oneskorovac 3s zopnuty 5s az 15s

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

tempreader
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 05 Jan 2009, 00:00

Príspevok od používateľa tempreader » 29 Mar 2011, 08:51

Pokud nechcete stavět nějaký elektronický obvod tak nejjednodušší bude použít dvě jednoduchá časová relé a vhodně je zapojit.
Prvé relé spínané nějakým kontaktem hlídá minnimální délku 3s, po překročení těchto 3s sepne druhé časové relé na požadovanou dobu 5-15s.
Pro nový cyklus je nutno rozpojit vstupní kontakt, po jeho novém sepnutí běží cyklus znovu. Prvé relé je typ "Zpožděný Rozběh", druhé "Zpožděný Návrat". Takže stačí nějaká "stará" relé, nebo něco levného jako např:
http://eshop.elkoep.cz/crm-81j----230v- ... nform.aspx

ALE v zadání není uvedeno:
- s jakým napětím to má pracovat
- co se má stát bude-li vstupní kontakt stále sepnut i po uplynutí 3s + 5-15s (držet sepnuté nebo rozpojit a znovu nespínat nebo rozpojit a znovu provést cyklu i s 3s čekáním?)
- rozepne-li vstupní kontakt v průběhu časování 5-15s tak se má dokončit časování nebo vypnout
- jaká je požadovaná přesnost nastavení času (stačí "zhruba" nastavit potenciometrem nebo přesně digitálně?)
0

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9332
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 29 Mar 2011, 09:01

Já myslím, že všechny požadavky tam jsou řečeny, kromě té přesnosti, na kterou jsem se též ptal.
0

Nomen

Jasne

Príspevok od používateľa Nomen » 29 Mar 2011, 09:04

Tu jasne a zrozumitelne vidis , ze potrebujes dva casovace a len niektore specialne multifunkcne maju tuto moznost , ten tvoj co spominas /CMR-9S/ , opet nic take neobsahuje , je tam len opet on a off , jedneho casu a nastavenie , popripade spustanie , urcite na multifunkcne zabudni , a skor sa zameraj konkretne na tvoj pripad , alebo niekomu si daj spravit ..

chcem tymto reagovat na Breta , aby to bolo jasnejsie , pretoze ma uz niekto predbehol , ja to len doplnim a poviem tak , ked ma niekto plnu skrinu roznych casovacov , skusenosti a samozrejme aj priestor kde to chce dat , moze experimentovat aj s desiatimi casovacmi , ved som to tu uz spomenul , ze sa da aj s dvoma , ale ak potrebuje jeden konkretny a nemenny tak skor sa upriamit na jednu konstrukciu
Prílohy
tu mas aktualnu cenu , ale ti je na nic , pretoze s tym rele ti to nepojde
tu mas aktualnu cenu , ale ti je na nic , pretoze s tym rele ti to nepojde
graf , pozri , ze tam nemas ziadnu moznost , na dva casy
graf , pozri , ze tam nemas ziadnu moznost , na dva casy
s tymto v tvojom pripade neuspejes , len ak by si to este s inym spustacim casovacom s komplikoval , delay-off ,
s tymto v tvojom pripade neuspejes , len ak by si to este s inym spustacim casovacom s komplikoval , delay-off ,

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Mar 2011, 21:23

no oje to možné, ale aj tak ak by kúpil dva takéto furt to má lacnejšie ako ten tvoj, aspoň myslím
0

Nomen

Re: oneskorovac 3s zopnuty 5s az 15s

Príspevok od používateľa Nomen » 29 Mar 2011, 21:27

Nomen napísal: a potom je tu moznost , ze by si pouzil dva , jednoduche , on a off
pekny den ..
Mato , o co ti ide ,,?

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Mar 2011, 21:32

mne ? šak si písal
Nomen napísal:
http://www.plccenter.com/Buy/GROUPE%20S ... /RE4MY13MW
brnkacka , okolo 200 ojro...

a potom je tu moznost , ze by si pouzil dva , jednoduche , on a off
pekny den ..
tak mu radím že ak si kúpi dva také ako som mu poradil tak ho to vyjde lacnejšie, nie?

a o čo ide tebe ? potrebuješ niečo predať ? sme tu aby sme poradili a nie zbohatli, teda aspoň nie ja, nepotrebujem tu nič predať
0

Nomen

tak

Príspevok od používateľa Nomen » 29 Mar 2011, 21:42

Troska si ma teraz nasral , ja som tu este nikdy nic nepredal , skor rozdaval , par to tu moze dosvedcit , poniektori sa neunuvali ani za postovne , ja peniaze nepotrebujem , mam ich dost a za centov ja po poste behat nebudem , tu jeden komentoval ze to vyskusa s multifunkcny, tak som sa k tomu posadil a pripomenul ze len par typov ma tuto funkciu ,ak si si vsimol , tak prvy sekvencny s 555 som ponukol mu ja , a to ostane , ak uvazuje nad mutifuk.,, tak som spomenul ze je tazky frajer , za tu cenu ani bohovy , sa mi zda ze sa tu pradvadzas a hadzes len odkazy a nakoniec su to casovace alebo nieco nevhodne , stale primominas , aby si nejaky vybral , ako keby si bol obchodnik alebo dealer z tej firmy , breta mu ponukol moznost a ja som reagoval , aby sa na to upriamil , je chore aby nieco take kupoval , a tie dve to som spomenul uz davno , pekny vecer.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa mato3000 » 29 Mar 2011, 21:50

no nehádžem sem len tak a nepredvádzam sa.

pred cca piatimi rokmi som mal takto spravené zapojenie detektorov na dopravníkovom páse. teda šlo o to ž e sa zopli po nejakom čase a vypli tiež po nejakom. samozrejme tieto časy som si mohol nadstaviť a použil som na to nejaké takéto relé , ale teraz si fakt nepametám, že by som kupoval dve relé, ale viem že ma to stálo cca 1500 Sk. fungovalo mi to spolahlivo dosť dlhú dobu.
je možné, že to nebol presne tento typ, čo asi nie ale ja som mu dal nápad nech sa poobzerá a kúpi si ten pravý a bude to najlacnejšie.

a teraz ni prezraď jednu vec --- vyjdu ho tie dva lacnejšia ako ten čo si sem dal ty ????

P.S.: ja som mnohým, ľuďom na tomto fóre poslal zadarmo kooopu vecí a nikdy som za to nič nechcel

takže bude to lacnejšie alebo nie ?
0

Zamknuté