Tranzistorák s vystupnými (auto)trafami

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Tranzistorák s vystupnými (auto)trafami

Príspevok od používateľa Wili » 10 Júl 2020, 13:12

dakujem vsetkym za pochvalu :)
slimak napísal:Ak založíte vlákno s názvom trebárs "DIY verzus profi", rád prispejem. Tu ale nie, je to o Wiliho výrobku.

To Wili - ako to hrá? Daj prosím nejaký popis zvuku podľa Tvojich uší.
Ak by si v budúcnosti chcel meniť NE5532, tak použi trebárs OPA2134. Na vstupnej pozícií sa OPA2134 bežne používajú ako lepšie audio opampy.
Dnešné NE5532 sú zvukovo dosť špatné oproti originálom od Signetics.
ano OZ planujem vymenit za iny, asi tam dam LM4562 alebo nieco take, este uvidim, ale aj s tym NE5532 to hra dobre. Kdesi som cital ze to nie je az tak o oz ale dost o aplikacii kde sa da vela pokazit. Ale vacsinou bude pouzivany aj tak priamo so symetrickym signalom takze invertujuci OZ nebude ani pouzity.

Co sa tyka zvuku hra velmi pekne a neskutocne presne, mozno vdaka tomu nizkemu skresleniu, neviem. Popisovat zvuk velmi neviem, nemam az take muzikantske usi, ale je to take ine. Cakal som taky mierny elektronkovy smrnc a muzikalnost, ale tazko povedat ci tam je, hra to az chirurgicky presne takze sa to tazko hodnoti. Ked to porovnam napr. s receiverom Onkyo tx717 co pouzivam casto k telke, tak aj ked bol v bi-ampingu, tak tento mek ho prekona asi vo vsetkom aj v cistosti vysok aj v dynamike spodku, bezohladu na uroven hlasitosti a bez bi-ampovania. Ak to porovnam s MC275, tak to hra celkom podobne, ale zato s ovela lepsim spodkom a dynamikou, takze dalo by sa povedat ze to ma zvuk ako extremne vykonny elektronkac s velmi nizkym skreslenim. Chcelo by to ale aj lepsie reprosustavy lebo na tom co mam doma tie rozdiely pocut, ale nie az tak ako by bolo mozne na niecom lepsom. Asi by tiez bolo dobre urobit slepe testovanie to by bolo najrelevantnejsie, no myslim ze by som dokazal rozoznat kedy hraje tento, jednoducho to ma take ine basy, take muzikalnejsie, lepsie sa to pocuva. Ma akoby nekonecnu dynamiku a makkost ale zachovava si pritom presnost. Mal som pred tym upraveny rychly 2x500W leach amp s toshibami a ten takuto dynamiku a makkost prejavu nemal. Neviem ci je to velkymi kondenzatormi, mostikom, alebo tym trafom alebo cim. Aj ked hra potichu akoby vo zvuku pocut na basoch ten potencial obrovskeho vykonu, tazko to popisat :rolleyes:
0

slimak
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 30 Sep 2011, 17:40
Bydlisko: Kanianka

Re: Tranzistorák s vystupnými (auto)trafami

Príspevok od používateľa slimak » 10 Júl 2020, 13:32

LM4562 bude OK.

Pekne si popísal :thumbup:
0

Napísať odpoveď