Návrh dps a programovanie mcu

Sem možete napísať ak potrebujete niečo vyrobiť napr. plošný spoj alebo nejaké zariadenie...

Moderátori: Merak, Moderátori

perpex
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 06 Dec 2015, 22:33
Bydlisko: Ilava

Návrh dps a programovanie mcu

Príspevok od používateľa perpex » 21 Mar 2022, 19:58

Zdravím,

hľadám spoľahlivého a schopného človeka na návrh a naprogramovanie jednoduchej DPS s prevažne SMD súčiastkami. Systém bude ovládať DC motorček (6V), obojsmerný chod, vypínanie na základe koncových spínačov. DPS bude obsahovať (okrem iného) 7-segmentový displej na zobrazenie času, 3 tlačidlá na nastavenie, svetelný senzor, dva koncové spínače.

Napájanie 4xAA dobíjané a/alebo microUSB konektor alebo malý solárny panel. Nahrávanie programu do mikroprocesora cez Pickit.

Základná požiadavka je minimalizovať počet súčiastok a maximalizovať výdrž batérií (či už s alebo bez soláru/usb). Za kvalitu som ochotný adekvátne zaplatiť, preto poprosím kontaktovať len tí, ktorí sa v problematike vyznajú a majú všetky potrebné skúsenosti.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Návrh dps a programovanie mcu

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Mar 2022, 01:01

Neviem ci vies co pozadujes, ale toto nie je jednoducha DPS.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Milanko
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 25 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Návrh dps a programovanie mcu

Príspevok od používateľa Milanko » 22 Mar 2022, 06:48

Daj el. schemu a DPS Ti v pohode navrhnem.
Vývoj kompletu je iné kafe.
0
Človek môže uspieť v takmer čomkoľvek za čo má neobmedzené nadšenie.

Diallix

Re: Návrh dps a programovanie mcu

Príspevok od používateľa Diallix » 08 Máj 2022, 00:28

Strohé, neúplné...

Ak chceš niečo navrhnúť, doporúčam priložiť typ mcu, USECASE diagramy, UML diagramy, scenáre prípadov užitia a podrobný rozpis či návrh. Ďalej tvoj max. strop financií. Z toho čo si napísal som hrubo odhadol, že nepôjde o triviálny projekt. Bez diagramov a veci, ktoré som hore napísal sa cena nedá odhadnúť.

Používateľov profilový obrázok
feros
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 23 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: okres Nitra

Re: Návrh dps a programovanie mcu

Príspevok od používateľa feros » 08 Máj 2022, 07:05

Ak som to dobre pochopil tak pôjde o časovač ovládajúci elektromotor podľa svetla
1. aký motorček 6V
2. 7-segmentový displej, LED alebo LCD , má LED stále svietiť ( obrovská spotreba na batérie ) , LCD 3 alebo 4 znaky max, alebo alfanumerický LCD ( bez posvietenia pomerne malá spotreba )
3. svetelný senzor, nejaký konkrétny typ ?
4. nabíjačka batérii , prečo 4xAA a nie LiIon 18650 , budú batérie slúžiť aj na napájanie motora?
5. predpokladaná výdrž na batérie bez a z x chodmi motora (1x za deň alebo 1x za minútu 10s alebo 2hod)
6. malý solárny panel, aký výkon ( nabije to za hodinu alebo za deň ) napätie ( je potrebný menič alebo len stabilizátor )
7. celkové prevedenie, teda krytie ( vnútri alebo vonku) , krabička , do ruky , na stenu alebo na stôl , motor odpojitelný cez konektor alebo svorkovnicu alebo napevno , senzor deto,
8.určite bi pomohly diagramy, aspoň v podobe textu , popremýšľať o tom ako sa má zariadenie chovať v jednotlivých stavoch a spísať to,
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok