí na kábli. Skôr ako si dal fotky bední tak som písal príspevok tak som to tam dal a nevidel som fotky aké repro prepáč už viem.
0

Používateľov profilový obrázok
nero
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 12 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Radava
Vek: 33

Príspevok od používateľa nero » 15 Júl 2010, 23:33

pekna praca najviac sa mi paci ako si zrobil chladenie
K+
0

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 15 Júl 2010, 23:45

to chladenie je menšia kuriozitka. Pozeral som pár foto rozobratých profi PA zosilňovačov a tam sa jedným tunelom chladí dvojnásobný výkon!
No všimnite si mriežku v predu ktorú som ručne vŕtal :D milióny dier
Zatiaľ viem o teplote len toľko, že po zahriati zosilňovača naprázdno mu teplota stúpne o 2,5°C. Zajtra to ohulím a uvidíme :)
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

Používateľov profilový obrázok
Napster050
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3048
Dátum registrácie: 01 Jan 2007, 00:00
Bydlisko: Turčianske Teplice
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Napster050 » 16 Júl 2010, 00:06

pekné, spracovanie je na dobrej urovni myslim, aj tie repro su celkom pekne.
Ja moc Leach nemusim, to stavaju všetci...ale na PA prečo nie.. lepši "postavitelny" zosik na PA asi ani nieje. K+
0
Navštívte nový web o audiotechnike a podeľte sa s nami !
http://www.vintageaudio.tk/
môj YouTube kanál

Používateľov profilový obrázok
tom4s7
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 320
Dátum registrácie: 06 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: LC
Vek: 31

Príspevok od používateľa tom4s7 » 16 Júl 2010, 00:09

Pekné, mne osobne sa Leache veľmi páčia. 400€ je slušná cena a verte, že ak by ste to chceli postaviť tak, že všetky súčiastky (vlastne komplet diely) nakúpite aby ste ich mali pred sebou na stole a už len skladali, tak vám bude možno 600€ málo.

Krabica sa mi tiež páči až na tie teplomery, ale je to na druhej strane praktické. Na koncoch to máš osadené klasicky MJ15003/15004, resp. nedočítal som sa nikde či je to tá klasická verzia (4.5), alebo ide o nejakú upravenú? Ak si to už písal, tak sa ospravedlňujem.

K+
0

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Thales » 16 Júl 2010, 02:55

Pěkná práce - určitě K+. Nicméně pozor ny ty potenciometry. Kondenzátory jsou uvnitř zavinuté a vlivem protékajícího proudu se chovají jako cívka a tak může dojít k vyzařování elmag pole. Ty poťáky by to chtělo nějak odstínit ale pokud s tím nemáš problémy tak OK. Pozor též na dvojitou či zesílenou izolaci která je nutná pro bezpečnostní třídu II. No a pak se dostáváme i k tomu trafu. Co si budeme povídat je to málo. Výrazně by ale pomohlo přímé chlazení trafa. Schválně když tam hlídáš teplotu zesilovačů (mimochodem kde hlídáš? Teplotu chladiče nebo teplotu pouzder tranzistorů?) tak hlídáš nějak teplotu trafa? Když se k tomu dostane blbec a vohulí to tak bych asi nebyl v klidu a pohodě.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

DJ_BobiseK
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 830
Dátum registrácie: 06 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DJ_BobiseK » 16 Júl 2010, 10:11

Thales - Brumieť to brumí minimálne, na tej Sigme to je počuť tak z metra aj to len jemne. Bude to buď potenciometrom alebo symetrickým vstupom, no nejak mi zatiaľ ten brum neprekáža. Teplotu snímam na začiatku chladičov kde je i rozpínací bimetál a regulácia ventilátorov. Samozrejme, púzdra budú o málo teplejšie. Teplota je iba informatívna, aby som vedel, či je 35°C alebo 55°C už dva stupne hore dole je myslím zanedbateľné. Nie som silnoprúdar, ale nie je to v bezpečnostnej triede 1? celá skrinka je uzemnená, akurát sekundárna strana nie je uzemnená aby som sa vyhol brumu a slučkám, ak narážaš na to? Teplotu trafa sledovanú nemám, to je fakt no predpokladám že pri takej účinnosti nebude veľmi hriať i keď samozrejme chladenie by sa mu zišlo no do tej skrinky už ďalší ventilátor nedá ani čak noris.
Inak ďakujem že sa zosilňovač páči. Leach je tu dosť obľúbený a stavaný, niet divu vďaka Jožimu a Jakubovi. Ten môj je ale skôr určený na PA, väčšinou sú tu Hi-Fi, tak má aj trochu iné prevedenie, ktoré sa nie každému bude pozdávať.
0
Ľudovýt Štúr RULEZZZ

anonym4

Príspevok od používateľa anonym4 » 16 Júl 2010, 10:26

fuha,tie bedne vysli dost draho,osobne by som sa s tym nehral a kupil pa bedne od BS acoustic... tam je cena 330kus...a overena kvalitka...a vykon 600W sinus a samozrejme 3pasmovky

Používateľov profilový obrázok
yozify
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 05 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 45
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa yozify » 16 Júl 2010, 11:19

Mno K+ 8)

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 1 minúte:

A skade si z PD?
0
Mam rad sviatky lebo je cez ne 100% priplatok.

Všetko čo sa môže pokaziť, sa proste raz pokazý.

Napísať odpoveď