Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 09 Feb 2013, 17:51

Zdravím páni,

riešim problém s práčkou vyššie menovanou , ktorý spočíva v tom že po spustení práčky sa bežne rozbehne , prebieha celé pranie korektne ako má až pri jednom s koncových krokov , plákanie , sa proste program zasekne a opakuje to stále , stále až zakedy neposuniem programátor , ak ho posuniem tak zase opakuje nejaku funkciu až zakedy ho neposuniem na koncové odstreďovanie , ku ktorému ale nedôjde vôbec. T.j. že motor začína 1. peak prebehne korektne , 2.peak sa rozbehne do istých otáčok a v tých otáčkach akokeby motor odpojí nejaká ochrana, motor sa volnobežne dotočí a toto sa cyklicky opakuje až do manualneho prepnutia do dalšieho programu. Ešte dodám že je tam elektronicko-mechanický programátor. T.j nieje to čiste programátor z vačkovou pamaťou , ale točí sa po vopred vyleptaných cestičkách na DPS a je tam kolo toho nejaký ten procesorík a bežne smetie potrebné ku chodu.

Zároveň by som chcel požiadať , či by sa nenašla aj nejaká tá schéma tej elektroniky , aby som vedel vylučit či to má nejaku ochranu motora ak áno tak aku...

Jediné čo som našiel je servisný manual, ale v ňom dohromady nič nieje. Jedine tak priebehy ako má celé pranie prebiehať.

Ďakujem , mjankovic
Prílohy
whirlpool_awt_5088_4.pdf
(503.56 KiB) 936 stiahnutí
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa 5ko » 09 Feb 2013, 18:18

Ja len dedukujem podla programov tatramatiek, že pri poslednom pláchaní zapínali aj čerpadlo a pokial čerpadlo nevyčerpalo vodu,tak sa nepohol programátor ďalej. Až ked vyčerpá vodu, zapne odstreďovanie.Skús sa zamerať na kontrolu výšky hladiny a čerpadlo .
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 09 Feb 2013, 18:26

Ok , v tejto práčke je použitý hladinový tlakomer , tak idem vyskušat ho prefuknuť či pracuje tak ako má.
Vďaka zatial.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 09 Feb 2013, 20:21

Tak tuna chyba nebude , tlakomer pekne cvaka keď do neho fukam ustami a čerpadlo pri iných programoch uplne bez problémov odčerpáva , preistotu som dal hadicu do urovne zeme , nech otestujem či to nieje tým že by nevedlo vytlačiť do tej výšky , ale pracuje to uplne rovnako. Bohužial.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

wwlado

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa wwlado » 09 Feb 2013, 20:32

Mozno je to somarina, ale przri aj termostat. Tiez casta chyba v starich prackach, ze nepusti programator dalej, kym nenahreje vodu. (niekedy je to chyba spiraly)

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 09 Feb 2013, 23:35

Je to už v poslednej fáze , kedy už pláka , to sa robí zo studenou vodou , je to tak aj v tom grafe v servisnom manuali. Ja osobne si myslím že je tam kontrola prudu motorom alebo nejaké čidlo na otáčky... neviem fakt.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Feb 2013, 00:16

A nemá to funkciu ,ako mali volakedy tatramatky BIO, bol to prepínač, ktorý vyraďoval po určitých krokoch programátor, a tak práčka mohla prať v kuse ,kým si ju nevypol.Ak je tam niečo také, môže to tam byť v spínači,alebo na programátore zalepené.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 10 Feb 2013, 00:26

Nie nieje tam nič také, ako vravím rozum toho celého je MCU , všetky vypínače čo su tam okrem hl.vyp. idu priamo do MCU. Vrátane potenciometrov na otáčky. Na motor je tam použitá triakova regulácia.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mirosne » 10 Feb 2013, 08:21

Pokiaľ Ti nodstreďuje,problém pravdepodobne bude v tachodyname,ktoré ja na oske motora oproti remenici.Preto práčka vlastne opakuje dookola to isté.Mal by si sa zamerať na opravu toho odstreďovania,skontroluj aj uhlíky na motore,môžu byť krátke.Pootočí pri odstreďovaní aspoň trošku bubnom?
0
Pozdravuje vás Miro.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 10 Feb 2013, 10:52

Samozrejme , Dokonca celé pranie predtým pretáča bubon tak ako má. Iba pri tom odstreďovaní sa začne motor rozbiehať a pri ja neviem 50ot/min, cvakne akoby relátko motor sa volnobežne dotočí a stop a zase spustí čerpadielko , začne rozbiehať motor, cvakne relátko...

Každopádne pojdem určite skontrolovať to tachodynamo, či dáva nejaké to napatie... Či ono samotné nemá poškodené uhlíky alebo komutátor.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa 5ko » 10 Feb 2013, 13:00

To že si fúkal do hladinového snímača a cvakal,ešte neznamená, že je dobrý,premeral si aj kontakty,či prepínajú spolahlivo?
Neviem, či je tam snímač polohy bubna,alebo nejaký snímač na vyváženie bubna,ktorý pri prílišnej exentricite zastaví motor,/prádlo do jednej strany/.Ešte niečo,nie je pripchatá hadica z čerpadla,alebo filter ,tak že nevytlačí vodu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mjankovic
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1430
Dátum registrácie: 09 Mar 2008, 00:00
Vek: 29
Kontaktovať používateľa:

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mjankovic » 10 Feb 2013, 22:06

Tak časť kompletne otestovaná , vrátane spínača , všetko pracuje korektne. Funguju oba kontakty aj v nulovej polohe je všetko v poriadku. Ešte musím vybrať tu motorovu jednotku a skontrolovať tachodynamo. Len som nemal doma golu , musim doviezť z dielne.
0
Nechcem byt jednotkou , lebo je blízko nuly.

kralik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Feb 2013, 09:28

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa kralik » 26 Feb 2013, 09:32

Aj ja mám taký problém. Skúšal som presostat, prepína pri napustení 7l vody, presostat s dvomi prepínačmi - prvý pri 3l, ďalší prepínač pri 6l, havarijný pri 33l, kedy už odčerpáva. Skúsim vymeniť celú ovládaciu jednotku, aby sme vylúčili mechaniku alebo elektroniku. Dám vedieť.
0
Naposledy upravil/-a kralik v 02 Mar 2013, 22:52, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Feb 2013, 10:12

No môže byť aj vadné vinutie SPIN (odstreďovanie) v motore,párkrát sa mi to už stalo.
0
Pozdravuje vás Miro.

kralik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Feb 2013, 09:28

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa kralik » 26 Feb 2013, 17:18

motor 5088/4 má len jedno vinutie
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5073
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Whirpool AWT5088/4 schéma programátora

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Feb 2013, 21:40

Jasne,to čo som písal platí pre práčky,kde je použitý asynchrónny motor.
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok