NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa fractal » 14 Apr 2020, 20:04

mato3000 napísal:o ktorých nič nevieš
je nahlas povedane, predsa nieco o tom viem. Ja zas dufam, ze ty prestanes riesit svoje osobne dusevne problemy na verejnom fore.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Milos66 » 14 Apr 2020, 20:48

fractal napísal:Teraz som pisal s PCBWay a mi odpovedali, ze diera na vystupe bude mensia. Na stranke maju uvedene, ze hrubka medi na stene otvoru je 25 az 50um cize teoreticky ak chcem mat dieru 0.8mm tak musim ju zadat ako 0.9mm. V softveri v ktorom kreslim klasicke DIP puzdra maju drill size 0.9mm, aj ked pre DIP su postacujuce 0.8mm. Tak teraz neviem ako to je.
Dávam dosky robiť do JLCPCB. A na 100péro je dierka taká aká má byť. Už som tam zadával na priemer vodiča 0,65mm dierku 0,7mm a na vodič 0,58mm dierku 0,6mm a v pohode. Tá tenšia trochu natesno, ale dalo sa. Teda oni asi vŕtajú o stupeň vyššie.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa eurobastler » 14 Apr 2020, 21:40

mato3000: vedel by si sem dať link na tebou preferované fólie? Som na sevtprefirmu a našiel som len pre laserovú tlač.
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa fractal » 14 Apr 2020, 22:46

To Milos66:
Vdaka za info. V podstate uz mi neide o to ako nastavit velkost diery v softveri (mozem tam pridat o 0.1mm viac, nic sa nestane), a len o to aby som zistil ako to je v skutocnosti vo vyrobe. Popisem co som zatial stihol zistit, mozno sa to niekomu zide.

Zatial som nikdy nepripravoval DPS pre vyrobu, vzdy som to robil doma. Preto som nemal ani problem s urcovanim spravneho priemeru otvoru, ked vodic neliezol do diery tak som ju prevrtal vacsim priemerom a hotovo. Ked som ale zacal riesit realnu dosku do vyroby tak vzniklo viac otazok jednou z ktorych bola aj volba spravneho priemeru otvoru. Urcovanie velkosti otvoru pre suciastku zacina zistenim maximalneho priemeru vodica ku ktoremu treba pridat vyrobnu toleranciu priemeru (u PCBWay je to 0.075mm) a nejaku volu priemeru (clearance). Vola priemeru sa urcuje hlavne na zaklade toho ako sa bude osadzovat DPS, napriklad pri rucnom osadzovani staci aj 0.1mm, pri strojovom osadzovani moze sa lisit v zavislosti na hustote komponentov (component density level) a pohybuje sa od 0.15mm do 0.4mm podla standartov IPC-7251, IPC-2222 a IPC-2221. Robit diery prilis velkymi je nespravne preto ze cin ma nizku mechanicku pevnost a mohlo by to casom viest k ropraskavaniu spoja a strate vodivosti. Rovnako je nespravne robit diery prilis malymi z dovodu tazsieho osadzovania DPS a tiez v suvislosti s moznymi zmenami priemeru vodica vyrobcom komponentu, resp. s vymenou komponentu za podobny ale od ineho vyrobcu. Cize ak vodic ma maximalny priemer 0.6mm (napr. klasicke DIP puzdra) tak minimalna velkost otvoru by mala byt 0.8mm. V pripade ak velkost otvoru bola urcena tymto sposobom, vodic by sa mal zmestit do otvoru aj keby pri vyrobe prekovu otvor fyzicky by bol mensi ako nastavena velkost. Napriklad, zadavam velkost otvoru 0.8mm pre vodic 0.6mm, vyvrtany otvor je 0.8mm s toleranciou 0.075mm, cize minimalny priemer je 0.725mm. Po elektrolytickom naneseni medi je to 0.725mm-2x(hrubka medi) = 0.725mm - 2 x 0.025mm = 0.675mm (zistil som, ze pre obycajne PCB hrubka medi na stene prekovu je 18 az 25um, pre narocnejsie aplikacie 30 az 50um).
Podla informacii co som priamo ziskal od PCBWay a podla dalsich informacii co som stihol vyhladat na internete je to tak, ze drill size nastaveny v softveri urcuje priemer otvoru po prevrtani a pred nanesenim medi. Cize ak niekomu sedi velkost zadana do vyroby a vysledna velkost je to skor nahoda urcena toleranciami ako pravidlo. Co z je logicke, ked vrtam 0.8mm vrtakom otvor tak rozmer skor pojde do plusu ako do minusu. Nevylucujem tiez, ze nejaky vyrobca moze naschval pouzivat vrtak o 0.05-0.1mm vacsi a tym osetrit problem, ale zatial som nenasiel tomu ziadne potvrdenie.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa fractal » 15 Apr 2020, 10:17

Tak mam nejake dalsie info od vyrobcu JLCPCB. Pytal som sa na to iste, aka bude velkost otvoru po naneseni medi, a dostal som nasledujucu odpoved:
"Dear Sir ,
Thank you for your support and trust in our company.
You can find this informayion from our website https://jlcpcb.com/capabilities/Capabilities and within specified tolerance range is 0.08mm.We will follow your design for production,please do not worry about it.

Wis hyou have a good day!
Thank you !"

Z tej cinskej anglictiny sa da pochopit, ze problem osetruju sami, cize ak mate otvor v softveri 0.6mm tak na vystupe tiez bude 0.6mm v ramci uvedenych tolerancii +-0.08mm.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Milos66 » 15 Apr 2020, 12:20

Sak som ti to napisal :thumbup: :thumbup: :thumbup:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa fractal » 15 Apr 2020, 12:49

V poriadku, bohuzial nie kazdy vyrobca to robi takto takze treba davat pozor a radsej sa opytat pred tym ako dat nieco do vyroby. V podstate rozdiel je uz medzi cinskymi vyrobcami, JLCPCB to osetruje a PCBWay nie.
0
...live to fight another day...

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 15 Apr 2020, 14:14

Ja to tak hororovo nevidím, viackrát mi vyrábali firmy dps, a jediné problémy čo som mal som si aj sám spôsobil (nevhodne zvolené púzdro, polygon GNDä a pod.).
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa fractal » 15 Apr 2020, 14:59

Otazka je ake pouzivas kniznice a ci casto robis komponenty sam. Ak pouzivas standardne kniznice tak by problem vobec nemal byt, tie su navrhnute pre strojove osadenie a diery tam su ovela vacsie ako postacujuce minimum. Ak komponent navrhujes sam tak sa musia dodrziavat pravidla o ktorych som pisal vyssie, nie kvoli standardom ale aby predist moznym problemom. Je super, ze zatial si problem nemal, ale to nie je zarukou, ze sa to raz nestane a nebudes musiet vyhodit 100 plosakov kvoli par dieram. Ja to beriem globalne, raz sa mi moze vyskytnut potreba objednat osadene dosky a firma mi vrati zakazku kvoli tomu, ze rucne osadzovanie bude prilis skomplikovane nespravne zvolenymi otvormi. To iste sa tyka napr. hrubky ciary alebo rozmerov pismen na silkscreen, ak budu pismena mensie ako 2mm bude to viest k unave oci cloveka ktory ten spoj osadzuje a cela varka plosakov pojde do kosa kvoli staznosti na zle podmienky prace. Nechcem sa spoliehat na nahodu, chcem mat istotu.

-- Spojený príspevok 15 Apr 2020, 14:34 --

Dalsia dolezita vec je od koho kupujes komponenty. Zo srandy som teraz porovnal original konektor Molex a cinsku kopiu. Pre original konektor zo serie KK-254 je potrebna diera 1mm, cinskej kopii staci 0.9mm. Cinania jednoducho nedodrzuju standardy a samozrejme ze ten pin nevydrzi 4A prud uvedeny v specifikacii pre originalny konektor.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Harchom23 » 01 Máj 2020, 13:41

Zdravim, nenajde sa tu niekto (idealne okolie MT, ZA) kto by mi spravil plosak pre PCIe riser? v podstate by slo o jeden obojstranny plosak s pinmi ako PCIe 16x len dlhsimi (miesto originalnych 5mm, 1cm) a pripadne aj dalsi plosak pod PCIe samicu...

alebo ak sa niekomu doma vala riser na 16x za normalnu cenu...
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Harchom23 » 02 Máj 2020, 03:05

To vazne sa tu nikto nenajde?
0

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Harchom23 » 06 Máj 2020, 19:38

3 a posledny krat sa skusim opytat, slo by o dve dosky, jednostranna ~10x3 cm a obojstranna ~11x2 cm. Len cisto ploska, bez prekovov, bez masky...
0

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa mac26 » 25 Okt 2020, 23:16

Zdravim miestne osadenstvo!
Objednaval niekto v poslednej dobe dosky z JLCPCB?
Zaujimalo by ma ako dlho realne trva vyroba. Dopravu ponukaju aj nejaku "EuroPacket: 8-12 business days".
Este som od nich nebral dosky, len par krad seedstudio.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Mek » 26 Okt 2020, 08:06

Objednaval som asi 2 tyzdne dozadu. Dosky este doma nie su. Typicky, po zadani do vyroby trva par hodin nez to skontroluju a "approvnu", potom to ide do vyroby (in production) a to trva dva dni, potom to poslu, a je iba vo hviezdach kedy to pride. Teda samozrejme mozes to urychlit volbou inou nez je klasicka posta, ale za to si mastne priplatis. Mne to nesuri, preto som zvolil klasicku postu. Zvycajne to pride do 4 tyzdnov az mesiaca.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

jaro17
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: SK

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa jaro17 » 29 Jan 2021, 10:11

Potrebujem vyrobit 3 male DPS. Navrh mam. PO a okolie ale kludne aj kdekolvek... Dakujem za ponuky.
0
Naposledy upravil/-a jaro17 v 31 Jan 2021, 20:25, upravené celkom 1 krát.

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa Daevid » 29 Jan 2021, 11:08

mac26 napísal:
25 Okt 2020, 23:16
Zdravim miestne osadenstvo!
Objednaval niekto v poslednej dobe dosky z JLCPCB?
Zaujimalo by ma ako dlho realne trva vyroba. Dopravu ponukaju aj nejaku "EuroPacket: 8-12 business days".
Este som od nich nebral dosky, len par krad seedstudio.
Síce trochu neskoro, ale možno niekomu pomôže.

Z JLCPCB som objednával 2x. Začiatkom novembra a začiatkom decembra. Poštovné som zvolil EuroPacket a objednávka došla za 9 a 10 dní od objednania. Výhodou EuroPacket je, že obsahuje aj preclenie, takže nič netreba vybavovať. No a cena je, aká je... Presnú cenu zistíte pomocou online kalkulačky na JLCPCB.
0

vladca
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 06 Jún 2017, 15:40
Bydlisko: Domaňovce, okr. Levoča

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa vladca » 29 Jan 2021, 19:35

moja prvá tohtoročná objednávka:

- 07.01. ... objednávka
- 09.01. ... výroba ukončená (čierne PCB)
- 11.01. ... zabalené, prevzaté kuriérom ... použil som FedEx International Priority ... doprava 8,88€
- 21.11. ... doručené
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa bobo87 » 09 Mar 2021, 10:26

Ahojte, nasiel by sa niekto na vyrobu 1ks jednostranneho DPS 24x34mm?
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa bobo87 » 11 Mar 2021, 09:42

:arrow: Up, nahodou niekto na maly PCB?
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
josek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1082
Dátum registrácie: 10 Jan 2012, 12:12
Bydlisko: PN
Vek: 71

Re: NÁVRHY,ŽIADOSTI,POSTUPY A VÝROBA VŠETKÝCH DRUHOV DPS

Príspevok od používateľa josek » 11 Mar 2021, 10:44

Daevid napísal:
29 Jan 2021, 11:08
mac26 napísal:
25 Okt 2020, 23:16
Zdravim miestne osadenstvo!
Objednaval niekto v poslednej dobe dosky z JLCPCB?
Zaujimalo by ma ako dlho realne trva vyroba. Dopravu ponukaju aj nejaku "EuroPacket: 8-12 business days".
Este som od nich nebral dosky, len par krad seedstudio.
Síce trochu neskoro, ale možno niekomu pomôže.

Z JLCPCB som objednával 2x. Začiatkom novembra a začiatkom decembra. Poštovné som zvolil EuroPacket a objednávka došla za 9 a 10 dní od objednania. Výhodou EuroPacket je, že obsahuje aj preclenie, takže nič netreba vybavovať. No a cena je, aká je... Presnú cenu zistíte pomocou online kalkulačky na JLCPCB.
Je to tak, ale aj DHL preclí tovar
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok