Oddeľovacie trafo (trafá)

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
daniel1212
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 03 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Kysucké nové Mesto
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Oddeľovacie trafo (trafá)

Príspevok od používateľa daniel1212 » 18 Máj 2018, 21:27

Drakoush napísal:Chcel som Ti dať karmu za v prvom rade SLOVENSKÉ popisy, v poslednom čase je zvykom používať angličtinu a spackať to, ako sa dá (já ne spík ingliš). V druhom rade je to pekná kastla a úprava. Všímam si aj detaily ako lepidlo na skrutkách! To sa počíta.

Ale karmu Ti, žiaľ, neudelím, pretože sekundár trafka máš zle zapojený. To by mi ani tak nevadilo, keby si to prijal chlapsky a napravil to. Ale namiesto toho si aplikoval detinskú výhovorku.

Tak Ťa aspoň pochválim za tú úpravu a SLOVENSKÉ popisy ;)
myslím, že jediné na čo čaká je karma od teba

inak v celku pekné prístroje :)
0

MF
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 09 Apr 2014, 22:59
Bydlisko: Pelhřimov

Re: Oddeľovacie trafo (trafá)

Príspevok od používateľa MF » 18 Máj 2018, 22:11

Z jakého důvodu je použit na přívodu ten nestandartní kulatý konektor?
ABB Tango a starý štýl ??? To mi nějak hlava nebere.
Po mechanické stránce moc pěkně provedené, po elektrické životu nebezpečné.
0

Používateľov profilový obrázok
rainbowdash
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 19 Máj 2013, 20:38
Vek: 26

Re: Oddeľovacie trafo (trafá)

Príspevok od používateľa rainbowdash » 18 Máj 2018, 22:36

Nuž, konektor som zvolil preto, lebo klasický "PC" resp. napájací konektor C14 je už opozeraný a príliš obyčajný, tak som chcel skúsiť niečo iné, výnimočné, nevídané.
... ale nie teraz vážne :biggrin: :biggrin:
Má to jednu pre mňa praktickú výhodu. Ja mám tendenciu poťahovať prístroje po stole a často sa mi potom stáva, že sa mi konektor vytiahne / vypojí. Preto som zvolil "vojenské" šróbovacie konektory. V poslednom čase ich dávam už na všetky svoje výrobky. Pri poťahovaní po stole / prenášaní sa mi šnúra nevytiahne.

Samozrejme tým viem aj napáliť svoje okolie, keď niekomu požičiam prístroj bez šnúry :finga:
/S nadhľadom :wink: /

K zásuvke - Bohužiaľ, to bola vtedy jediná "čierna" zásuvka, ktorú som zohnal. A 3 x 30 eur za zásuvku ABB decento sa mi zrovna nechcelo dávať.

*MZ*
0
Šialenejšieho elektrotechnika by ste len ťažko hľadali ...
... to mi verte ;)

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Re: Oddeľovacie trafo (trafá)

Príspevok od používateľa Kado » 19 Máj 2018, 08:19

rainbowdash napísal:No vzhladom na to, že to je "oddelovací" transformátor a nie
"bezpečnostný" transformátor mi zapojenie vyhovuje.
Každý kto s ním príde do styku má prepojenie medzi N a PE vyznačené na schéme ktorá je dokonca na zadnom štítku ...
... Takže si to môže zistiť. Bohužial, za to, že si to nepozrie ja už nemôžem...

Je spravený na to, aby oddeloval od siete meracie prístroje, resp. aby neboli medzi sebou merače pri meraní spojené.

Káble vyviazané spolu ? To ich akože pri 230 prerazí alebo? Káble sú na 1000v.... takže problém nevidím. Áno, možno pri mechanickom poškodení by sa mohli spojiť, ale to by ich nemohla chrániť plechová krabica.

Krabice som si dal vyrobiť, otvory som vyvŕtal alebo vystrihol prestrihovačom.

A ako som už písal vyššie štítky som si dal robiť firme. Teda neviem presný postup výroby, no vyzerajú ako frézované.

Viem, originál oddeľovacie trafo pre bezpečnostné účely by malo mať dve komory a každé vinutie samostatné.... no pre moje účely je to zbytočné. Keďže moje sú len na oddelenie merákov.

A prosím, o skúšobných napatiach tu nezačínajme... to by sa najprv nemohli dať kúpiť čínske "trafá" za pár eur... :roll:

*MZ*
káble možno sú na 1000V, ale primár-sekundár sa skúša na min. 4kV, takže, keď sú káble vedené a viazané spolu, tak to nemusí vydržať...keď už sa oháňaš, ze máš oddel. trafo, tak aj ostatné veci treba dodržať. Ten kolík z výstupnej zásuvky odpoj od PE a mechanicky ho odstráň zo spomínanej zásuvky
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oddeľovacie trafo (trafá)

Príspevok od používateľa romiadam » 19 Máj 2018, 12:37

Ja mu dam karmu za esteticke prevedenie a za to ze sa mu s tym chcelo tolko piplat. To si karmu zasluzi.
Nie za kvalitny vyrobok, kvoli tomu prepojenemu PEN.

Rainbowdash: odstran ten PEN, daj zasuvku bez kolika, oprav ten stitok a mas perfektny vyrobok do kategorie Moj vyrobok.

K+ za esteticke prevedenie.

A važ si negativne pripomienky. Z toho sa najlepsie poucis do buducna.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok