Horny Fostex FE208 sigma

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 05 Máj 2013, 15:08

right13 napísal:to ako budu hrat lepsie ako 3-3,5 pasmo v rovnakej cene?
hraju moc pekne podja mna voci tovarenskym trieda 3000eur +, mam elektronkovy zosilnovac, s mensim vykonom 2x 8W tak, menice su s citlivostou 97db , ohladne zvuku si precitaj testy su v nemcine.
0

neznamy

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa neznamy » 05 Máj 2013, 15:21

neviem po nemecky neprecitam

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Thales » 10 Máj 2013, 00:01

To záleží čemu říkáš "lepší". Pro většinu lidí to lepší nebude, spíš bych to nazval "jiné". Příznivci širokáčů v tom hledají určitá specifika, o kterých tvrdí že jim běžné bedny nesplní. Na takových bednách se dobře poslouchá jazz a akustické žánry, zejména na nižší hlasitost a když není hudební scéna moc složitá jinak má zvuk tendenci se slévat. Také v tom nelze hledat nějaký analytický přednes, spíše takový živý a zábavný. Také jsem si tím obdobím různých širokáčů prošel :) Pak jsem ale zjistil že to byl jen mezičlánek, byť poučný.
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
platon.rado
Power user
Power user
Príspevky: 4784
Dátum registrácie: 20 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Brusno okr.Banská Bystrica
Vek: 47
Kontaktovať používateľa:

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa platon.rado » 10 Máj 2013, 07:38

Ondro ale prešiel si si aj s Fostexom???Kamarátovi dávam do kopy Denon taká menšia údržba ,no a ten má Fostex tiež.Pustil som mu moje žuli a nebol s toho nadšený.Mám viacej objemný bas ako on, ale zas že mám zastrené stredy.Čo je chujovina :D Do druhých bední by už nešiel.Že je mimoriadne spokojný.Ja som ešte Fostex nepočul.Takže nadávať a robiť unáhlené názory nemôžem.Ale určite to hrá dobre.Ondro každá bedňa hrá inak.A môžeš si to vysvetliť aj tak, že na HOVNO.
0
Najlepšie reprosústavy nie sú tie,ktoré nám najviac dajú,ale tie ktoré nám najmenej stratia.

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 10 Máj 2013, 08:52

Je to ako pri autach, mas sportak a suv oba su vo svojej triede dobre, s Thalesom suhlasim, sirokopasmove su vyborne na Jazz, akustiku, spev, vlastne prirodzeny zvuk. Moje odporucanie, ak niekomu sedi takyto zaner hudby asi je na dobrej ceste k sirokopasmovym. Ale vo zvuku je rozdiel pri bedniach horny maju dost specificky zvuk. A fakt povedat ci to hra "lepsie" treba vyskusat a vytvorit si vlasny nazor. (mne sa tiez pacia brunetky , blondinky aj rysavky ale vsetky doma mat nemozem :axe: )
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 04 Aug 2013, 21:34

konecne su hotove, trvalo to neskutocne dlho
Prílohy
IMG_2848.jpg
IMG_2849.jpg
IMG_2846.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 12 Aug 2013, 20:54

a takto hraju
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Wili » 13 Aug 2013, 17:38

niekedy je to kontraproduktivne robit nahravku z toho ako hraju nejake reprobedne aj ked reprobedne hraju mozno dobre. Ked sa zvoli nahravka zle (ako v tomto pripade), nic v zlom, ale z videa to zneje ako stare Teslacke radio Dunaj ci ako sa to volalo, proste co kvici, vrieska hulaka, alebo to je mozno zlym mikrofonom kamery alebo ja neviem :rolleyes: :finga:

Ale inak v knecnom dosledku prekna praca 8)
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 14 Aug 2013, 17:15

Predovšetkým musím pochváliť konečnú povrchovku, to je o dosť krajšie než varianta zalakovaná preglejka, ktorú mám v pláne.
Pretože tiež tieto bedničky zrovna stavám tak viem čo to je za piplačku to polepiť (a tá hmotnosť, človek sa s tým nadvíha pri lepení). Mne ich chýba len uzavrieť (zlepiť napevno jednu bočnicu).. dávam do nich ale FE206En a zaujíma ma ako si spokojný s vytlmením? pridával/uberal si tam čosi ešte? A druhá vec ako si vyriešil terminály? priamo narvať do preglejky?
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 14 Aug 2013, 17:43

mne sa paci aj nalakovana verzia, uprimne trocha lutujem ze som ich nenalakoval. tlmenie som robil podla navodu od http://www.eckhorn.com/index.php/en/ niekde pretym v tomto vlakne su fotky tlmenia hornu. terminaly ak sa pozries na foto zo zadu stredna lata je rozrezana na dve casti. vrchna je prisroubovana a do nej su zapustene terminaly. riesil som to tak koli neskorim opravam ak by sa nahodou odtrhol kabel, uvolni sa terminal...
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 14 Aug 2013, 20:22

Ďakujem.. mne sa tiež páčia čisto lakované, ale ako pozerám na tie svoje bezfarebné teraz tak oproti nim ten lak dvojfarebný vyzerá dosť luxusne.. zase v reáli to inak ukáže, mne by sa páčil najviac asi čierny klavírny lak ale tak to urobiť je iná liga lakýrníctva na akú som schopný... Možno časom...

Práve som tie fotky pozeral a podobne som to vypchal a preto sa pýtam či si tým hýbal potom (mám to momentálne vyplnené rovnako ako ty a rozmýšľam či to zalepiť, nie som veľmi drevár aby som to spravil na perá otváracie a šróby sa mi moc nepáčia takže to chcem na pevno zavrieť).

Inak dolieha ti to všade na milimeter presne?.. Na určitých miestach mám tak 0,1-0,2 mm škáry (vonku nie, ale v tých vnútorných priestoroch) že či je to normálne alebo som tak krivý len ja :axe: .

To viem ako je riešené to drevo na termináloch, robím to podľa toho Fostex výkresu... Aké si použil terminály že sa ti vošli do tej 18mm, či sú tak že trčia do toho vnútorného dreva bedne?
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 15 Aug 2013, 07:43

https://plus.google.com/u/0/photos/1155 ... 7758291185
tu je vacsina fotiek zo stavby hornu, skary neboli vobec ziadne, bok sa vyfrezoval uplne vsetko pekne zapadalo do seba. Terminaly som riesil trocha inak ako je to na vykrese, totiz ak su uz boky napevno zlepene a terminal sa uvolni co sa mi stalo pocas zahorovanie repro, som sa rozhodol, ze to vyriesim tak ako je to na obrazku. Stvorec na ktorom su pripevnene terminaly je prisroubovany o zadnu cast hornu, cize ked nahodou odtrhne repro kabel z terminalu nic sa nestane dostanem k tomu odsroubovanim stvorca.
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 15 Aug 2013, 11:16

Tak to je parádne zapustenie, to je potom jasné že nie sú škáry :) Ja som sa díval aj že to nevyzerá úplne presne podľa výkresu a divil som sa že prečo... Holt keď to robí profesionálne niekto tak to hneď vyzerá inak - nádherná práca.

Ja to lepím doma v byte, zase vonku (s predu) viditeľným škáram som sa vyhol a tie vnútorné zvuku vadiť nebudú a zatmelím ich drevným prachom + lepidlom :) Keď to sfinišujem tak sem hodím svoje trochu ti to tu zaspamujem. Už sa teším na ten zvuk.

Inak vidím že na jednej fotke tam máš priložený ten prídavný výškač, požívaš ho? Bolo to s ním poznateľne lepšie?
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 15 Aug 2013, 11:25

hej pouzivam, je to tiez Fostex FT17h. akurat mi chyba im este krabicka - uchmat preto ich nemam na aktualnych fotkach. fe208 nie je az tak dobry vo vyskach, zdalo sa to dost utlmene.
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 06 Sep 2013, 12:29

Tak tu sú moje horny:

https://www.dropbox.com/sh/bj7pwy8byvm01m1/DHPfRre-65

Nakoniec som na ne dal polomatný parketový lak, trochu to stmavlo a celkom pekne to vyšlo :).
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 06 Sep 2013, 15:04

fajn, ako ti to hra? vytlmne ich mas len na spodku ?
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 06 Sep 2013, 17:17

Zatiaľ super.. len musím utlmiť môj EL34 zosik, lebo to dosť brumí (na starých ani nebolo brum počuť)..

A vytlmenie mám skoro tak jak ty... mám tam miesto toho zeleného čo máš ty klasickú plsť a hore tiež také čosi ako vlnu pod reprákom.
V jednej mi ešte chýba trochu toho molitanu dole tak to na basách rezonuje občas, ale to doplním a budeš to asi OK.. Inak som spokojný ani basy a ni výšky mi nechýbajú, prekvapilo ma hlavne že to zahrá až tak nízko...
0

Používateľov profilový obrázok
Riki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 14 Jan 2013, 11:36

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Riki » 06 Sep 2013, 18:33

na odstranenie medveda zo zosilnovaca tu mam nemecke dobre rady. Co este vylepsi zvuk ak bedne polozis na neoprenove podlozky, odvtedy nemam ziadne dunenie pri hlbokych tonoch.
Prílohy
Brummstörungen.pdf
(671.69 KiB) 138 stiahnutí
0

zangetsu
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 18 Júl 2013, 01:27
Bydlisko: Žilina/Brno
Vek: 33

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa zangetsu » 07 Sep 2013, 20:58

ďakujem za návod.. síce to bude pre mňa ťažké lúštenie v nemčine ale aspoň skúsim či si ešte dačo pamätám :)
Neoprénové podložky? to je čo a kde to ide zohnať?.. momentálne to mám na kolieskach z praktických dôvodov, ale je to tak ťažké že sa to nehýbe samovoľne aj napriek koliečkam :) Ono s tým rezonovaním je to tak že tam ešte nemám časť tlmenia tak to je pochopiteľné :) a hlavne asi malá miestnosť ale s tým nič neurobím :D

//Edit: tak medveď je preč, poriešila to spätná väzba (keďže plný výkon aj tak nepotrebujem tak mohla byť pomerne silná, síce ma potrápila lebo to celé oscilovalo na 30kHz až som vytiahol môj DIY osciloskop alá kanón na vrabca a oscilácie som odstránil) ale späť k téme bez toho brumu je to teraz fakt super.. ukázali sa tie Fostexi v plnej kráse.. toľko detailov človek ani v sluchátkach nepočuje.. ono by som povedal že ani to nemá tak úžasné podanie celého frekvečného pásma ako to má fakt čistý zvuk a to aj pri dosť nízkej (večernej) hlasitosi .. takže nadšenie pokračuje.. :)
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Horny Fostex FE208 sigma

Príspevok od používateľa Wili » 08 Sep 2013, 22:08

na dunenie pomaha neopren 8O :?: hmmm zvlastne :)

inak este ma napada jedna vec... co sa tyka tej ozvucnice, raz som mal reprak s hornou, a nema to miestami taky neziaduci efekt, ze ked stojis pred bednou tak su basy slabsie a len ti trasie nohavicami, a ked ides na protilahlu stranu miestnosti tak tam je kopa basov? Alebo tento horn/TL sa sprava inak?
0

Napísať odpoveď