Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

spydo.cd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19 Feb 2021, 09:29
Vek: 32

Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa spydo.cd » 31 Mar 2021, 09:20

Ahojte, rozhodol som sa prerobiť svoj Gramec od PRO-JECT-u, nakoľko som pridal gumokorkový slipmat o výške 3 mm pre redukciu hluku z motora a kôli statike. Problém nastal hneď po osadení, pretože ramienko tonearm bolo nízko, ale hlučnosť bola potlačená len minimálne. Hukot o frekvencii 50 hz z motora ma neskutočne vytáčal, nakoľko PRO-JECT tvrdil ako to maju dobre odhlučnené nebola to pravda. Motor aj s elektronikou na riadenie 50hz striedavých som demontoval. Napadlo ma dať tam dc motor z iného gramofónu čo sa mi povaľoval doma. Bolo treba vymyslieť uchytenie a neaké tie silent bloky :) . Viď obrázok.
Použil som dve tesnenia silikónové pod podloženie tone armu aj pod držiak motoru dc. následne som držiak prilepil lepidlom mamut od spodu a nechal zaschnut . motor mal osadenú kladku a bola úplne vhodnaá. Otáčky som nastavil priamo na trimroch motora a použil odpor 500ohm na AB kontaktoch aby sedelo 45/33 otáčky držali ako pribite , tým sa eliminovalo neustále manuálne prehadzovanie gumičky koli zmene otáčok, takže to vyriešil prepínač. V mieste kde bol plošák elektroniky som dal závažie 150gram (nakoniec) išlo o matice a lepidlo mamut. Týmto sa gramofón vyvážil a prispelo to k eliminácii vybrácii . Na synteticky kameň čo tvorí základňu gramca som pridal filcové nožičky aby pevne držal na podložke ktorá je anti vibračná vyrobená z dosky gumy pod práčku a profi nožičiek s gumou. Prvý posluch bola paráda žiadny hluk z motora v prenoske :) a už sa subwoofer nešiel zblázniť . Trápil ma ešte brum z prenosky resp. toho tonearmu . To ako to urobili ING v hore spomínanej značke nekomentujem . Všetko som vytrhal počnúc vodičami prenosky a nahradil tenkým tieneným vodičom z iného nefunkčného hramca značky FISHER, prepinoval zlatými pinmi pri prenoske a spojil s koaxom smerujúcim k RIAA. Spoj s kabelážou prenosky a koaxom som odtienil plechom so zdroja PS4, preto že sa povaľoval nefunkčný doma . Tým som zaručil že sa v mieste spoja brum nedostane . Viď obrázok. Posluch to potvrdil tak isto aj novo vyváženie zarovnanie prenosky podľa DIN a Antiskatink tak isto paráda. Toľko moja prerábka snáď som niekoho inšpiroval.
0
Když to svítí, pak to vysíla.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 31 Mar 2021, 10:02

Pekne len pripomeniem ze co by si chcel za tu cenu. Gramce ktore maju cest sa tak nazyvat stoja ovela viac, ako tato parodia.
Meral si ci ozaj tam mas spravne otacky?
0

spydo.cd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19 Feb 2021, 09:29
Vek: 32

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa spydo.cd » 31 Mar 2021, 10:07

ahoj ano meral, su spravne aj sedi 1khz na test platni na osciloskope. Ono po pravde ihla stala viac ako gramec, je tam super ortofon cca 80 eur a om20 ihla 160 eur :D takze...
0
Když to svítí, pak to vysíla.

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 31 Mar 2021, 12:21

Byt tou prenoskou, tak beriem nohy na plecia :mrgreen:
1
Obrázok 1

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa dan21 » 31 Mar 2021, 12:23

V prvom momente (podla obrazkov) som myslel ze vyrabas gramec zo skateboardu :-) :-) :-)
0

spydo.cd
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19 Feb 2021, 09:29
Vek: 32

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa spydo.cd » 31 Mar 2021, 14:22

Vysoko kvalitný drevotrieskovy skejboard :D :D ale tak uz je to o inom a je to dizajnovka . Mám aj iné gramce ale dostal sa mi do rúk tak preco mu kus nepomoct :D
0
Když to svítí, pak to vysíla.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Prerábka Gramofónu PRO-JECT ELEMENTAL

Príspevok od používateľa elmoto » 31 Mar 2021, 21:58

Tak ti poviem no nejako ti to hrať bude. Ale zas ti poviem ze zbytočná robota a tie prenosky si zaslúžia lepší gramec ako hento poleno do šporáku.
0
nie som tu

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok