Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Dec 2014, 19:14

Drakoush: čím viac kondenzátorov paralelne, tým menší celkový sériový odpor...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 18 Dec 2014, 19:35

Už v tom mám guláš.

Čili čím viac kondenzátorov paralelne, tým lepšie?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa eurobastler » 18 Dec 2014, 20:07

Čili patrí do varenia.

Každý kondenzátor má vlastný sériový odpor a paralelne spájanie odporov zmenšuje celkový sériový odpor. Preto radšej poskladať filtračnú kapacitu z viacerých kondenzátorov...
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
eurobastler
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3903
Dátum registrácie: 19 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 35

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa eurobastler » 24 Feb 2015, 17:34

dxr napísal:Ja mam G166tku funguje zvara mam ju takmer 2 roky myslim - aj ked toto nieje forum hodne temy zvaracky
mal si napisat na co to chces co chces zvarat aky material ci chces chodit na servis hodit do auta a pod veci.
Inak OMICRON GAMA 16x a KITTIN 1xx niesu ceske stroje su asi skladacky z ciny kludne si tam pridaj JASICa
su o dost lahsie a maju pohode servis na SK
Ak by som teraz potreboval zváračku, objednal by som Gamu 1550A - oproti modelom 160 a 166 len malý rozdiel v cene (dokonca momentálne lacnejšia než 166-ka)a veľký rozdiel pri 100% zaťažovateli:

GAMA 160 - 80A (137€)
GAMA 166 - 95A (169€)
GAMA 1550A - 130A (157€)
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 24 Feb 2015, 17:49

Moj prispevok platil pre cas ked som to kupoval tj 2 roky dozadu 2013 to ze dnes tie stroje stoja par susnov
je situacia +2 roky. okrem ineho by som siel do stroja ktory ma aspon dofuk pre TIG+DC pulz AC je ina cenova kat.
Alebo zobral maleho JASICa a CO2 tam je aj MMA aj MAG tym padom univerzalnesie a lacnejsie ako TIG+Argon.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa mato3000 » 24 Feb 2015, 18:06

Tak tak ,ako píše DXR, COčko ja základ, dnes som vyzváral celý jeden kotúč drátu .... odkedy ho mám som TIG ani nenamontoval. Aj na nerez mám drát a radšej prehodím Argón+CO2 a idem s nerezovým drátom. Nič iné neodporúčam .....
0

fredis
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 26 Apr 2011, 00:00
Bydlisko: Morava - Třebíčsko
Vek: 70

Re: Zvárací invertor

Príspevok od používateľa fredis » 28 Júl 2015, 18:46

Inak OMICRON GAMA 16x a KITTIN 1xx niesu ceske stroje su asi skladacky z ciny kludne si tam pridaj JASICa
su o dost lahsie a maju pohode servis na SK[/quote]
Úplná blbost :roll: . Vyrábí si úplně všechno :lol: .
0

turbok
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24 Jún 2010, 00:00
Bydlisko: Liberec
Vek: 56

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa turbok » 26 Nov 2015, 00:16

Kuhtreiber je Český výrobce, veškeré svařovací zdroje se vyrábějí v Třebíči, řeči o tom , že je to Čína jsou nepravdivé.
Kitin 1xx, Fénix, řada KIT a řada invertorů Tiger vše vyrobeno v ČR.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Drakoush » 26 Nov 2015, 00:48

S českými výrobkami nemám dobré skúsenosti. Servisáci na škodovky nadávajú, majitelia si to chvália... Ale to nemôžem posúdiť.
Počul som, že aj narex sa zopsul, ale ani to nemôžem posúdiť, lebo ja som s narexkou spokojný.
Ale istotne viem, že rozvádzače DR10 pre výťahy od ČR výrobcu boli nepodarky, predpotopné riešenie a navyše neboli blbuvzdorné, lebo keď tam nejaký kretén zavinul na poistku drôtik, tak odišlo tranzistorové pole a zobralo aj logické obvody v okolí. U iných rozvádzačov by vyhorel odpor, ktorý slúži na ochranu.
Taktiež vážiace zariadenie od frontieru (games without frontiers :D) stálo za prd, nedomyslená konštrukcia, funkcia nebola promptná a mnohé detaily neboli doladené. Eta šla úplne dolu vodou, odkedy je výroba v číne, tak je to elektronický odpad, ktorý ľudia kupujú len kvôli tradícii.

A kopec iných. Takže po mojich skúsenostiach českú vec ani zadarmo. Ale bratia češi, nezúfajte, ani slovenskú :lol: Aj to je treťotriedny odpad, alebo zastaraná konštrukcia, viď. napr. electron PO, Tesla Stropkov, SEZ Dolný Kubín... Kubíňaci ma nasrali, lebo začali robiť pre scame a tak napr. zásuvková skriňa nemá pánty, lebo načo, pri montáži to človek pekne počíti, keď musí hruďou pritláčať dekel, keď zapája káble, lebo by sa mu zdrbal pod rebrík...

Ale konečne k veci... Spomínal sa JASIC... Neviem, ako je to so servisom, životnosťou a koncepciou, ale jedno je isté - pri MMA to má krásnu charakteristiku, tú zváračku si vychválili na svarfore a taktiež ju má kolega, ktorý si ju chválil. Pri MAGu to už nie je ružové, ale ťažko povedať, či to je charakteristikou zdroja, alebo proste zlým horákom, lebo ak nie je podávač s horákom a dokonca aj s odvíjacím tŕňom v 100% stave, tak to bude prskať... Ja som to videl na svojej BEZke, keď bola v zúboženom stave so starým horákom, tak to nevarilo korektne, potom som sa najedoval, porobil generálku, vymenil horák, dal dokupy podávač, tŕň som namastil a oproti predošlému stavu je to nebe a dudy.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa mirosne » 26 Nov 2015, 06:21

Keď ste začali hodnotiť výrobcov,niečo pridám aj ja,
ja osobne české invertory musím pochváliť.Sám vlastním jeden z nich cca 4 roky a zvára perfektne.A môžem povedať,že tá zváračka bola riadne vyťažená a žiadne problémy.Predtým som mal nejaký "Master",ktorá nešla hneď po prvom zapnutí doma,skoro ma roztrhlo od zlosti,chcel som ušetriť a to sa mi vypomstilo.Poslal som na reklamáciu,bola vybavená tak,že potom už akože zvárala,ale chytiť na nej oblúk,bola riadna fuška.Zobral som ju naspäť aj s elektródami a išiel som za predajcom,nech mi skúsi s ňou niečo zvariť,povedal,že neviem zvárať.Začalo vo mne poriadne kypieť a verte tomu,že som poriadny kľuďas!Zobral to do ruky a nechytil oblúk vôbec.Vypleštil na mňa oči a bez slova vytiahol z vrecka peniaze a vrátil mi ich.Potom som skúšal GUDE,scenár podobný,nebudem ho popisovať.V robote tiež máme české invertory a okrem polámaných prívodných káblov,žiadne problémy už viac rokov.Tie káble sa lámu kúsok za vývodkou,je to tam poriadne stiahnuté a tam sa to ulomí.Skoro všetci známi ich majú a nikto sa nesťažuje.Pár invertorov som robil,ale nikdy to nebol od českého výrobcu.Mám kolegu,ktorý servisuje invertory a aj ich zopár vyrobil,tiež pochválil české výrobky a taktiež hovoril,že zatiaľ menil len prívodné káble a jedine čo zažil inú poruchu bola vtedy,keď majiteľovi odpálilo nulák na dome a zváračka dostala na prívod 400V.Môžem potvrdiť,že chlap vie,o čom hovorí,lebo opravou invertorov sa živí a spravil ich už namraky.Takže to je môj názor na CZ výrobcov invertorov. :thumbup:
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 26 Nov 2015, 09:01

JASIC servis je taky ze sa to v BA odovzda predajca to posle do ciech kde to daju dokopy a pride to naspat
kedze su nejaky takmer vyhradny zastupca JASIC pre CZ/SK tak maju na to kopec dielov zvycajne sa
zavada uz neobjavi.
Su male a lahke GAMA 5.5kg a JASIC aj o 2kg menej a pritom TZ ma mozno aj vyssie vcera som
mal v ruke 2kg model! nejaky 130A ci kolko to bolo.
CO/MAG stary analogovy model si ludia pochvaluju novy nepoznam (digitalne ovladanie)

Cesi maju aj dobre stroje EWM. Evik/Evita by otom vedela spievat sak ma myslim PICOmig 180tku.
Ale to je uz aj ina cenova kategoria. ;)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa willous » 26 Nov 2015, 14:31

Zdravím, no nevím kam jinam napsat, tak to šupnu sem.
Potřeboval bych svářečku na sváření oceli tak do 20mm, na nejake jednoduche konstrukce z jeklů nebo z ocelových plátů. Cenově bych nechtěl převýšit 8000czk (cca 300euro), no našel jsem jednu, připadá mi super, ale chtel bych slyset nazor i nekoho jineho.
http://www.gamasvar.cz/4673-svarecky-mm ... -doprodej/ tu je..
Chci s tím svářet tak jednou dvakrát do týdne, o víkendu.. zadne velke zatizeni..:) Dekuju za odpovedi..
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 26 Nov 2015, 18:31

Otvor si vlakno na svarfore. Vydrz bombardovanie miestnych a dostanes lepsie odpovede ako tu.
Lebo 20mm (2cm plny) to je uz riadna konstrukcia. Dovolim si povedat ze na nieco take je uz nutne mat papiere.

Neber to ako vyhananie ale lepsie fakt nemozes spravit ako otvorit si temu na SF nic lepsie na CZ/SK nieje.
Do temy napis: Chcem toto a toto. Vybral som si toto.... Viete mi na to nieco napisat?
Ked ti tam odpise nejaky profi-zvarac tak sa snaz z toho nieco zobrat k srdcu.

K tvojemu vyberu
GAMA1700D je MMA(elektroda) a skrabaci* TIG (netaviaca elda(2e) + speci horak(40e)+flasa=100e +70e plyn)
Poskuluj skor po kombinacii CO2=MAG/MIG na domace hranie je to lepsie pokial to nebudes tahat po rebriku :)
Potom nevidim nikde kable v cene ? lebo ak ne tak pocitaj ze dobre kable dalsie petikilo(czk).
Kukla to je ina story... Uz si niekedy zvaral? lebo ak nie tak pocitaj ze potrebujes mat niekoho kto ti pomoze
inak budes dost nadavat a podla toho treba aj kupit kuklu. Zaciatocnik s obycajnym tmavym sklom netrafi.
A potom zistis ze kukla bude stat od 25% az po 100% zvaracky ak nezozenies nejaku bazosovu za lepsiu cenu.
A ked ta poslu do citania 2-3 inych rovnakych tem tak im pripomen ze ty sa pytas na nieco konkretne ;)
* skrabaci TIG je ako letovanie s trafopajkou SMDcko ide to ale rychlo pochopis ze lepsie to ide mikropajkou.
preto ak chces TIG treba stroj co spina plyn a ma HF cize zapalovanie tlacitkom skrabanie kontaminuje a lame
spicku elektrody. za 380e mozes mat lacnejsie CO2 flaska stoji menej a plyn 4e co je lacnejsie ako Argon pre TIG
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa Milos66 » 26 Nov 2015, 19:38

Presne ako napisal dxr.
Kable 25mm rataj skor okolo 1000+ ceskych koruniek. Dobra kukla od 100€+ navrch, urcite ale viacej. A zvarat 20mm ocel? No neviem, to fakt dat dotaz na to svarforum. Do cca 10mm si viem klasicky invertor predstavit, ale taky kus zeleza za rozumne peniaze zvarit?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa willous » 26 Nov 2015, 22:31

děkuju moc :) někdy v pruběhu příštího týdne tam skočím a poptám se.. 20mm je fakt jako strop.. vetsinou to bude tak 8-15mm.. a kdybych potreboval svarit neco vetsiho, tak pujdu za strejcem, ten ma COčko.. ale nechci ho furt otravovat s malyma blbostma a taky se chci naucit svaret, to se hodi vzdycky
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 27 Nov 2015, 08:53

Vidim temu aj "prvu reakciu" ako som predpokladal Jiri ti uz odporucil temu pride bobobo spravi bububu :mrgreen:
dostanes este 10 blbych odpovedi potom pridu fachmani cez vikend a nieco napisu. Aj Varok pride :biggrin:
Spravil si dobre ze si zalozil temu pred vikendom ono nie kazdy zvarac chodi na forum kazdy den skor na vikend.
Treba to tam vydrzat pripadne ked ti budu moc nadavat tak zopakovat ze chces zacat a ci ti mozu
povedat ci ten stroj bude vhodny alebo navrhnut este nieco ine.

Neviem cim to je ale mam pocit ze si chytil nejaky "blby cas" lebo pred vianocami vsetko ide hore
napr GAMA 166 stala 166e s kablami teraz je 180e bez kablov. Este lete to bolo lacne islo to hore.
Ak ma stryko CO2 preco nechces aj ty male CO2 v Brne ju maju nehovoriac ze stym lacnejsie a lahsie zvaris
aj hlinik co s DC invertorom s TIGom nedas (tenky ide obratenou polaritou ale na to ako zaciatocnik zabudni)
V CO-cke vymenis drat kladky ak treba zapojis iny plyn a ides na hlinik ak bude neskor treba
Zdenek ti uz odpisal nieco rozumne treba vydrzat do pondelka este nieco pribudne :)
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

willous
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 15 Máj 2015, 14:26
Bydlisko: Brno
Vek: 26

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa willous » 27 Nov 2015, 11:28

Tak s blbyma odpovedma sem počítal, taky to není moc chytrá otázka :D k tomu ČOčku, já myslel že MMA je taková nejlevnější volba, kolik by tak stalo COčko se stejnyma parametrama? Teda nechci se tu bavit o CO když téma je o invertorech, jen otázka :)
0
Zájmy: CNC, reprap, audio, automatizace, dvoutakty

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zváračky (Invertory ) - Všeobecne

Príspevok od používateľa dxr » 27 Nov 2015, 20:16

Zmeny temy sa nemusis bat.Tie nove CO2 su maju aj MMA cize su vyvedene svorky a prepnes na kable.
Niesu to uz odbockove stroje ale invertorove stroje. Cena? Zalezi co a kde kupis (eshop alebo predajna).

Lacne CO2ky co poznam je cina zabalena v oranzovej alebo zltej krabicke stoji od 310 do 380 EUR.
Pan co skusal tie ciny je profik vratane hliniku - tym nechcem povedat ze je to vylucne na hlinik ale ze to ide.
Rozhodne lepsie ako prepolovanym TIG-om. TIG AC HF stroj nekupis pod 600-800euro. O pulzovom ani nehovorim.
Preto je lepsi kombi stroj CO2+MMA ked uz tak velmi chces zltu skatulu tak myslim mato3000 ma taku :P
Vybral si si OMICRON/OMI co je sice overena znacka s normalnou kvalitou a normalnym servisom ale ....
Je to velka obluda ktora okrem CO2 a odbockoveho zdroju nic neponuka dnes zvaracky niesu ako velke mrazak!
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

lezgy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 17 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: MI
Kontaktovať používateľa:

zvaracka, pomoc s vyberom

Príspevok od používateľa lezgy » 29 Dec 2019, 09:23

caute
vsetko dobre aj v Novom roku, nech sa dari
bola by otazka, chcelo by poradit klasicku zvaracku obcas pajcnut nejake zavesy na dverach, , simple zalezitosti....
vyuzitie cisteho casu mozno 5hodin rocne,
poziciavanie z pozicovni som vylucil nerad by som aby sa akurat u mna odsrala... a po susedoch tiez zadna vyhra....
mam doma jednu este od cias CSSR tazke hebedo, plne funkcna len ....
oplati sa za tychto podmienok riesit novu?

v robote som videl nejaku malu kufrikovu Einhell na 220v, bezne zvary zvlada....
dik za nazory

Presun témy do správnej sekcie. presunul: 30.12.2019 mirosne
0
V6 Duratec a manzelka :)

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: zvaracka, pomoc s vyberom

Príspevok od používateľa Milos66 » 29 Dec 2019, 09:33

0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď