Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa dxr » 17 Apr 2014, 12:20

Skus este popozerat referencie a spokojnost ludi co tam nieco kupili
http://www.nejlepsiceny.cz/internetove- ... od-cz.html

Firma je CZ cize za istych okolnosti si schopny nakupit bez DPH a DPH v CZ je/bola ina ako unas
A ako som ti uz viac krat pripomenul ak zacinas ber tovar tak aby si mal zabezpecenu podporu
servis a naklady na RMA neboli viac ako to co usetris nakupom cez internet a inej krajiny.
GAMA ma sice po SK velku siet ale vramci zaruky by si to musel riesit s predajcom.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

sono
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 31 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Skalica

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa sono » 24 Apr 2014, 22:25

Tu je zaujimava recenzia k tej 1700ke a vela fotodokumentacie.
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?id=4449
0

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa michal312 » 15 Sep 2014, 14:28

Ahojte, nechcem zakladat novu temu napisem to sem. Planujem si kupit zvaraci inventor a kedze som v tom uplny zaciatocnik info som cerpal z internetu. Najlepsie mi vychadza pre zaciatocnika Gama 160 alebo 166. Mate niekto s nou skusenosti?


Zlúčené duplicitné témy do jednej. Upravil Drakoush, 15.9.2014.

Mimo tému, GAMA 160 a 166 sú dosť predávané stroje a ešte som nepočul, že by sa niekomu pokazili, alebo by nefungovali tak, ako by mali.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa dxr » 15 Sep 2014, 14:37

Ja mam G166tku funguje zvara mam ju takmer 2 roky myslim - aj ked toto nieje forum hodne temy zvaracky
mal si napisat na co to chces co chces zvarat aky material ci chces chodit na servis hodit do auta a pod veci.
Inak OMICRON GAMA 16x a KITTIN 1xx niesu ceske stroje su asi skladacky z ciny kludne si tam pridaj JASICa
su o dost lahsie a maju pohode servis na SK
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa michal312 » 15 Sep 2014, 14:42

Potrebujem zavarit rozne drobnosti okolo domu a uz ma nebavi si vzdy niekoho volat. Tak som rozhodol si nieco zadovazit. Napr. teraz by sa mi zislo zavarit panty na zahradnej branke :)
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa dxr » 15 Sep 2014, 14:46

Kolko si ochotny za to dat Invertor + kable)

Moja GAMA sice bude napredaj az k vianociam upgradujem na HF TIG stroj (bezdotykove zapalovanie TIGu)
len ma zaujima kolko chces dat a co planujes potom ked dovaris panty

Ci budes len konstrucne zelezo rozne ramy voziky rebriky a pod alebo chces aj nieco ine
Aby si nedopadol ako ja ze ma chytil casom TIG a GAMA/KITin invertory nemaju HF zapalovanie obluka
a musis skrkat a zasierat si wolframovu elektrodu. myslim ze G166 bola za 166E len neviem ci s kablami :)

Na bezne veci urcite KITTIN A GAMA aj JASIC staci dokonca aj ten noneme robi sa modrej/zltej/zelenej skrini
Par dni dozadu som videl za 300e male CO2.

inak bezne veci som este siel 60-80A max 85A a to vsetky stroje zvladali este minuly rok v 30`C asi 10el zasebou
to su 2-2.5ky EB 121tky elektrody. ak chces dlhe kable tak ber PFC stroj nema to radu moju 50m predlzovacku G166 bez PFC
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa michal312 » 15 Sep 2014, 15:01

Planujem len zelezo. Potom ked zavarim panty chcel by som ponk zbuchat :) atd. Na co je dobre HF TIG stroj na domace pouzitie?

Chcel by som sa zmestit do 200€ najlepsie aj s kablami. Pozeral som nejake ponuky na bazosi nieco tam je tak uvidime.

Ak by som zvaral cez predlzovacku ak bude hrubsi prierez tak by nemal byt problem aj bez PFC nie?
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 15 Sep 2014, 15:15

10-15m mi pohode beha na beznej 1.5ke a dalej ti poviem co som daval za kabel tusim 2.5tka to bola
bezne bubnove EMOS (asi cina) 1.5 uz to nebolo dobre. Asi zalezi ako som daleko od trafostanice unas to kolise.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Sep 2014, 15:22

Len také malé info pred tým, než si vlastne vyberiete metódu:

MMA (elektróda) je dnes mimoriadne používaná metóda, pretože ju vytlčajú metódy MIG, MAG a TIG. MMA nachádza uplatnenie už len v teréne, alebo ako príručné zváranie po stavbách, atď. V priemysle, teda vo výrobe nájdeš elektródu málo.
Výhoda elektródy je tá, že elektróda ľahšie chytá oblúk na materiáloch, ktoré sú povrchovo zoxidované alebo skorodované. Aparáty na MMA sú malé, prenosné a k práci potrebujú len zdroj el. energie.
Nevýhoda MMA je, že zvar je nutné oklepávať, aby sa odstránila struska a čistiť ho.
VA charakteristika je mäkšia.

MIG/MAG ("céočko") sú stavbou aparátu rovnaké, rozdiel je v použitom plyne a reakcii. Kým MAG zvára pod ochrannou atmosférou tvorenou aktívnym plynom (CO, Ar+CO), tak u MIG sa zvára v plyne inertnom (Ar, Ar+He). Rozdiel je v tom, že u aktívneho plynu dochádza pri zvare k chemickým reakciám, kdežto u inertného plynu chemické reakcie neprebiehajú a plyn má za úlohu iba zamedziť prístupu vzduchu k zvaru. Táto metóda je stále rozšírená a aj s nástupom TIG si zachováva táto metóda uplatnenie, pretože je lacná.
Výhoda MIG/MAG je v čistote zvaru a jednoduchosti zvárania - ľahší zápal oblúka, lepšia možnosť regulácie húsenky - ako prúdom, tak rýchlosťou podávača.
Nevýhoda MIG/MAG je v ťažkom, až nemožnom zápale pri povrchovo korodovanom materiáli.
VA charakteristika je tvrdá, delí sa na viac druhov - bežne používané sú krátkooblúkové, pri zváraní hrubších materiálov sa často používa rotujúca žila.

TIG (wolfrámová elektróda) je pomerne nová metóda. Hoci metóda sama o sebe je pomerne stará, jej nástup je však zaznamenaný až koncom posledných rokov, kedy sa čoraz viac rozširuje. TIG patrne pripomína autogén, principiálne sa však úplne líši. K podstate zvárania sa využíva elektrický oblúk v atmosfére s argónu, ktorý nahrieva miesto zvaru a prídavný materiál sa pridáva ručne.
Výhodou TIG je možnosť "pohrať" sa s lázňou a tak dokonale zavariť aj tlakové nádoby,
Nevýhoda je v cene plynu.
VA charakteristika sa zhoduje s char. MMA, nové aparáty umožňujú zvárať s AC, pulzne a pod.

Toľko stručne k metódam. Teraz na praktické použitie, kde sú metódy výhodnejšie:

MMA - zváranie v teréne, konštrukcie, stavby (zváranie armatúr), domáce použitie.
MIG/MAG - zváranie veľkých konštrukcií, tenkých plechov, karosárne, klampiari, domáce použitie.
TIG - zváranie tlakových nádob, farebných kovov, potrubí na prepravu sypkých, tekutých a plynných látok. V domácich podmienkach na občasné použitie nie je moc výhodný.

Plazmu nespomínam, keďže téma sa týka zvárania, nie rezania.

EDIT: ešte dodám k nevýhodám MIG/MAG/TIG nutnosť použitia stlačeného plynu. Táto nevýhoda je podstatná najmä pri častej preprave zváracieho aparátu z miesta na miesto.
Komu toto málo pomôže, môže mi pridať karmu. Poteší. Kto by chcel vedieť viac, nech sa pýta. Info z prvej ruky od dlhoročného zvarača, ktorý ma učil - môj dedo.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 15 Sep 2014, 15:50

Este pre uplnost zvaracich metod si mohol dopisat ze laser a trhavina. :-D

K MMA tj. elektrode si pozri co napisal asi 3 dni spatne Frank MMA/TIG ziadne MAG/MIG pre Plant/Army/Air sektor :)

Ale pre nas garazovych vyvaracov je CO2 asi najlepsie lebo TIG Argon/Helium/Mix je drahy jak prasa 40e vs 4e
rovnaky objem plynu a nehovoriac o tych pataliach najom flias (linde a pod) alebo menej cisty argon z polska.

MIG/MAG ma vacsi roztrek ale zvara sa snim lahsie ako s elektrodou ale ma slabsi prievar porovnani s MMA
MIG/MAG=CO2 stroj zase kladie vyssie naroky na elektricky rozvod.
TIG vyzaduje cisty material narozdiel od MMA kde staci aj mierne okefovanie a to je asi tak vsetko k teme.

Ak by niekto tuzil po hliniku potrebuje plyn a AC stroj ina ako 200e kategoria. Su sice specialne elektrody na hlinik
pre metodu MMA. ale to je skor ako nudzovka ti co to skusali napisali ze to treba vediet nieje to lahke.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

michal312
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 30 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: Hlohovec

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa michal312 » 15 Sep 2014, 16:07

Dik chalani za vycerpavajuce info ohladom druhov zvarania.
Ja na zaciatok ostanem pri MMA metode nakolko mam v zasobe aj nejake elektrody tak sa aspon minu.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 15 Sep 2014, 16:12

Vzdy sa smejem ked niekto povie ze toto lebo ma doma elektrody mam 15kg ESAABov
len ich vysusit treba. asi 14 rokov boli na povale :-D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 15 Sep 2014, 16:43

dxr napísal:MIG/MAG ma vacsi roztrek
Tuto Ťa troška napravím, nie je to pravda. Záleží, ako nastavíš mašinu. Práveže s MAG vieš robiť docela tenkú húsenku, lenže u "céočiek" sa parameter zvaru nastavuje nielen prúdom, ale aj podávačom a dokonca aj plynom ;)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa spin90 » 02 Nov 2014, 10:44

Ako dlho vydrzi pri zvarani TIGom takato argonova flasa http://www.zvaracka.eu/kategoria/prislu ... -8-l-plna/ ? Teda 8litrova flasa.
Diki.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

skeletons88
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22 Feb 2012, 13:03

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa skeletons88 » 18 Dec 2014, 14:07

Ahoj vie mi niekto poradiť aké kondenzátory do gama 1700L su tam 3x680uF 400V HITANO

pripadne nieco možte ponuknut som z prešova dik0948144636 surne
0

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Dec 2014, 17:31

Drakoush napísal: Tuto Ťa troška napravím, nie je to pravda. Záleží, ako nastavíš mašinu. Práveže s MAG vieš robiť docela tenkú húsenku, lenže u "céočiek" sa parameter zvaru nastavuje nielen prúdom, ale aj podávačom a dokonca aj plynom ;)
Ako závisí prúd od rýchlosti podávania drôtu na MIG/MAG aparátoch? Čím väčšia rýchlosť podávača, tým väčší prúd alebo naopak?
0
Obrázok

skeletons88
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22 Feb 2012, 13:03

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa skeletons88 » 18 Dec 2014, 18:16

maximalne par A pojde dole pri velkom posuve uz to nebude zvladat a bude stedeny spoj poradi mi niekto DO P..I S TYMI KONDENZATORMY ?


Porušenie pravidla č. 5. Upravil Drakoush, 18.12.2014
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Dec 2014, 18:23

No kroť sa, ok? Porušenie pravidla č. 5, za to môžeš aj poletieť... Na kerého krista sa pýtaš, aké kondíky tam, keď si si sám zodpovedal na otázku? 3x 680uF/400V. Daj to radšej do servisu... A odpusti si tie vulgarizmy. Ďakujem za pochopenie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

skeletons88
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22 Feb 2012, 13:03

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa skeletons88 » 18 Dec 2014, 18:37

ste k....i do p..i sa normalne pytam ze co a jak mal by som zaujem o rubycony ale neviem najst

namiesto radenia tu riesia k.....y do p..i a p..u o tom vedia

som zrucny clovek co si to vie spravit jedna vec druha ze ma nebavy sa tu s tebou natahovat ci som abo nesom schopny si to do kopy dat sam a mal som na mysli ci je ta kapacita ok alebo možem dať viac ci mam zachovat pocet kusov alebo mozem dat dve jeden......


Cenzurované, používateľ dostal upozornenie - napriek predchádzajúcemu slovnému dohovoru až naschvál použil znova vulgarizmy. Upravil Drakoush, 14.12.2014
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Dec 2014, 18:45

Tak okej, pokúsim sa klesnúť na Tvoju úroveň a podať Ti radu:

Si ***** ******** ********, pál do **** matere s tými nadávkami, nikto tu na to nie je zvedavý do ****. Tvoja otázka bola ***** sformulovaná tak na *****, že som nevedel, na čo sa pýtaš, či chceš vedieť značku, alebo kde konďáre kúpiť, lebo si to napísal jak ***** jou jou (určite budeš ruper, keď máš tak bohatú slovnú zásobu).

Také kondíky predávajú snáď všade do **** v každom ********* obchode s elektrom, tak nebuď ***** hnilý a hľadaj na:

sos.sk
avelmak.sk
tme.eu
gme.cz

Isto niečo nájdeš.
Ak tam máš tri kusy a každý po 680uF, tak si kapacitu vyskladaj tak nejak... Či máme za Teba ešte myslieť? Mal ten Hinsi pravdu, ani sa mu nečudujem...

Ešte menšia rada, aby si dostal aj niečo k veci... Obecne platí, že čím menej kondenzátorov, tým lepšie - malé ESR. Pozri, ako sú zapojené (či všetky paralelne, alebo sériovo-paralelne, alebo ako) a daj nám vedieť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď