DIY výroba nepájivé masky

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa trunek » 08 Feb 2012, 15:26

No vidíš. A ja som na tom zase ako Mato. Kreslil som fixkou, potom prišiel pozitýv, teraz mám fotorezist (trebalo dokúpiť laminačku, minie sa viac toneru, keďźe to je negatívne), postúpil som na suchú nepájivú masku (kým ju to ubjavili, tak to doma používam už dávnejšie), skúsil som aj sračku z e-bayu a teraz robím všetko preto, aby som mal mokrú masku (takže ďalšie investície v podobe inej osvitky - myslím zdroj svetla, piecku mám už doma a keď bude teplejšie a bude sa dať vonku pracovať, tak sa zateplí, pozerám uź po váhe na 0,01g a asi sa pridám ak bude group buy na nepájivku). Popisky som skúšal aj pozitívom, skúšal som aj pozitývom, stále sa snažím ale stále mám lepšie výsledky. Pre mňa je 30€ za sito investícia (aby to nepochopili zle, nie že by som mal peňazí, ale serie ma keď vyjde nanič 1€ a nevadí mi keď dám 30€ za vec, ktorá funguje a to Maťo dal ešte presný typ sita)....... ale je to o vkue a kto koľko plośákov robí, ako často a akú kvalitu potrebuje. Ja osobne napr robím kaźdý týžďeň min 2 plošáky. Sú časy, kedy mám na výkend nachystaných aj dobrých pár kúskov (od malej sériovky po kusovky) a každý týždeň. Za posledných 6 mesiacov hádam ani nebol týźdeň, kedy by som neurobil plošák. Takže je to aj vec pohľadu, potreby a priorí
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa JAKUB G » 08 Feb 2012, 17:15

Ja takisto keď miniem ten kus leminovacej masky čo tam mám tak idem kúpiť sito. Ja masku pre seba moc neriešim, ale robím DPS pre jednu firmu, a tam je možnosť letovať v cínovej vani. No bez masky to nejde. Preto Idem vyskúšať či sa tá maska(laminovacia) v tej vani nerozpadne. Zas tých 30 eur nie je až taká pálka.... Akurát dúmem. To sito s tým rámom má aký rozmer? Lebo plošáky robím bežne aj 25 na 25...
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa Washu » 08 Feb 2012, 17:18

25x25cm to je A4 sito ale vlastny rozmer ramu je vacsi ako papier A3. Takze bacha nato ;)
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Feb 2012, 17:29

0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa JAKUB G » 08 Feb 2012, 17:33

No rozmerovo je to riaden hovado. to by sa mi zišlo ale neviem vobec či je to vhodné. A takisto by som si zaobstaral aj nejaké maličké nech nemusím zakaždým mazať to veľké.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa trunek » 08 Feb 2012, 17:43

JAKUB G napísal:No rozmerovo je to riaden hovado. to by sa mi zišlo ale neviem vobec či je to vhodné. A takisto by som si zaobstaral aj nejaké maličké nech nemusím zakaždým mazať to veľké.
Ak by si do niečoho takého išiel, daj vedieť. Vzal by som aj ja a dali by sme poštovné na polovicu.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
JAKUB G
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1386
Dátum registrácie: 17 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Kanianka
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa JAKUB G » 08 Feb 2012, 17:47

Rado, teraz som písal jednému človeku, uvidím koľko si zapýta.
Ešte otázka. Ten rám je problém DIY? Uchytiť to tam buď mechanicky, alebo nejakým lepidlom.
0
Výkonové zosilňovače a ich konštrukcie
http://www.zosilnovace.eu
Facebook – zosilnovace.eu

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa Washu » 08 Feb 2012, 18:17

Sietka sa na ram lepi. Problem je dostatocne pevny a pritom podlamoznosti lahky ram. Preto sa pouziva hlinnik. Ram je zvarany ale treba zarucit rovinnost sietky. Zvarat hlinik tiez nieje zas uplne trivialne.
Da sa vyrobit, ale nie kazdy ma vybavenie aby to zvladol. A potom treba napnut sietku spravnou silou, na to tiez treba pripravok.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa trunek » 08 Feb 2012, 18:25

A dá sa teda kúpiť taká sieťka s napnutým sitom? Aj som si myslel, že to bude nejako takto obdobne.
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa jenda23 » 08 Feb 2012, 18:50

dá určitě koupíš rám i se sýtem, ale cena za A4 je kolem 1200-1500kč plus těrka
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Feb 2012, 19:21

Hej a čo to sito z eBay ?
0
Performance in nanospace.

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa trunek » 08 Feb 2012, 19:26

Racius napísal:Hej a čo to sito z eBay ?
To by zaujímalo aj mňa. Dalo by sa také niečo použiť?
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Feb 2012, 20:30

vám chlapci už úplne drbe .... koľko krát to mám písať ????? dori*i v tom mojom návode je všetko popísané tak čo si to prečítať ?
trunek napísal:A dá sa teda kúpiť taká sieťka s napnutým sitom?
samozrejme že sa dá šak ja som si ju nenamaloval , je tam aj názov firmy a aj typ a zo skúsenosti odporučím trošku hrubšiu.

chcete kupovať z E-BAY ? dokelu a za tú cenu ? už vám fakt hrabe .....

a s velkosťou sita to neprahánajte, treba mať najprv pec. to si kúpite velké hovado a budete stále zapínať ? šak vás doma ubijú kutáčom. tu riešite ušetrenie 3och E a idete robiť veľké DPS :D :D :D :D :D :D

ja mám A5 čistý rozmer toho sita je presne 20x33 taký DPS možem s ním robiť pec mám na 20x23 doteraz som nepotreboval večší, práve naopak vždy robím viac kusov. pec je malá a takisto má malú spotrebu. takže kľudne si kúpte pre domáce potreby A3 a k tomu pec na pizzu :finga:

P.S.: snáď mi nechcete povedať že sa vám všetko nevmestí do rozmeru 20x23 :wink: ak predsa sa vám to nevmestí, tak pouvažujte nad fotocestou, lebo fixkou fakt nespravíte dobrý DPS
0
Naposledy upravil/-a mato3000 v 30 Apr 2013, 22:09, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Feb 2012, 20:44

Tak ale ono je to otázka prakticky LEN peňazí, keď sa kúpi všetok equipment, tak to zvládna vyrobiť aj cvičená o.... šak robotníčky v číne ako vyrábajú plošáky v manufaktúrach ? Nemyslím si že by niečo vedeli o tom čo robia. :D

40€ za sito A5 mi príde nehorázne veľa, keď vidím že na eBay sa dá kúpiť A3 za 25€.

Neporovnávajme teraz s tou nalepovacou maskou, to je studňa na prachy, že ano, ale tá pec pre mňa nie je triviálnou záležitosťou. :(
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Feb 2012, 20:51

lenže aké to je sito ? už si niekedy nanášal takú hustú farbu ? vieš ako to sito strašne namáhaš ? a doprdele je k tomu aj stierka už som to písal, samozrejme to bola aj cena s DPH a čuduj sa svete máš to vo firme kvalitu akú potrebuješ ( teda aspoň ja ) . mimochodom vieš aký to je materiál ? a tá veľkosť oka ti bude sedieť ?
0

Používateľov profilový obrázok
AndiCibula
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2494
Dátum registrácie: 29 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Brno
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa AndiCibula » 08 Feb 2012, 20:52

Keby som to vedel, tak sa nepýtam :D
0
Performance in nanospace.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Feb 2012, 21:00

tak z nejakého dôvodu to tam neuvádzajú, ja neviem prečo ....

inak normálne som sa kukol do účtovíctva a stálo ma to 37E aj s DPS a strednetvrdou stierkou. tá stierka stále isto okolo 10E ak nie viac, ale vy máte isto po ruke aj iný spôsob ako to kvalitne nanášať
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa mato3000 » 08 Feb 2012, 21:13

naozaj rozumne uvažujte o tom site, a hlavne nie A3 - (sory Wasu) , uvedomte si kolko krát budete tú pec vyhrievať a ako dlho sa bude udržiavať.
1. najprv sa to suší 35 - 45 min jednostranný , 20-25 min každá strana pri obojstrannom , samozrejme pripočítajte čas nanášania a čas na vyhriatie
2. potom vám pec vychladne, lebo budete vyvolávať a pod somarinky
3. zase zahrievať teraz na 150°C a to 60min

vravím doma vás utlčúúúú


kúpte si malé sito A5 a malú pec ako mám ja na obrázku a samozrejme ju zregulujte a zaizolujte , budete v pohode .....
pre istotu dám link
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 26#p335726
0

Používateľov profilový obrázok
trunek
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1777
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 00:00
Bydlisko: ZM

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa trunek » 09 Feb 2012, 12:38

mato3000 to je síce ok a ukecal si ma (nechám si poradiť) na rozmer sita pre A5, pretoźe ako píšeš, aje pec má podobný rozmer. Skúšal som veľkosť piecky a do vnútra mi vôjde plošák dlhá ako A4, ale musí byť užší o 3cm. Inak vôjde. Takže preto sito s rozmerom A4 chcem. Navyše som robil plošák s rozmerom A4 uź 3x, takźe rozmer A5 mi je málo. No a osobne som navrhoval pár plošákov, ktorých dĺžka je 40cm a pritom sú úzke (je to obmedzené umiestnením a malo by to byť na jednom DPS). Takže na zaćiatok by mi stačilo sito, kde sa mi vôjde A4ka. Ale vďaka za linky. Niečo poriešim
0
učíme sa každý deň. Vidím to sám na sebe - ponuka výroby DPS http://svetelektro.com/Forum/ponukam-vy ... 25071.html

neznamy

Re: DIY výroba nepájivé masky

Príspevok od používateľa neznamy » 09 Feb 2012, 13:47

čím sa potom to sito umýva ? zašpiní sa to samotnou farbou , umyje sa to čím aby to nezaschlo ? ako dlho vydrží to sito ? čo je to vlastne za materiál

Napísať odpoveď