Piezoelektricky chladič na flexárium.

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Bezec
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Sep 2020, 14:37
Bydlisko: Veľaty

Piezoelektricky chladič na flexárium.

Príspevok od používateľa Bezec » 02 Sep 2020, 15:18

Dobrý deň. Stručne načrtnem problematiku. Pre úspešný odchov Uroplatus phantasticus (madagaskarska jašterica) je nevyhnutné dodržiavať spravnu teplotu prostredia. Nočná teplota sa pohybuje okolo 15 max 17 stupňov celzia po dobu 9 hodín. Riešenie je možné umiestniť celý chov do suterénu kde troška zateká atď. Keďže mám parádne zateplený barák bez pivnice musím použiť chladenie aby som to vyriešil. Bohužiaľ nemám dostatočné skúsenosti aby som to dal na pána. Obraciam sa na vás ó čarodejovia električny.

- objem chladenej nádoby 240 litrov, sieťka zhora ostatné strany zasklenné. Zariadenie bude zhora nad sieťkou.
- prievan vo flexáriu zakázaný
- vlhkosť vzduchu 80-90%
- váha zariadenia neprekroči 1kg a rozmermi bude ako doska max 15 cm široká a presne 45cm dlhá na výške nezáleží.
- teplota v izbe dosahuje max. 25 stupňov.
-zariadenie napájané 230V (kabel pojde do termostatu s počítačom Elitech STC 1000 pro)
- hučanie minimalizovať do miery ako je to technicky možné.
- bol by som rád aby mi aj naďalej chodili preplatky za elektrinu.
- uprednostnim osobný odber, rychlu komunikáciu (mail/messenger).
- Určite je lepsie čas stráviť s rodinou alebo na pive. Placa za pracu samozrejmosť.
Ďakujem za konštrukčné nápady. No najviac by som odcenil "Ja ti to spravím není problém". Prípadné otázky rád zodpoviem.
0