Podvodný dron SUB

Pochváľte sa ostatným čo zaujímave ste vyrobili alebo práve vyrábate!

Moderátori: psichac, Moderátori

cibuliak
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 20 Mar 2024, 13:04

Podvodný dron SUB

Príspevok od používateľa cibuliak » 20 Mar 2024, 13:49

Ahoj,

rad by som sa s vami podelil so stavbou podvodného drona. Ale vlastne začnem tam že som jaskyniar a sú miesta, pasáže kde nie je možné sa bezpečne dostať alebo poslať potápača. inšpirovali ma k tomuto projektu dvaja poliaci, ktorí si tiež postavili podvodného drona, ale niektoré ich riešenia nie sú podľa mojich predstáv a samozrejme vždy je čo vylepšiť. Tu je video: https://youtu.be/ol0xvj7TAeM?si=y6PwGkPij1WU8fG_

A vlastne prečo staviam ?! odpoveď je jednoduchá. Komerčne predávané podvodné drony, ktoré aj niečo dokážu sú cenovo dostupné od 3000€ a viac.

Najjednoduchšia časť je okopírovať to čo má konkurencia, nakúpiť jednotlivé diely a veriť že ak to funguje im tak to pôjde aj mne.
Momentálne som sa zasekol u FC - flight controllera, ktorý by bal mať podporu s prostredím Ardupilot-MissionPlanner.

Chalani z poľska použili čínsku verziu Pixhawk, ktorý je ideálny, má dostatok výstupov ale podľa niektorých ma vraj najhoršie prostredie... a preto by som Vás prosil o pomoc s týmto projektom.
Rozhodujem sa medzi výrobcom MatekSys. a samotným Pixhawkom.
Čiže ak viete aj o inej alternatíve, budem len rád.

Samozrejme existujú aj nadstavby priamo pre Raspberry Pi, ako sú Navio2 alebo Navigator od Blue robotics.
Cenovo je to medzi 200-400€ čo je celkom dosť, ale problémom je, že mam zakúpené RPi5 u ktorého ešte nie je potvrdená kompatibilita.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Podvodný dron SUB

Príspevok od používateľa rogi » 20 Mar 2024, 14:31

Ako funguje pixhawk v jaskyni bez satelitov? Ak máš problém z cinskym, kúp originál.
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Napísať odpoveď