3D tlaciaren - CoreXY

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ustredna
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 19 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa ustredna » 09 Jún 2015, 08:19

Tlaciaren je dofinishovana,
momentalne skusam tlac a hladam najvhodnejsie parametre a nastavenia tlace.
skusobne vytlacky su na fotkach.
Prílohy
IMG_20150607_174537.jpg
IMG_20150607_174607.jpg
IMG_20150607_174557.jpg
IMG_20150608_232444.jpg
IMG_20150606_065720.jpg
IMG_20150606_065733.jpg
IMG_20150608_232524.jpg
IMG_20150608_233151.jpg
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa mato3000 » 09 Jún 2015, 08:25

paráda, ale moja stará ťa zabije( ďalší krám ), lebo si asi nejakú tlačiareň zoženiem :D
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa dxr » 09 Jún 2015, 08:32

Jeho nezabije tlaci v fialovej vcera mi chlapik ukazoval ako tlaci zo struny do kosacky z baumaxu :P (kriklava farba)
enigma krasa aj ked to asi nebol prvy print 0.3?
mato3000> mas mat 3v1 a nemal by si kramy :P tak za a ked mas mato3k mozes mat rebel2 za 3kila :P
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
BFX
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2506
Dátum registrácie: 04 Sep 2013, 19:41
Bydlisko: Košice
Vek: 50

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa BFX » 09 Jún 2015, 20:43

mato3000 napísal:paráda, ale moja stará ťa zabije( ďalší krám ), lebo si asi nejakú tlačiareň zoženiem :D
Tiez si myslim ze by slo nahradit vreteno termohlavou a pouzit frezku ako 3D tlaciaren , ba si myslim ze by to mohlo mate aj lepsie parametre :D tot iba moja hypoteza ;)
0
“Nice looking” circuit construction doesn't always equate to good circuit performance.
http://www.arrl.org/files/file/Product% ... pter_1.pdf
Na predaj: p-bfx-predava-kto-zavaha-prerobi-t41148.html

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa straciam » 09 Jún 2015, 21:02

BFX napísal:
mato3000 napísal:paráda, ale moja stará ťa zabije( ďalší krám ), lebo si asi nejakú tlačiareň zoženiem :D
Tiez si myslim ze by slo nahradit vreteno termohlavou a pouzit frezku ako 3D tlaciaren , ba si myslim ze by to mohlo mate aj lepsie parametre :D tot iba moja hypoteza ;)
ano, v tom co si napisal, mas pravdu.
ale je to len polovica :) druha polovica hra proti cnc frezke.
3d tlaciaren potrebuje v niektorych castiach velmi rychly pohyb z jednej strany na druhu prave preto aby ked pocas premiestnovania prestane tlacit medium, tak hlavne aby nezaschlo resp aby nezacalo kvapkat z trysky.
a to je problem. pretoze cnc frezka vacsinou chodi malymi rychlostami (v porovnani s 3d tlaciarnou).
3d tlaciaren by mala byt schopna jazdit aj 100mm/sec (6000mm/min) co nezvladne kazda frezka s krokovymi motormi a trapezovym zavitom. stupanie na zavite by muselo byt velke a myslim ze by tym dost trpeli. mozno nejaka velka zo servomotormi, ale tam uz je zase velka zotrvacnost.. nie je to take jednoduche ako sa zda.. :)
3d tlaciaren je lahka na hmotnost, rychla a cnc frezku potrebujes co najtuhsiu a presnu na stovky. 3d tlaciaren moze lietat aj desatinu.

dalej 3d tlaciaren tlaci podstatne dlhsie nejaku krabicku oproti cnc freze keby si ju mal frezovat.
3d tlac niekedy trva hodiny. cnc frezka takymi rychlostami nevydrzi bezat bez prestavky niekolko hodin (viac ako 10) samozrejme zalezi aj od konstrukcie.

tiez som uz nad tym rozmyslal, ale jednoduchsie bude asi z nejakych light profilov spravit 3d tlaciaren a mozes naraz aj frezovat aj tlacit :)
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa dxr » 09 Jún 2015, 21:41

Este su tam aj ine rozdiely mas iny riadiaci FW v riadiacej jednotke.
Mas tam o motor naviac ako bezna 3-osa frezka posun struny do trysky udrziavanie teploty.
Dalsi rozdiel je vyhrievany podklad pre prve vrstvy tlace.

Ta rychlost 3d tlace to je presne to co mi na 3d printeroch vadi tlacis(cakas) a potom ti to praskne
po 40-50min tlace zistis ze musis dat silnejsiu stenu alebo iny hash aby sa to nezbortilo a zase 50min cakas
zase 3d dokaze spravit duty objekt a frezka nie ale tie DLP-SLA printre tym tekutym materialom to je fajnove
skoda ze je to dost toxicke. inak osobne si myslim ze ani 3d printer ani frezka do bytu nepatri :)
aj ked 3d printer je tichucky mozno balkon tam sa to dobre vetra.

Cakam kedy budu vodne luce tak DIY ako CNC frezky okrem toho jedneho vykriku z pred 2 rokov na HaD je ticho.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa dxr » 10 Jún 2015, 08:05

Inak k 3D tlaci zacinam pozorovat novy trend tj torrent a 3d model budu na rovnakej urovni z pohladu legalnosti :-D
Aktualne som postrehol ze sa zacinaju mnozit teorie ze vyrobit si/vytlacit nahradu za pokazeny kusok
je kopirovanie (pouzili analogiu ze DVD/CD) no som zvedavy kedy zacnu vnimat 3d tlac velke spolocnosti ako hrozbu.

Pouzil som analogiu .torrent suboru ktory sam o sebe nenesie nelegalny obsah napriek tomu je torrent tracker
a su prevazdkovatelia tahany po sudoch a toto sa moze stat dohladnej dobe(*) aj Thingiverse a podobnym.

* dohladna doba tak mozno do 10 rokov ked bude 3d printer bezna sucast domacnosti
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa staffy » 10 Jún 2015, 09:50

No neviem, a čo normálne "2D" tlačiarne? Knižku si tiež môžeš vytlačiť :) Takisto CNC, zakážu to lebo si na tom môžeš niečo vyfrézovať? To by neprešlo.
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: 3D tlaciaren - CoreXY

Príspevok od používateľa straciam » 10 Jún 2015, 19:06

pokial nemas vyrobok chraneny patentom, tj nemas v patente uvedene presne rozmery a nemas registrovanu ochrannu znamku tak to moze skopirovat hocikto. a ak aj mas patent a ochrannu znamku tak si to budes moct vyrobit pre seba, lebo to nebude mat kto kontrolovat.
to by bolo aby chodil policajt od domu k domu so zoznamom veci, ktore je mozne vyrobit na 3d tlaciarni a prehladavat kazdy dom ci sa tam nenachadza nejaka vec zo zoznamu.. :D :rolleyes:
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok