Domácí výroba obřího digitronu

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 17:34

Dobrý den, rád bych Vám představil svůj obří digitron který jsem vyrobil, je otrochu větší než legendární Rodan CD47. Abych neporušil pravidla fóra, tak vkládám pouze fotku bez dalších informací. Pokud mi admin dovolí vložit odkaz na video na YouTube, tak vložím odkaz na video z provozu.
Přeji Všem hezké vánoce, pevné zdraví a splněná přání, J.Plavec
Prílohy
vlcsnap-2019-12-23-12h21m12s653.png
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa Hop377 » 27 Dec 2019, 17:36

Tak toto by ma veru zaujimalo. Aj das nejake info z vyroby, alebo je to tajne? :wink:
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 17:40

Zdravím, nemohu dát info z výroby, protože se jedná o plánovaný komerční projekt, dokumentaci z výroby-jak šel čas, mám připravenou na webu k uveřejnění, odkaz mohu poslat soukromě. Pokud bych to tady uveřejnil, poruším podmínky-propagace podnikání. V případě souhlasu pošlu odkaz na video a skrytou vývojovou dokumentaci. Bez souhlasu by to bylo brané jako nevyžádané zasílání obchodních sdělení.
J.Plavec.

Doplnění: strašně jsem si chtěl postavit digitronové hodiny s obřími digitrony, Rodan CD47 je drahý a tak jsem se rozhodl že si tyto digitrony vyrobím sám, dva roky jsem laboroval a sbíral informace až jsem projekt dokončil. Po uveřejnění jsem dostal obchodní nabídku na komerční prodej mnou vyrobených digitronů a tak se z bláznivého nápadu rýsuje podnikatelský projekt. Vše se zvrtlo a nevím zda je to dobře anebo špatně. Svůj digitron jsem nazval JP47. Hodiny jsem si ale zatím nepostavil, není na to pro výrobu vůbec čas.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa romiadam » 27 Dec 2019, 18:04

To je v poriadku, know how netreba, staci video ako to funguje a neake zakladne informacie, ako sa to robilo take info co mozes bezproblemov uverejnit.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 18:08

Video na YouTube zde:
https://www.youtube.com/watch?v=FfoGZSo0oCY

Fotky z vývoje pošlu za chvilku.

-- Spojený príspevok 27 Dec 2019, 18:15 --
Prílohy
9.jpg
1.jpg
6.jpg
2.jpg
3.jpg
5.jpg
4.jpg
7.jpg
8.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa daqq » 27 Dec 2019, 18:43

Pekne :) Budete robit konkurenciu Daliborovi Farnemu?
https://www.youtube.com/user/daliborfarny/videos
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 18:53

Nedá se to brát jako konkurence, on vyrábí jiný typ a já taky jiný typ. Je to jen tak, že jsem dalším výrobcem, v pořadí třetím, mám ale ve výrobě zatím největší digitron a v tom jsem první já a zatím jsem jediným výrobcem největšího digitronu na světě. Dalibor je první, pan Ševčenko z Ukrajiny-firma MILLCLOCK (https://www.youtube.com/watch?v=uHv1f4_tDv4) druhý a já třetí výrobce digitronů a každý vyrábí jiný typ. Ukrajinec má stránky zde: www.https://millclock.com
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa spin90 » 27 Dec 2019, 19:34

Zaujimave, neslo by to spravit s nejakymi svetelnymi trubickami ?
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 19:37

Určitě by to šlo, ale už by to nebyla klasická vícesegmentová doutnavka-digitron. Digitron prostě musí vypadat jako digitron.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa maxmiz » 27 Dec 2019, 20:31

Dalsi vyrobca digitronov! Klobuk dole! :potlesk: Chcem sa spytat - su aj na predaj, pripadne na zakazkovu vyrobu? Aka by bola cena?
Este bolo by fajn keby niekto sa dal aj na vyrobu najmensieho digitronu na svete. Vyrobcovia naramkovych hodiniek urcite sa podakuju.
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 27 Dec 2019, 21:22

Zdravím, na prodej jsou, jednám ale s výhradním odběratelem, který bude odebírat většinu mé výroby pro svou konstrukci hodin, bude vyrábět hodiny s mými digitrony. Cenu bych nerad sděloval, ne že by to bylo tajné, je už stanovena, ale je to pálka za kus a nerad bych aby se někomu z ceny udělalo špatně. Pokud i přesto trváte na ceně, doplním jí dodatečně do tohoto příspěvku. Děkuji za poklonu, jsem jí poctěn. Věřím že přijde další výrobce s dalším jiným typem a to bude jenom dobře, třeba jednou vyplníme trh nějakou základní řadou typů po kterých je poptávka.
0
Naposledy upravil/-a plavec11 v 27 Dec 2019, 22:03, upravené celkom 1 krát.

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 27 Dec 2019, 21:46

No to by veru nebolo zlé, a pokojne aj itrony(vfd).
0

odaros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 322
Dátum registrácie: 27 Aug 2014, 19:15
Bydlisko: Revúca

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa odaros » 28 Dec 2019, 09:37

který bude odebírat většinu mé výroby pro svou konstrukci hodin, bude vyrábět hodiny s mými digitrony
Ak by si chcel niekto postaviť vlastné s vašimi digitronami ako sa vi k nim dostať a aká by bola cena? Myslím, že toto by zaujímalo nie len mňa. :-)
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 28 Dec 2019, 10:16

Zdravím, tak na Vaší zodpovědnost Vám sděluji cenu za 1 kus Digitronu JP47. Cena za jeden kus je stanovena na 6.300,-Kč a tato cena je výchozí pro přepočet na jiné měny pro zájemce z jiných států.
Zatím prodej ale není možný, ještě jsem u tohoto projektu nezahájil podnikání, oficiální prodej je naplánován v průběhu roku 2020, to ale budu vyrábět přednostně pro svého obchodního partnera, kterému budu zavázán smlouvou, nadbytek z výroby lze potom prodat zvlášť ostatním zájemcům. Můj výhradní odběratel si chce zaplatit předem minimálně 100 kusů a tento závazek musím přednostně vyrobit a dodat, poté mohu uvažovat o prodeji dalším zájemcům.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Dec 2019, 16:22

Celkom adekvatna cena vzhladom na podmienky.
Inac, co si myslite o vyrobe najmensieho digitronu? Je to vobec realizovatelne? Dlzka asi 25-30mm, diameter 10-12mm
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 28 Dec 2019, 16:41

Dobrý den, ten malý digitron jak uvádíte, je realizovatelný. Ovšem vyleptaný systém už bude tak titěrný pro svou miniaturnost při cca desetinové tloušťce použitých nerezových plechů, že manipulace s tím nebude žádná sranda. I patice musí být jiného provedení, kolíky v základně, aby to celkově bylo miniaturní. Třeba se toho někdo někdy ujme znovu, miniaturní digitrony se totiž vyráběli. Já nemám v plánu takto malé digitrony vyrábět. Dal jsem si za úkol do budoucna vyrobit sedmisegmentový digitron (prototyp mám již rozpracován ale zatím není dokončen) ve velikosti JP47 a také dvojnásobnou velikost digitronu JP47, (výška cca 45cm a průměr cca 15cm) to je ale otázka v řádu pár let a půjde spíše o sběratelskou specialitu vyráběnou jen na zakázku s nepraktickým běžným využitím.
0

Používateľov profilový obrázok
maxmiz
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 15:22

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa maxmiz » 28 Dec 2019, 16:52

Ano. Mam doma Z5900 a ZM1332. Celkom ma zaujima konstrukcia naramkovych digitronovych hodin, preto sa pytam. Bohuzial tieto miniaturne digitrony uz sa da velmi tazko najst. A tiez su celkom velke na to aby sa spravili hodinky s 4 cislami ktore by boli pohodlne na nosenie.
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 28 Dec 2019, 17:56

Digitronů Z5900 je v zásobě pravděpodobně dost, dále v odkazu jsem našel výrobce hodinek s tímto digitronem. Cena 780,- Dolarů plus poštovné 58,- Dolarů. Je to rarita kterou si určitě pořídím.
https://picclick.com/Nixie-tube-watch-c ... 02471.html
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 557
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa Victorio » 28 Dec 2019, 19:02

no nechce sa mi veriť že tie hodinky utiahne batéria, ak keď oproti minulosti kedy sa digitrony využívali výkon batérií značne pokročil.
ale vyzerajú perfektne, to je fakt. ak by som ich dostal ako darček, určite by som sa potešil, a ani by som ich nenosil, iba by som si ich dal na poličku a pozeral na nich :D
0

plavec11
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Mar 2011, 00:00
Bydlisko: Filipov-Šluknovský výběžek-Česko
Vek: 49
Kontaktovať používateľa:

Re: Domácí výroba obřího digitronu

Príspevok od používateľa plavec11 » 28 Dec 2019, 19:08

V popisu je uveden provoz na jedno nabití až 2 měsíce. Funguje to ale tak, že digitrony nesvítí stále, čas se zjistí pouze zmáčknutím tlačítka kdy se digitrony rozsvítí, tak že v klidovém řežimu je spotřeba minimální, to běží pouze hodinový oscilátor. Kdyby ty dygitrony svítili stále, baterie by se vybila určitě rychle.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok