OTL Headamp s E88CC

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa staffy » 13 Mar 2017, 07:46

Osobne stavebnicu nepotrebujem, čiže ak by boli DPS za rozumnú cenu, nebránil by som sa :)
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 13 Mar 2017, 21:47

Prosim uz mi o DPS nepiste, ziadne naviac uz nemam a ani tak skoro neplanujem robit. Ked vznikne v buducnosti nejaky dalsi upgrade tak mozno ale tak skoro nic nebude.

Dnes som si nasiel chvilku casu a spravil som zo zvedavosti zopar merani noveho HA v2.0.

Upozornujem ze merania su len cisto holo polozena DPS na stole, bez krabice alebo akehokolvek tienia voci okoliu a trafko umiestnene vo vyreze. Takze finalny zosilnovac v krabici so vsetkym bude mat mozno este o kusocek lepsi SNR.

Meral som skor vyssie impedancie, na ktore je zosilnovac primarne urceny a na linkovej urovni, ziadne exoticke mega rozkmity pre utrhnutie hlavy. Tj. namerane dB suhlasia s realnymi hodnotami linkovej urovne dB. Co ma tesi najviac je odstup od sumu a tiez od brumu a tento sa vyrazne zlepsil o desiatky dB. Paradna je celkova odozva a az priam analyticka zvukova presnost, tiez pevnost pri prenose nizkych tonov je az neuveritelna, k tomu nizsie celkove skreslenie atd... takze tu je viditelny parametrovy pokrok vpred. Nie zeby -100dB bolo malo - to uz fakt nepocut, ale ked uz to vie atakovat hranice -120dB tak to ma velmi tesi.

600R - nastavenie impedancie HIGH
Obrázok

600R - nastavenie impedancie LOW
Obrázok

600R - nastavenie impedancie HIGH - meranie IMD 19k+20k
(tu si uz niesom velmi isty schopnostami zvukovej karty pri takomto merani)
Obrázok

250R - nastavenie impedancie LOW
Obrázok

150R - nastavenie impedancie LOW
Obrázok

Pre zaujemcov o nizke impedancie poviem asi len tolko, ze na 32R sluchatka to urcite urcene nie je, na rozumne urovne hlasitosti s dobrymi a citlivymi sluchadlami to ale pouzitelne je. 32R sluchadla doma ani nemam, jedine co mam doma nizkoimpedancne su apple sluchatka "stuple" a tie maju asi 45R. Su dost cilitve a hraju aj cez tento zosilnovac fakt velmi hlasno, ci je to pre taku velku zataz lepsie ako priamy nizkoimpedancny vystup zo zvukovky? tazko povedat. Vo farbe zvuku a detailoch to ma vyhodu urcite, pri velmi vysokom vybudeni sa ale uz zacne prejavovat skreslenie hlavne pri basovych tonoch, to uz je ale dost vysoka nie velmi rozumna hlasitost.
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 13 Mar 2017, 23:02

No jo. Rýchlik je to ako sviňa.
A ako bolo spomenuté v súkromnej komunikácii, tento Ha vám preriedi zbierku FLACov.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 07 Apr 2017, 16:30

Tak, konecne po dlhom trapeni je hotovo a verzia 2.0 je konecne hotova! K akym vylepseniam doslo je o par prispevkov dozadu, parametre tiez. Sluchatkac je fakt podareny vo vsetkych smeroch, je omnoho mensi ako povodna verzia a zaberie menej miesta na stole. Cela krabicka ma len 20x20x7cm, a ledva ledva sa to do toho rozmeru voslo, ved to aj vidno na fotkach... zosilnovac je oproti predoslej verzii lepsi kvalitativne a zvukovo trochu tiez. Je to zrejme to najlepsie a na najvyssej urovni co som kedy postavil a prvy projekt na profi doskach 8)

uz len pocuvam... a nestacim sa divit, sice to zaznie ako klasicke klise ale pocujem veci ake som fakt nikdy nepocul 8O to mnostvo detailov kt. je schopny zreprodukovat je neuveritelne, bezohladu na hlasitost - nic sa nezacne zlievat, hra to s neskutocne obrovskym rozlisenim.

Odstup od sumu a brumu je super, ked dam naplno zvukovu kartu aj sluchatkac, tak nepocut absolutne nic, neviem ci je zapnuty alebo vypnuty keby nesvietil :rolleyes:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

A este perla na zaver... ze sa mi takto podarilo trafit vypinac do diery to som ani sam nechapal... (zo spodu DPS na dno skrinky kde sa prepina spatna vazba / resp. gain / impedancia)

Obrázok
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 07 Apr 2017, 17:30

Dobrý večer,

Ja by som sa chcel spýtať, zverejníte aj podklady pre Vašu skrinku? Alebo iba podklady pre samotný zosilňovač?

Ďakujem,
Stanislav
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 07 Apr 2017, 19:47

Willi, ako som písal už viacej krát - je to super. Nemám slov. Škoda tej mojej odmietnutej krabice. Hádam nabudúce.
A áno, čo sa zvuku týka, toto asi nemá konkurenta. Aspoň som ja osobne za cca 30 rokov nič lepšie nepočul. S brumom a šumom si mal pravdu. Keby to nesvietilo, človek ani nevie, že je to spustené.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa dan21 » 07 Apr 2017, 20:21

Parada !!!
Ja osobne by som dal mozno trochu nizsie okienko aby nebolo vidno patice. Ale takto je to krasne. Zhasnut v izbe svetlo, nasadit sluchadla a pocuvat :-)
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 08 Apr 2017, 12:50

dan21 ano len potom by to bolo asi az privelmi uzke, ono to sklicko je rozmerovo sice uzke cca ako sklenena cast elektronky, lenze tym ze sa pozeras akoby zvrchu tak automaticky uz vidno aj patice a DPS... to ale nevadi ono v reale ta biela farba patic tak nebije do oci ako to vyzera z fotky.

maskrtnik01 podklady by som aj zverejnil ale asi to nebude mat vyznam lebo je to navrhnute pre laserove rezanie plechu a k tomu ma malo kto pristup, okrem ineho je to navrhnute namieru pre panel z quickpanelu, bez neho by krabicka nemala ziadnu prednu stenu a tiez je to navrhnute s ohladom na velmi ostre 90st. ohyby na cnc ohybacke, takze ak by si to z toho planu nebodaj chcel rucne vyrobit tak by sa ti to urcite nepodarilo a aj keby ano tak by ti potom nesedeli otvory lebo by si mal velky radius ohybov.

Mimochodom ak by si mal zaujem o nejaku cenovo priatelnu variantu krabicky, tak Milos66 objavil peknu variantu z gme ktora rozmerovo dost dobre sedi na tento sluchatkac:

https://www.gme.sk/u-kk07-231
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Apr 2017, 13:18

Rozumiem. Tak pokiaľ sa mi podarí to oživiť, porozmýšľam, čo by sa dalo s tou z gme urobiť.

Mal by som ešte jednu otázku. Vedel by mi niekto poradiť nejaké sluchátka fakt za pár drobné, s ktorými by som mohol overiť, či mám správne oživený zosilňovač? Skutočne by som nerád zničil drahé slúchatká kvôli nejakej hlúposti v zosilňovači. Alebo tam skutočne nie je možné urobiť takú chybu, že odpálim slúchatká?
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 08 Apr 2017, 13:27

ten zosilnovac je dost blbuvzdorny ma kondenzator na vystupe a aj DC ochranu takze je vysoko nepravdepodobne aby to ublizilo sluchatkam. Teda ak spravne osadis DPS a dodrzis ozivovaci postup a ozivis to postupne krok za krokom tak by to malo ist dobre na prve zapojenie. Ak chces len tak na testovanie a blbnutie a podobne kup hocijake stuple do usi za par eur a redukciu z 3,5 na 6,3 a mas po probleme. Tiez si mozes spravit umelu zataz 2x32R alebo 2x100R alebo podobnu len jednoducho na obyc. plastovom 6,3 jacku...
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 08 Apr 2017, 13:38

Aj som nad takým rozmýšľal, no pravdupovediac nemám predstavu, akú impedanciu majú hocijaké štuple do uší. Alebo to bude zosilňovaču absolútne jedno? Keď nehľadíme na kvalitu.
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 08 Apr 2017, 14:11

ano len pre otestovanie je to uplne jedno
0

Jupi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 31 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Poblíž BA
Vek: 52

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Jupi » 24 Apr 2017, 18:08

Fuuu, to ho už aj niekto predáva?
https://elektro.bazos.sk/inzerat/727301 ... lnovac.php
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa nalimko33 » 24 Apr 2017, 20:02

Maťo toho má neúrekom - nemôže počúvať všetko! hehe

PS: všetko naj k meninám!
0
SHARP MZ-811

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa elmoto » 24 Apr 2017, 21:44

No to ano ale vzdavat sa toho naj naj co ma?
0
nie som tu

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa hpeter » 24 Apr 2017, 22:46

:pain: asi "szčo"
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 24 Apr 2017, 22:56

Ono to bude kôli tomu, že už je na ceste komplet V.2
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa elmoto » 25 Apr 2017, 08:18

tak tak V2 už má na stole. Aj by som kúpil ale po tom ako som si v K712 Pro odpalil lavý menič a čakám na nový tak sa bubáky minuli. šikulka no :crying:
0
nie som tu

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2564
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 16 Máj 2017, 17:09

Dobrý večer,

Chcel by som poprosiť o radu, ako najlepšie zahorovať elektrónky. Uvažoval som o tom, že nepripojím anódové napätie a takto nechám zosilňovač zapnutý, nech elektrónky žhavia. V predajni elektrosúčiastok mi poradili, že lepšie kompletne nastaviť zosilňovač, nechať ho dlho hrať do umelej záťaže(napríklad), a potom znovu nastaviť parametre.
Ak by to skutočne nešlo v DPS zosilňovača, zdroj mám len jeden. Nejaká stará Tesla, 20VDC/1A. Takže žhaviť by sa na tom možno aj dalo, ale najskôr po jednej, čo by trvalo relatívne dlho.

Ktorú variantu by ste mi doporučili?

A ešte by som poprosil informáciu, ktorá poloha DIP switcha je ktorá?

Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa hpeter » 16 Máj 2017, 17:37

Zahorenie, cryo, a ja neviem ake dalsie hluposti boli vymyslene v tejto dobe.
Sluzi to len na tahanie penazi od ludi. Nikto nezahoruje motor noveho auta, nastartovaneho na parkovisku a sediaci doma pri tv. (aj keby kradeze neexistovali)

Uvedom si, ze ked el.bezia pod napatim, tak zivotnost a emisia postupne klesa. (predstav si beziace motohodiny)
Za druhe, nazhavena el. a s nulovym Ia - vznikaju zmeny v emisnej vrstve - emisia padne, prejavi sa celkovo na charakteristike.

(pokial sa nejedna o special el. pre pocitace/spinanie, ktore maju emisnu vrstvu chranenu voci tvorbe "interface") http://www.r-type.org/exhib/aaa0426.htm
Prílohy
Screen Shot 05-16-17 at 05.30 PM.PNG
0

Napísať odpoveď