Generalna oprava zdroja AX-3005DS

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Generalna oprava zdroja AX-3005DS

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Máj 2020, 20:51

Myslím, že Jezevec má pravdu. Mám dva takéto moduly. Pri záťaži kmitajú ako prase.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Generalna oprava zdroja AX-3005DS

Príspevok od používateľa TomasNM » 08 Júl 2020, 22:21

Pani,

2 mesiace som cakal na nove regulatory, konecne dorazili.
Vypada to velmi podobne, ale je to uplne iny svet.
Po vymene toho vraku za tento overeny, zdroj funguje obstojne.

Som si vsimol hlavne rozdiely v tych moduloch (co je v tom funkcnom oproti nefunkcnemu):
- TL431 referencia pre regulaciu prudu (ta v tom zlom chyba)
- 7805 predstabilizator pre tuto referenciu (ten v tom zlom chyba)
- presnejsi bocnik (v zlom je iba DPS predlzena trasa)
- spinanie CV-CC LED samostatnym OZ (neviem, ako je to v zlom)
- standartne zapojenie potenciometra napatia - reostat (v zlom vyuziva z nejakeho dovodu vsetky vyvody potenciometra, ktore su pripojene nevedno kam)

Filtraciu som zatial neriesil, ma to vysoke zvlnenie pri max. zatazi, ale to mi akosi nevadi. Do takych vykonov s tym nepojdem, keby bolo treba, tak TDK pod stolom zariadi aj 1200W vykonu.
Dokonca to ma aj mensie chladice a v pohode to stihaju.
Meral som zvlnenie pocas regulacie CC aj CV a odhliadnuc od slabej filtracie, nevidel som tam ziadne extremne rusenie vo VF, reguluje to krasne.
Jedina vada krasy je ta, ze indikacia CC sa aktivuje o nieco skor, ako v reale zabera. V tom podozrievam ubytok napatia na diode, ktora riadi FB pocas regulacie CC.
Este som musel upravit zosilnenie OZ pre zobrazenie ampermetra - povodne zosilnenie bolo cca 3x nizsie, ked bol vyuzity DPS bocnik.
Vymenil som 100k rezistor z vystupu LM358.1-2 za seriu rezistorov o celkovej hodnote 340k. Teraz ampermeter ukazuje zasa spravne.

No a nakoniec klincek: ten zly modul mi cca pred 2 tyzdnami odisiel - v XL4016 ostala iba diera a odpalilo mi to aj stred potenciometra na riadenie napatia. Takze dajte si pozor pred kupou zleho modulu a kupte radsej ten lepsi.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok