Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

MrLama
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 24 Okt 2010, 00:00

Príspevok od používateľa MrLama » 19 Nov 2010, 22:07

Vysvětlí mi někdo, co za význam a funkci mají ty fidlátka okolo těch IGBT? Připadají mi tam poněkud zbytečné, a funkce těch přediodovaných článků mi nejsou pochopitelné. Jak to tam funguje?

Parametry transformátorů a indukčností viz originál: http://danyk.wz.cz/svar.html
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 20 Nov 2010, 11:42

Danyk tam nemá o indukčnostiach trafa nič, ja som myslel tie cievky pri každom IGBT.
0

23pallino
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 20 Jan 2008, 00:00

diody

Príspevok od používateľa 23pallino » 20 Nov 2010, 14:29

ja tam mam 20 mikro H namotane na feritovej tycke asi 0.3 drot

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 minútach:

diody aspon na 1000v 1A
0
ked ta nieco zradilo pomoze ti kladivo

matutoo
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 30 Sep 2010, 00:00
Vek: 31

potrebujem pomoc

Príspevok od používateľa matutoo » 18 Dec 2010, 17:36

prosim pomozte mi co najrychlejsie zohnat IGBT tranzistory STGW30NC60WD ... nedaju sa mi objednat aaa potrebujem to na rocnikovu pracu ... stem robit SSTC toto http://danyk.wz.cz/sstc4.html aaa uz mi len tie IGBT chybaju .... ak by ste o niecom vedely bol by som rad ak by ste mi daly vediet dakujeeem
0

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 18 Dec 2010, 17:38

Nemusia to byť rovnaké tipy...stačí ak budú rovnoko rýchle alebo rýchlejšie a prizlizné napätia a prúdy....taký tranzistorov je veľa...
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
Robio
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5398
Dátum registrácie: 11 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robio » 18 Feb 2011, 23:02

Spojené duplicitné témy v celej sekcií
Tento príspevok má zaistiť aby bola táto téma medzi prvými a tak nevznikali zbytočné duplicity.
0
Ponukam: 3D tlac, CNC frezovanie, Kalibracia teplotnych cidiel, pre viac info SS.

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 14 Júl 2011, 17:37

Cus lidi chtel bych si postavit naky svareci invertor kvuli nizke vaze atd...
Koukal jsem na svar forum a par invertoru tam je akorat u kazdeho neco chybi napriklad osazovak nebo je tam hora SMDcek :( Pro zacatek bych chtel neco jednodussiho ale aby se to dalo v Praxi vyuzit a daly se ktomu dodelat pomocne obvody.Vim ze bude potraba asi dost Feritovych jader tak uz je pomalu schanim... :) Budu rat za vase napady nazory a Rady nebo nejlepe jsetli jste uz nekdo neco takoveho delal tak bych byl rad za nake podklady a hlavne bych mel skym konzultovat :)
http://www.svarbazar.cz/phprs/storage/e ... orsk_1.pdf
http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? ... 2009041901

//Automatické spojenie príspevkov. Pridané po 3 hodinách 33 minútach:

Asi se pro zacatek rozhodnu pro tohle zapojeni ala REmake Danyk co na nej rikate ? http://utaes.wz.cz/Invertor/Svareci%20invertor.htm
0

Používateľov profilový obrázok
Percos
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Cífer, Trnava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Percos » 14 Júl 2011, 20:53

Pozri "Praktická Elektronika ARadio" 2008/05 je dokončenie zváracieho invektoru. Ak si pametám tak to má tri časti tak pozri od 02. Je tam rozpísané bod po bode, aj schemý. Klasické súčiastky, a jeden malinký plošák s SMD.

// sú to čísla 2008/03/04/05 , ak ich chceš poslať, tak my napíš SS.
0
Místo mozku, z piva kostku. :)

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 14 Júl 2011, 23:09

Percos dik za materialy ted jsem docetl celou temu tech 17 stran a sem totalne KO jinak uz se mi ta danykova svarecka moc nelibi co jsem cet rozchodil jste ji nekdo ? a jak vam funguje a hlavne jak vari ?
0

staffy
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: 30 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Zvolen/Brno
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa staffy » 14 Júl 2011, 23:36

Ja som ju staval, mal som nejaké problémy, ale to bolo kvoli trafu, tento typek má pre nu navrhnute DPS, a aj mu funguje:http://utaes.wz.cz/Invertor/Svareci%20invertor.htm
0
Foobar User
Mimochodom, volám sa Maroš ;)

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 14 Júl 2011, 23:38

a funguje ti do dnes ? jak sni varis ? de to vubec pouzit a hlavne jak kvalitne ? :) jinak u toho typka sem si stah podklady vypada to dost primitivne dost soucastke a jader mam doma takze to nebude az ta drahy jinak by ses mohl pochlubit co jsi mel za problem stim trafkem :) predem dik za info
0

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 18 Júl 2011, 20:45

Chlapci, ja mám jeden dotaz:
povedzme, že čínsky invertor extol stojí 240€ komplet.
Oplatí sa stavať si svoj "domamont". Skúste len tak bajočkom spočítať, koľko to všetko stojí, nezabudnite ozaj všetko, žiadne šuplíčkové zásoby, pripočítať aj to, čo doma máte, skrinku a nezabudnite na zváracie káble. Kvalitu neporovnávajte, domamont, ak ho robil dobrý majster, je kvalitnejší ;)

Používateľov profilový obrázok
termixnator
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 18 Jan 2010, 00:00
Bydlisko: PRAHA
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa termixnator » 19 Júl 2011, 11:15

tak vsechno se to odviji od kvality soucastek cim ho budes chtit mit kvalitnejsi tim to bude drazsi :) To sami plati i o funkcich cim vic jich budes chtit mit tim vyjde draz (TIG/ MIG MAG) atd... nevim co ma ten za 240e tak to nejde moc porovnavat :(
0

Používateľov profilový obrázok
Hurvo
Svetelektro FOTOGRAF
Svetelektro FOTOGRAF
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 13 Dec 2006, 00:00
Bydlisko: Všadeprítomný

Príspevok od používateľa Hurvo » 19 Júl 2011, 14:26

Chcel som stavať invertor ale nakoniec som kúpil KitIn Tig 150 LA s káblami nový za 200€, mám ho 3 roky a max. spokojnosť. Zváram prevažne 2,5 a 3,15 elektródami. Žiadny problém. Neoplatí sa stavať a tento je aj na tig 8)
0

CICO
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 19 Mar 2007, 00:00
Bydlisko: Snina
Vek: 37

Príspevok od používateľa CICO » 19 Júl 2011, 15:58

A čo poviete na taku GAMU 165 http://www.zvaracky-zvaranie.sk/zvaraci ... g-673.html
Ma ju niekto? oplati sa do nej investovať?
0

ice_age
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 25 Nov 2009, 00:00
Bydlisko: Nitra, Bratislava

Príspevok od používateľa ice_age » 19 Júl 2011, 17:47

Ja mam gamu 145 (slabsia sestra 165-ky). Nemozem na ten invertor dopustit. Som uplny amater a samouk co sa tyka zvarania, ale s gamou mi to islo prakticky na prvy pokus. Mam sa samozrejme este co ucit. Takze u mna spokojnost.
Inak, kupoval som ho ako skladacku cez svarinfo.cz (bola tam zlava tusim 500 Kc, ak si si ho poskladal sam). V tej dobe to bol pre mna nezanedbatelny peniaz :)
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11718
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 19 Júl 2011, 21:29

Zaujímavý stroj majú aj teraz v ponuke: http://www.svarbazar.cz/svarakce/akce/eldys142.pdf

A je to aj nabíjačka do 70 A ! Po pol minúte nabíjania, musí auto chytiť, aj keby bolo vonku - 30°C ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 19 Júl 2011, 21:53

termixnator napísal:tak vsechno se to odviji od kvality soucastek cim ho budes chtit mit kvalitnejsi tim to bude drazsi :) To sami plati i o funkcich cim vic jich budes chtit mit tim vyjde draz (TIG/ MIG MAG) atd... nevim co ma ten za 240e tak to nejde moc porovnavat :(
No ten za 240€ mal zvárací prúd max. 125A, čo je slušné, metódy boli MMA a TIG. ďalej neviem, lebo som ho videl len zbežne, ja už mám, ale zaujal ma vzhľadom. V cene zváracie káble 3m a "kladivokefa".

Používateľov profilový obrázok
otep69
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 31 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Jarok
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa otep69 » 19 Júl 2011, 22:22

ujo-elektron napísal:
termixnator napísal:tak vsechno se to odviji od kvality soucastek cim ho budes chtit mit kvalitnejsi tim to bude drazsi :) To sami plati i o funkcich cim vic jich budes chtit mit tim vyjde draz (TIG/ MIG MAG) atd... nevim co ma ten za 240e tak to nejde moc porovnavat :(
No ten za 240€ mal zvárací prúd max. 125A, čo je slušné, metódy boli MMA a TIG. ďalej neviem, lebo som ho videl len zbežne, ja už mám, ale zaujal ma vzhľadom. V cene zváracie káble 3m a "kladivokefa".
Na take to domace amaterske zuvanie (zavaranie) :-D to samozrejme staci. V praci pouzivam zvaracky ktore dokazu potiahnut do 300A a uz si hovorime s kolegovcami ze su slabe. Vsetko je len vec zvyku a este toho co s tym chces zvarat. Ale podla mna 125A aj ked na doma je slabe a dolezite je este aj s akym ucinikom (nie cos fi ale pomer zvaranie/chladenie) dokaze zvaracka pracovat je dost dolezite.
A trojmetrove kable je tiez dost malo ;-) .

OT: pardon ze to pisem bez interpunkcie ale pisem z mobilu :-)
0
Teší ma Peter.
F*ck me I am Famous ...
Čo nejde silou, pôjde silou ešte väčšou.

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 20 Júl 2011, 09:14

otep69 napísal: Na take to domace amaterske zuvanie (zavaranie) :-D to samozrejme staci. V praci pouzivam zvaracky ktore dokazu potiahnut do 300A a uz si hovorime s kolegovcami ze su slabe. Vsetko je len vec zvyku a este toho co s tym chces zvarat. Ale podla mna 125A aj ked na doma je slabe a dolezite je este aj s akym ucinikom (nie cos fi ale pomer zvaranie/chladenie) dokaze zvaracka pracovat je dost dolezite.
A trojmetrove kable je tiez dost malo ;-) .

OT: pardon ze to pisem bez interpunkcie ale pisem z mobilu :-)
Trojmetrové káble sú príliš dlhé - keď ich zmotávaš :D Ak niečo varíš a položíš aparát, musíš ho stále prekladať. Ale nie preto dávajú krátke káble, ale invertory sú robené hlavne pre zváranie na stavbách, kde máš invertor zavesený a dlhé káble by ti zavadzali :)

Jednoduchá pomoc - kúpiš si obyčajný kábel H07VV-F, nadpojíš a máš to podstatne lacnejšie, než kupovať nové zváracie káble ;)

Ja osobne mám Telwin Tecnica 144 za vlastne a krvopotne zarobené peniaze a som spokojný. Dedo za komunistického režimu doniesol z práce elektródy 2,5mm, 6balíkov po 3 150kusové :) Vzhľadom na to, že dedo je zámočník, robil si aj miešačku a keď som znútra zváral bubon, potiahol som 8 2,5-iek elektród a tepelná ochrana ešte aparát neodstavila. Horšie to bolo s 3,2-ami elektródami, kde som stiahol iba 5 a naskočila ochrana. No s týmito nevarím moc často, skôr by som povedal, že to bolo iba raz. Tým pádom mi 125A bohate stačí.

Mne nechceli veriť, že som rozoberal zváračku, ktorá dávala prúd až 360A :D Hlavná vec, že dedo má pod prístreškom zaparkovanú 400A triodinu.

Napísať odpoveď