RJM Simple phono by ZED

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

RJM Simple phono by ZED

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 17 Mar 2021, 14:40

Ahojte,
moj posledny vyrobok je RJM simple phono - http://phonoclone.com/diy-pho3.html
Pred vela rokmi to vyzeralo takto:
old1.jpg

Kedze sa mi prednes celkom pacil, rozhodol som sa po rokoch to dohnat do finale.
Krabicu som mal na to vyrobenu uz takisto davnejsie, DPS dodalo jlcpcb.
Schema je v podstate ta ista ako z odkazu vyssie, akurat s upravenym zdrojom.
Zisk je cca 32db/1kHz @ THD<0,3%, 20Hz/52dB, 20kHz/12dB.
Viacej merani sa snad podari casom.
Na vstup su zaradene kapacity 47pF - 330pF / + ich kombinacie, ktore je mozne pripajat podla potreby / specifikacie danej MM prenosky.
Pouzite elektronky momentalne Tesla ECC88, hraje to dobre. Dane zapojenie je dost kriticke na vyber rovnakych elektroniek pre oba kanaly.
Je potrebne pamatat, ze vystupny signal je odoberany z anody, cize nie je mozne vystup zatazovat malymi impedanciami.
Boli pouzite aj SMD suciastky, kde to bolo vhodne. DPS by sa dali spravit aj mensie, bohuzial skatula bola hotova davno predtym ako finalny navrh.
Zdrojovu DPS som navrhoval viacmenej pre univerzalne pouzitie. (co potom so zvysnimi 4ks ze? :) )
Najvacsi problem som mal s transformatorom, vyslovene neodporucam do takejto konstrukcie takyto typ transformatora, a ked, tak jedine toroid. Malo byt povodne upevnene v dne, ale vzhladom k vyzarovaniu, som musel trosku pocarovat, a upevnit ho na PP. Zmena v odstupe je vyrazna.
Popisy nemam, chcel by som nieco pekne, no momentalne to nie je mozne. Ale aj bez popisov je snad vsetko jasne.


No a takto to dopadlo:
PP1.jpg
PP2.jpg

Vnutro a DPS
box1.jpg
IN1.jpg
IN2.jpg
SMD1.jpg
power1.jpg
power2.jpg

... a skuska
check 2.jpg
2
Obrázok 2

  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok