Strojcek na vlasy USB-C

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 09 Nov 2020, 14:34

Ahojte pani,
mal by som otazku ci by to bolo mozne spravit. Mam strojcek na vlasy Rowenta tn5030a. Ktory sa da zapnut vtedy ak v nom nie je pripojeny adapter tj. musim ho nabit a tak sa strihat. Chcel by som vediet ci by bolo mozne ho spravit tak aby sa nabijal a zaroven aj sa dalo strihat. Uplny bonus by bol ak by sa dal vymenit povodny konektor a namiesto neho by siel USB-C.

Dakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa miroja » 09 Nov 2020, 16:03

Dovod, preco sa neda pouzivat strojcek ak je napojeny na nabijacku je zjavne bezpecnostne hladisko.
Ak mas pripojenu nabijacku, horizi iste riziko (pri zavade nabijacky) ze sa a dostane sietove napatie priamo na telo a moze dojst k urazu elektrickym prudom (pripadne aj usmrteniu). Ale to asi ovladas, kedze mas § 21.
Pokial by sme vedeli ake su tam akumulatory, bola by teoreticka moznost doplnit strojcek o obvod, ktory by napatie 5V z USB konektora upravil na potrebnu uroven pe nabijanie.
Nebezpecenstvu urazu (mozno az zabitia) elektrickym prudom by vsak v takomto pripade zostalo tiez.
0

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 09 Nov 2020, 16:41

Vdaka za odpoved. 21 mam ale uz na to by som sa nespoliehal a potreboval by som si zopar veci prestudovat. Predsa bol to nejaky piatok... :)

Dovod preco to chcem je ten, ze pouzivam strojcekov viac druhov a nie stale tento konkretny, tym padom by som eliminoval moznost cakania a tak nasledneho strihania. Takze bud by bol nabity a potom je moznost strihania alebo by sa zaroven nabijal pri strihani.

Mam to teda rozobrat a nafotit detailnejsie zvnutra? Ak by sa niekto na to podujal tak by som bol rad. Idealne KE, pripadne by som to poslal postou.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa miroja » 09 Nov 2020, 17:01

Vzhladom na tu poslednu vetu z mojho prveho prispevku by sa asi nemal nikto ponuknut.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Nov 2020, 18:29

miroja skôr je to preto, že príkon motorčeka prekračuje výkon nabíjačky. A hlavne strojček je na použitie aj vo vode... Vôbec to nie je o tom že by bolo nejako extra nebezpečné používať holiaci strojček so sieťovým napájaním. Ja som do nedávna používal tento PHILIPS, kde bolo napájanie výhradne zo siete 230V až do strojčeka.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa miroja » 09 Nov 2020, 21:34

Ano, aj to moze byt dovod.
Ja som mal na mysli, ci nepritvrdila v tomto smere EU. Aj moj holiaci sprojcek je aj na akumulatory. Privod do neho je priamo 230V (snura IEC) a ten funguje aj ked mam aku uplne vybite. No nie je najmladsi.
0

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 09 Nov 2020, 21:36

Este ak by slo pouzit USB-C tak by to bola parada. Kto sa citi na takuto vyzvu?
0

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 09 Nov 2020, 23:04

Tento adapter ide k tomu.
Prílohy
18C4333E-CA75-4921-95D0-3B35E40ED3CE.jpeg
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa romiadam » 10 Nov 2020, 08:18

Ja si myslim, ze je to kvoli cene. Netreba vykonny adapter (zdroj). Staci malicky lacnejsi neaky okolo 300-500mA, ktory nabije tie baterky za par hodin a potom tie baterky dodavaju motorceku prud trebars aj 1A. Vyrobca usetri na nakladoch a ma tam aj kurvitko, nakolko baterky casom stratia kapacitu, takze bezny uzivatel neelektronik to vyhodi a kupi novy strojcek.
Ja vom realne samce na prerobenie nevidim. Doma vyrobenu elektroniku tam natrepat (do strojceka) moze byt ten najvacsi problem.

Vsak otvor ten strojcek a nafot kolko miesta tam je. Budeme vediet aj ake a kolko bateriek tam mas.
2
Obrázok 2
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Nov 2020, 11:42

miroja, narýchlo som si pozrel strojčeky na Alze a došiel som ku záveru že tie ktoré sú aj na použitie vo vode to majú blokované a tie ktoré sú len na suché použitie tak fungujú aj s káblom... Tak našťastie EÚ v tom asi prsty nemá...

Imi, prerobenie by bolo možné ak to ide na 4,5V keďže USB má 5V a motorčeku by to nemalo ublížiť. Teoreticky stačí zmerať odber motorčeka z baterky, vyhodiť vnútro a motorček zapojiť na vonkajší konektor USB-C. A potom samozrejme napájať adekvátnou nabíjačkou.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa miroja » 10 Nov 2020, 11:43

Nuz, ja by som na takuto upravu nenasiel odvahu ani pre seba, ani pre partnerku (ano, mam ju rad :-) ). Toboz nie pre niekoho, ktoreho nepoznam.
HOWGH :-)
0

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 12 Nov 2020, 09:22

Tak som to teda otvoril.
Prílohy
0AFFBB7D-F016-4B8C-B53C-49E038DA6B7F.jpeg
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa romiadam » 12 Nov 2020, 11:44

Ja tam nevidim baterku alebo je tam tma? Ak tam niekde je co je to za baterku? Kolko ma clankov? NiCd/ NiMh/Lion a ine Li-xxx. Aku ma ta baterka kapacitu?
Mozes aj ten posak odfotit z druhej strany nech vidime suciastky a orientacne co je to za nabijacku. Z tych 16-tich cinovych bodov na tom dps usudzujem ze to bude znacne biedna nabijacka.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Edgar » 12 Nov 2020, 12:00

Vyzerá, že baterka je toto tu, odhadujem 2x NiMH/NiCd v sérii (?)
Bez názvu.png
A blokovanie napájania je urobené len cez DC Jack s rozpínacím kontaktom po vložení konektora nabíjačky :biggrin:
0

Imi
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25 Okt 2020, 15:20
Bydlisko: Kosice

Re: Strojcek na vlasy USB-C

Príspevok od používateľa Imi » 12 Nov 2020, 15:10

Edgar, mas spravu ;).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok