OTL Headamp s E88CC

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 28 Dec 2019, 13:08

O.K. poslal som mail.
Nezabudni so doniesť svoje HD800
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 04 Jan 2020, 15:23

Vcera sme nieco potestovali s dvoma HD800... zaver ale necham na tazateli. :)
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Jan 2020, 16:07

Zajtra poobede je u mňa. Uvidíme, čo vyberie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Peter19500
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 26 Dec 2019, 19:41
Bydlisko: Trnava
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Peter19500 » 06 Jan 2020, 19:49

Chcem sa poďakovať Zdenoeddiemu a Milošovi66 za čas ktorý mi venovali, cenné rady a ich zisilňovače, ktoré mi predviedli. Nebudem tu popisovť ako jednotlivé zos. zneli, pretože na to nie som kompetentný. Všetky hrali dosť nahlas s bohatou rezervou, vysokým rozlíšením a priestorom. Myslím si, že komercia by stála cca 2000EUR. Wiliho zos. má Miloš a môj názor je, že dá mojim HD800 trošku viac basov. Na prekvapenie Shanling M3s ma slušný výstup ale tieto slúchadlá nemá šancu kvalitne vybudiť. Aj ja som počul skreslenie hlavne v nižšom pásme. Takže idem objednávať súčiastky, plošáky, trafo, elektrónky a keď mi Wili poskytne výkresy skrinky, tak dám vyrobiť aj skrinku. Ak niekto chce plošák, nech sa mi ozve. Zatiaľ má záujem Misop.
:argue:
:agree:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Milos66 » 06 Jan 2020, 20:31

HD800 som počul včera po prvý krát v živote. Peter môj názor na tieto slúchadlá pozná. Za Beyery T1tky by som ich určite nevymenil.
Čo sa týka zosilňovačov. U mňa len Wiliho HA a nejaké kremíkové Buffre. Tie Senny sú prekvapivo dosť pažravé. Potrebujú naozaj kvalitný reťazec a to sa týka aj DAC aj Amp. U mňa hlavne ten DAC dal tým slúchadlám asi to, čo naozaj potrebujú. Ten malý Shanlign je skvelý prehrávač, no stolovej zostave sa z princípu rovnať nemôže. Proste na to hardvérovo nemá.
HD800 sú skvelé slúchadlá s veľkým priestorom a veľmi detailným rozlíšením a podaním nástrojov. Z každej nahrávky dostanú maximum. Prejav majú trochu ostrejší ako T1tky, ale zato priestor o kúsok väčší a detailnejší. Basy boli síce nie až tak excelentne hlboké ako by sme očakávali, ale zato boli hodne presné a úderné. Na elkovom HA a cez DAC s PC boli totožné skladby oproti Shanling podané excelentne.
Peter bude mať teraz dilemu. Chce to naozaj zainvestovať do železa. Tie HD800vky si to zaslúžia v plnej miere.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 06 Jan 2020, 22:22

Tak teraz Milos vezmi Williho pod pazuchu a hajde na vychod, porovname... :)
0

shaft
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 19 Mar 2013, 17:49
Bydlisko: Trnava
Vek: 28

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa shaft » 09 Jan 2021, 16:44

Ahojte,
chcem sa poradiť ohľadom výstupných kondenzátorov v signálovej ceste. Skúšali ste tam niekto niečo iné ako elektrolyty (folia/film)? Aj všeobecne či ste niekedy pozorovali zlepšenie zvuku výmenou kondenzátora v signálovej ceste za lepší ?(ak sa to tu niekde na fóre riešilo, prosím odkážte ma na tu tému). Wili videl som že odporúčaš Nichicony. Mám hladať nejaký audio grade alebo je to jedno ?

A ešte sa chcem spýtať na čo presne slúžia 33uF/250V kondenzátory a 100k rezistory pripojené v výstupu. Ďakujem
0

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: OTL Headamp s E88CC

Príspevok od používateľa Wili » 15 Jan 2021, 22:54

v kondenzatoroch rozdiel urcite pocut ale musis mat dobry posluchovy aparat aby si tie rozdiely pocul. Audio grade elyty su urcite dobre na audio ked su za tymto ucelom vyrobene ale rovnaku/lepsiu sluzbu spravi kombinacia kvalitneho low-esr elytu + mkp folia. Nichicony pouzivam lebo su to jedne z najlepsich bezne dostupnych kondenzatorov v tme.eu kde ich maju obrovske mnozstvo druhov.

33u nemusia byt presne taka hodnota, moze byt 22 alebo 47 je to jedno, je to len pre DC ochranu. V pripade ze by nahodou zlyhal vystupny kondenzator alebo bol stary a tieklo nim uz znacne DC aby to hned odpojila DC ochrana. Teoreticky by ani nemusel byt na tak vysoke napatie, pretoze hned ako sa otvori baza tranzistoru ochrany tak by na nom malo byt len 0,7V lenze v pripade poruchy ci uz tranzistoru alebo snimacieho odporu si myslim je lepsie ich predimenzovat aby ked sa nieco pokazi aby to nestrelilo ako delobuch :)

Este mi teraz napada, filtracne keramiky co su dalej od stabilizatora priamo pri napajani kazdeho zosilnovacieho stupna je dobre osadit foliami napr. 10-100n/400V, niektorym ludom na tejto pozicii aj 500V keramiky vybuchovali. :rolleyes:
0

Napísať odpoveď