Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2445
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Edgar » 06 Jan 2020, 21:13

Ahojte, vrámci tejto témy by som sa ešte chcel spýtať, ako fungujú čipy na imobilizér v aute? Majú tiež svoje ID ktoré sa potom spáruje s autom? Na starom Forde som mal 3 kľúče, 1 "master" a 2 "slave", s tým master sa dal imobilizér nastaviť na režim "párovania" nového čipu v novom kľúči (nejakou kombináciou postupností spínania spínacej skrinky) ale na nových autách som už také niečo nenašiel, asi sa to už robí len cez OBD, ale moja otázka sa týka klonovania, dá sa jednoducho naklonovať jeden z čipov kľúča a zapísať obsah na iný?
Jedná sa o takéto čipy:
immo_chip.png
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 42

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa datam » 07 Jan 2020, 10:46

Odpoveď je jednoduchá. Nie.

Takéto čipy majú spravidla AES kódovanie a neprenáša sa samotný kód ale iba jeho hash. Neexistuje na svete sila ktorá by dokázala z toho hashu získať pôvodný kód a už vôbec nie ak sa jedná o plávajúci.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2445
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Edgar » 07 Jan 2020, 18:13

0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2445
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Skopirovanie dochadzkovej karty na klucenku

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Máj 2020, 09:09

Ahojte, čo sa týka klonovania ID48, bol som dnes v jednej výrobni kľúčov v Košiciach v Hornbachu a veľmi ochotný personál mi všetko vysvetlil, vrátane toho, že môj ID48 čip ide aj naklonovať. Výbrus + planžeta + nový čip + klonovanie čipu, všetko na počkanie za 70€ (v porovnaní s inými autami nie až tak veľa), ako je to teda s tým klonovaním? Nebude to len úplne obyčajné RFID ako na vchodovej bráne?
0

Napísať odpoveď