Oprava grafickej karty

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 05 Okt 2016, 17:31

zdravim, zahnam niekoho kto by bol ochotny sa pozriet a skusit opravit graficku kartu
na karte sa rozbehnu vetraky ale ziaden obraz jedna sa o konkretne tuto kartu:
http://www.sapphiretech.com/productdeti ... B&lang=eng

podla dostupnych informacii tam bol robeny reball (ale skor si myslim ze len reflow) co nepomohlo
podla vsetkeho je tam par kondenzatorov s nizkou kapacitou takze by ich malo stacit premerat a vymenit

keby uz mal niekto s tym skusenosti a chcel by sa do toho pustit tak nech sa ozve :)
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa hpeter » 05 Okt 2016, 17:40

Podobne som teraz riesil, rx480 bez obrazu. Ani vymenit nepomohlo.
Az R9-380 funguje ok. Mam podozrenie ze chyba bola asi v kombinacii starsi lcd-vga, konvertor->DP.
Vyskusaj este s inym monitorom
0

milansprlak
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 191
Dátum registrácie: 07 Feb 2014, 10:54
Bydlisko: Trstená
Vek: 31

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa milansprlak » 05 Okt 2016, 18:45

No nevidím tu opravu reálne, vzhľadom tomu že sa už niekto s kartou hral. Nevieme ako robil reball alebo reflow a zvlášť keď to nepomohlo.... Samozrejme kondenzátory sa dajú vymeniť, lenže ak nebol reflow (reball) dobre urobený tak ta karta sa mohla viac pokaziť ako bola....

Osobne som mal kartu,ktorá zobrazovala zle obraz, urobil som reflow a karta ďalej bezproblemov fungovala cca 1 a pol roka a potom odišla, nepomohol znovu reflow.....

Avšak samozrejme ak sa niekomu chce hrať s kartou môže skúsiť, možno sa mu oprava podari....
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 06 Okt 2016, 07:15

poskusam tu kartu na inom monitore pripadne telke, ale nemyslim ze bude s tym problem kedze som ju skusal na monitore Samsung SyncMaster 245B+

je pravda ze ta karta ma mna ako tretieho majitela, od prveho/povodneho majitela nemam ziadne info, od druheho mam len tolko ze ju kupil z bazosu nejaky cas mu isla a potom sa stalo to co som pisal v prvom prispevku
takze je mozne ze este povodny majitel upiekol tu kartu a tak ju predal na bazosi

no kazdopadne ked uz druhy majitel dal robit ci reball alebo reflow tak viem kto mu to robil a viem ze ten clovek robi kvalitnu pracu
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa staffy » 06 Okt 2016, 07:33

Ako robíte "reflow"?
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa alidedko » 06 Okt 2016, 08:11

Tavidlo a teply vzduch.

Ti lepsi maju aj spodny ohrev, ale ja som lowcostovy ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 25 Okt 2016, 15:55

takze vyskusane vsetko a karta nejde stale, nasiel by sa teda dakto ochotny sa na to pozriet?
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Okt 2016, 16:49

A prečo to nehodis do kosa?
Keď sa už v tom x-krát hrabalo....
Aký máš dôvod nekúpiť inú grafickú kartu. Hoci aj second hand?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Okt 2016, 21:29

Hej, a dopadne to znova rovnako :lol: sa hovori, ze na posrateho aj hajzel spadne ... :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa troodon » 25 Okt 2016, 22:37

no nepojde ti, vyhodit, to je tak ked youtuberi hadzu take sprostosti do truby, fenuju to a podobne.
Dalsi level je seriozny reflow alebo reball - to je take drahsie vyhodenie penazi ak sa uz do rypanych veci servisak vôbec pusti a potom je profi oprava ked sa vymeni cip za novy z dobrej overenej serie, nie cip kazovy zo zlych starých serii alebo reballovane cipy cinskych sudruhov.
Spravidla zakaznik novy cip nechce lebo s pracou to vyjde casto viac ako je cena takej karty alebo dosky ak ide o opravu MB.

Obavam sa ze to bude pre teba financne strata ta karta :(
0

Gr4s5
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08 Sep 2016, 12:21
Bydlisko: Rožňava

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa Gr4s5 » 26 Okt 2016, 06:49

ako pisem v prispevkoch reball, reflow robit netreba tym to nieje treba tam len premerat kondiky a vymenit tie s nizkou kapacitou
ako je pravda ze moze byt odpaleny cip, len ci by to niekto nechcel skusit

hodit do kosa to velmi nechcem kedze ta karta stoji 150€+
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa staffy » 26 Okt 2016, 07:12

Gr4s5 napísal:podla vsetkeho je tam par kondenzatorov s nizkou kapacitou takze by ich malo stacit premerat a vymenit
Na to kto a ako prišiel?
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Okt 2016, 09:25

Never tomu,tu kondy neodchádzajú.
0
Pozdravuje vás Miro.

step-hunk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 07 Júl 2013, 22:17

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa step-hunk » 05 Dec 2016, 22:21

To že kondy na GFX neodchádzajú je príliš prísne konštatovanie. Je tomu mesiac, kedy som na svojej staršej karte po druhý krát robil výmenu keramických kondenzátorov, blokujúcich napájacie napätie pre pamäte. Prvýkrát asi pred 3 rokmi, keď mi karta ani nepípla. Výmena jedneho skratnutého 10µF(puzdro 0805) problém odstránila(bola na ňom badateľná prasklinka). Pred mesiacom iný problém, signál z tej istej karty ok, kým nenabiehalo grafické rozhranie Windows. Vtedy BSOD a píp..to som sa už naštval a skúsil vymeniť všetkých 24 kusov 10µF kondíkov. Voilá-karta šlape, až som sa divil :) Predtým samozrejme diagnostika všetkého ostatného..Zo zvedavosti som tie kondenzátory meral a všetky až na jeden prežili 50V(otestované), vadný kus vykazoval nulovú kapacitu a zvod. A to som si myslel, že neprežijú viac ako 10-12V :o Tepelná rozťažnosť je kua :twisted:
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa martin63 » 11 Feb 2017, 12:50

Zdravim kolegovia. Robi niekto v BA reflow, pripadne rebal? Ale niekto, kto to vie spravit poriadne, nie len na par mi nut zohriat a hotovo. Potreboval by som spravit reflow na grafickej karte v MacBooku. Ak to niekto robi, napiste mi prosim SS. Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa cool-zool » 23 Mar 2017, 22:57

Páni servisáci mám na Vás dotaz ! Pred nedávnom sa mi dostala do rúk grafická karta SAPHIRE Radeon HD6850 ( http://asia.dl.sapphiretech.com/archive ... 201425.jpg ) , no po zaťažení sa PC reštartuje , príp. modrá smrť , zamrzne . . . Viem určite že je to tou grafikou tak som ju dal do opravy u nás ( v RS firma ITRES ) kde zistili že vraj jedna RAM na karte je vadná , ale nevedia ktorá a nevedia ju vymeniť ! Trúfne si niekto z Vás ju diagnostikovať , prípadne skúsiť opraviť ??? Ak áno koľko by to stálo ???
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa Marek1975 » 23 Mar 2017, 23:42

odplastovat, odstrojit, skontrolovat opticky vsetky suciastky. zobrat teplovzdusnu pistol a s citom prebehnut dosku - S CITOM! Obehat okolie cipov

problemom mozu byt aj kondenzatory - elektrolytické - ak sa daju vybrat - tak von s nimi a premerat ich, pripadne defektne kusi vymenit.

potom daj vediet

PS: neuvar ju
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa cool-zool » 24 Mar 2017, 14:32

Dik za radu ale ja sa do toho nepustím , to nie je moja parketa :pain: . A ak v servise povedali že RAM na grafike tak ja nemám šancu , čo sa týka súčiastok - kondíkov tam na prvý pohľad je všetko tip-top .
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa cool-zool » 26 Mar 2017, 10:34

No čo chlapi , nikto nič ??? Tak dobre potom ju niekomu kto to vie opraviť darujem za poštovné ! Len by som chcel potom od budúceho majiteľa vedieť či to opravil a či to bola naozaj tá RAM-ka ?!
0

janono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04 Dec 2020, 19:17

Re: Oprava grafickej karty

Príspevok od používateľa janono » 04 Dec 2020, 21:18

Dobrý den , keby ste mi niekto poradili bol by som rád , mam taký problém že odišla jedna súčiastka na grafickej karte asi ide o integrovany obvod a ak som dobre vyčítal , na vrchu je kód: 8510-655-15-C1640
no keď som to skušal hľadať nikde som nič nenašiel , grafickú kartu mám AMD RADEON RX 580 8GB GT XXX BLACK EDTION .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok