Ovladanie IR cez arduino

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pajspuky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jan 2022, 15:19

Ovladanie IR cez arduino

Príspevok od používateľa pajspuky » 23 Jan 2022, 15:48

Zdravim, potrebujem naprogramovat soft do arduina. K dispozicii doska UNO ,Nano, vstupne a vystupne periferie : IR LED primac, vysielac .
Popis programu:
program ma poslat IR kod na zapnutie ( nacitany z dialkoveho ovladaca zariadenia ) pri zmene logickeho vstupu z 0 na 1 , pri zmene stavu na vstupe z 1 na 0 ma zase poslat kod na vypnutie (nacitany z dialkoveho ovladaca zariadenia) , zmenu logickeho stavu viem ovladat cez rele ( jednoducho viem len prerusit kontakt )
Realne to ma ovladat starsiu klimatizaciu ktora nema moznost sa pripojit k wifi a bude riadena klasickym termostat z jednym spinacim kontaktom.
Nechcem to zadarmo odmena ista.
budem rad ak ma niekto čas a chut a pomože (kôli robote sa nestiham venovat studiu arduina)
0

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Ovladanie IR cez arduino

Príspevok od používateľa Atlan » 24 Jan 2022, 08:01

Zisti kody z dialkoveho :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Ovladanie IR cez arduino

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Jan 2022, 08:31

Napis sem sumu ktoru si ochotny za to zaplatit a hned budes mat v ss ponuky alebo ani jednu. Aj to sa moze stat.
Vyhod poziadavku Arduino.Pozaduj modul ci uz na 3alebo 5V ( len naprogramovany hociaky MCU bude lacnejsia verzia.). Nechaj tam iba toto
Popis programu:
program ma poslat IR kod na zapnutie ( nacitany z dialkoveho ovladaca zariadenia ) pri zmene logickeho vstupu z 0 na 1 , pri zmene stavu na vstupe z 1 na 0 ma zase poslat kod na vypnutie (nacitany z dialkoveho ovladaca zariadenia) ,
Je to jednoducha vec. Kedysi som toto riesil. Treba zistit na akej frekvenciii pracuje DO (lepsie povedame prijimac), potom tie dva kody z DO, a prepisat to do programu. Nakolko som to robil uz davno, potreboval by som cely vecer na nastudovanie si protokolov DO casovania kodu.
Bud ziatis kod a protokol, alebo presnu kopiu odosielaneho kodu.
Ak to nemas ako zistit, tak budes musiet dotycnemu poslat DO.

Alebo ak nechces poskodut povodny DO, si kup rovnaky alebo univerzalny programovatelny, a vyvez z tlacitok drotiky na 2 relatka co ti podrzi tie dve tlacitka na cca 1 sek. A nemusis riesit kod DO.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
pajspuky
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23 Jan 2022, 15:19

Re: Ovladanie IR cez arduino

Príspevok od používateľa pajspuky » 24 Jan 2022, 15:42

Dakujem za odpovede, uz sa toho chytil Dr.Maritn takže sa tema može loocknut
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok