Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Milan Megles
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05 Nov 2009, 00:00

napajac

Príspevok od používateľa Milan Megles » 01 Aug 2011, 20:30

Ja som urobil zdroj na 12V utahovacku Makita , z 125W trafa 230V/11V

ktomu grecak 25A a kondenzator 33 000 M, 16V. A slape ako hodinky.
0

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 01 Aug 2011, 21:47

Ideálne je nejaké trafko aspoň 500W, aby to v pohode utiahlo nárazy a prúdové odbery pri vysokom krútiacom momente. Oplatí sa radšej inovovať akumulátor (nie vymeniť!) a znova to bude fachčiť. Pozdával sa mi nápad s tými baterkami sanyo. Za to k+. Cena za akumulátory je nižšia, než keby si kupoval veci na zdroj, trafo tam dosť zhltne a myslím, že jeho hodnota už vyrovná aj kvalitné akumulátory. Napájať zo zdroja sa to oplatí vtedy, keď máš v dielni štartovací vozík, potom bude skrutkovač fachčiť naplno. Ale že by si kvôli skrutkovačke kupoval štartovací vozík - je to na tebe.

Osobne odporúčam renovovať akumulátor - sú aj firmy, ktoré sa tomu venujú.

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Príspevok od používateľa cs001 » 01 Aug 2011, 22:15

ujo-elektron napísal:Ideálne je nejaké trafko aspoň 500W, aby to v pohode utiahlo nárazy a prúdové odbery pri vysokom krútiacom momente. Oplatí sa radšej inovovať akumulátor (nie vymeniť!) a znova to bude fachčiť. Pozdával sa mi nápad s tými baterkami sanyo. Za to k+. Cena za akumulátory je nižšia, než keby si kupoval veci na zdroj, trafo tam dosť zhltne a myslím, že jeho hodnota už vyrovná aj kvalitné akumulátory. Napájať zo zdroja sa to oplatí vtedy, keď máš v dielni štartovací vozík, potom bude skrutkovač fachčiť naplno. Ale že by si kvôli skrutkovačke kupoval štartovací vozík - je to na tebe.

Osobne odporúčam renovovať akumulátor - sú aj firmy, ktoré sa tomu venujú.
vyrabat zdroj k akuvrtacke mi pripada dost nelogicke, radsej si kupim vrtacku na 220V. Novy pak do dewaltky stal cez 70€, cena repasu 34€, nepocitajuc cca hodinku dve roboty.

Firmy co robia repasy asi Sanya do pakov nedavaju, skor nejake Safty, alebo no name. Kolega dava do repasov Sanya 1900SCR, ale da si za to aj zaplatit, ale tie baterky preziju vsetko...
0

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 01 Aug 2011, 22:42

jedna vec je repasovať akupack mašiny ako je dewalt, makita,milwaukee alebo hilti kde ceny strojov sú celkom závratné a druhá vec je repasovať pack šrotu ako je einhell alebo hobby bosh alebo tesco a lidl blbosti ...

Keď mi odíde v Parksidke baterka (LiIonka ) tak to skúsim reklamovať,keď sa nepodarí ATX zdroj to istí, mám to vyskúšané a funguje to


Čudujem sa šloveku čo vysolil 130E za EINHELL keď za tú cenu mohol mať celkom niečo iné a nemusel by teraz riešiť batériu...

Používateľov profilový obrázok
genius3258
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 809
Dátum registrácie: 10 Aug 2010, 00:00
Bydlisko: Ružomberok
Vek: 25

Príspevok od používateľa genius3258 » 02 Aug 2011, 21:23

vama napísal:
genius3258 napísal:
vama napísal:Ten zdroj co si nasiel je blbost.

Dovod je ten, ze ten AKU skrutkovac/ vrtacka ma taky velky prikon, ze je to obtiazne nieco podobne vyrobit. Ale da sa, treba hladat nejake spinane zdroje. Totiz prudovy odber moze mat ta vrtacka az 20 A !

čo? ty vravíš , že ten pidimotorček môže mať odber 360W až 720W veď by s neho neostal ani uhoľ :lol: motry v šróbovačke, takej obyčajnej májú okolo 150w aj to len krátkodobo

a zasa neskoro
Tak tych 720 W mozno nie, ale 360 W kludne moze dat.
Pozri pre porovnanie, takyto podobny modelarsky "pidimotorcek" http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Boat_.html moze ist az na 1400 W ! (sice je tam rozdiel, ze je to striedavy motor, ale aj tak je to 1400 W).
Ved sme uz v 21. storoci clovece ... Je to mozno sranda, ale je to tak, ze AKU dokaze dodat ovela ovela vacsi prud ako taky sietovy zdroj.
prosím ťa, nepleť hrušky s jablkami brushed a brushless motory to je 100 a 1 nepochybujem že ten hobbykingácky dá aj 1400w ale zato má aj to vodné chladenie. Hádam viem čo píšem oficiálny papierový výkon motoru v aku skrutkovači makita BDF453SHE je 180w tak nech mi nekto nehovorí že nejaký asist sráčik ...
0
Run it, break it, fix it, love it :)

Používateľov profilový obrázok
vama
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1545
Dátum registrácie: 26 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: BA
Vek: 31

Príspevok od používateľa vama » 02 Aug 2011, 21:54

tak neviem ci tu ja alebo ty pleties ...
Ja som napisal, ze je to striedavy motor (brushless) a v ziadnom pripade som tymto neporovnaval 1:1 vykon tohto motora s AKU skrutkovacim/ vrtackovym motorom.

Aj tak tato tema nie je az tak o vykonoch ale o samotnom maximalnom prude, ja som v mojom prvom prispevku napisal, ze maximalny prudovy odber moze dosahovat hodnoty az 20 A.
Jožiho slova (a taktiez moje merania) to len potvrdzuju:
joži napísal:Boshka čo som mal mala pri max. zatažení pri vyradení momentu 40A odber. Black Deckerka 30A. Boshka bola 12V a BD 14,4. idealne je to napájať s baterie a nie zdroja, na Bošku som použival 7,2Ah akumulator, vydrzal tak pol hodku
Este otazka, ako si prisiel na ten vykon 360 W? ved ja som len hovoril o prude 20 A, vnutorny odpor AKU beries, ze je rovny 0 ohm ?
0
"Digitálna technika pozostáva len z 0 a 1, ktoré sú v správny čas na správnom mieste." M. Valášek

ujo-elektron

Príspevok od používateľa ujo-elektron » 03 Aug 2011, 20:43

right13 napísal:jedna vec je repasovať akupack mašiny ako je dewalt, makita,milwaukee alebo hilti kde ceny strojov sú celkom závratné a druhá vec je repasovať pack šrotu ako je einhell alebo hobby bosh alebo tesco a lidl blbosti ...

Keď mi odíde v Parksidke baterka (LiIonka ) tak to skúsim reklamovať,keď sa nepodarí ATX zdroj to istí, mám to vyskúšané a funguje to


Čudujem sa šloveku čo vysolil 130E za EINHELL keď za tú cenu mohol mať celkom niečo iné a nemusel by teraz riešiť batériu...
No to máš tak... Keď niekomu odporučím značku, som idiot, lebo na hobby stačí čína a peniaze nie sú. No a ked to niekto aj zle pochopí, tak vysolí 130€ za hnoj, rovnako ako ja za black and deckerku dokonca až 145€... A ja už čínam neverím, mne to poumieralo a zabil som pol dňa času s reklamáciami, dopravou, servisom. Buď robím, alebo sa hrám. Ale oboje sa nedá. Nemám pravdu?

jakubslovik
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12 Mar 2013, 13:32

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa jakubslovik » 12 Mar 2013, 13:56

Nazdar čítal som tú tému o AKU skrutkovačke.Chcem ju spraviť na pc zdroj lebo mi je ľúto nechať len tak celú tu black decker sadu :/. Chcem sa spýtať že či si myslíte že by mi ju utiahol tento zdroj lebo je to dosť velká investícia . Max. prúdový odber +12V1: 25 A
Díki :) http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... at20914426
0

vladdo05
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22 Jan 2015, 20:14

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa vladdo05 » 16 Máj 2023, 17:20

Ahojte,
mam podobnu otazku, tiez by som potreboval napajaci zdroj pre makitu naradie.
Konkretne - chcel by som v pripade nudze napajat 18 V kompresor Dmp180z (alebo aj 181z) autobaterkou a to priamo na motor kompresora, naozaj iba nudzovo ked sa vibije Makita Aku a potreboval by som dofukat niekde v lese.

https://www.a-zstroj.sk/kompresory-akum ... X0QAvD_BwE

Neviete vseobecne kolko Voltove maju 18V Makita naradia motory?Ak by mali 12V bolo by to OK, autobaterkou 13,5V by mal dobry vykon. ALe ak je 18Voltovy tak bolo by to slabe.
Dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
balu
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 540
Dátum registrácie: 21 Feb 2022, 12:06

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa balu » 16 Máj 2023, 19:33

18V kompresor bude mít 18V motor. Proč by tam asi cpali motor na 12V ? Při vyšším napětí potřebuješ pro stejný výkon nižší proud. Navíc by se muselo srážet napětí o 1/3 při poměrně velkých proudech.
0

Používateľov profilový obrázok
mr.dred
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5639
Dátum registrácie: 17 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Handlová
Vek: 58

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa mr.dred » 16 Máj 2023, 19:44

Čo ti bráni v tom, aby si to odskúšal na tom auto- akumulátore...
Tvrdý zdroj - 12V autoakumulátor - čo samozrejme je, ti dodá viac energie aj do toho 18V motorčeka, ako nejaký akupak , ktorý po pár sekundách stratí napätie a BMS ho vypne, lebo sú batérie pod limitom....
Že nedosiahne otáčky, ktoré zodpovedajú menovitému napätiu? - To si treba vyskúšať, či budú stačiť...
Minule som rozobral nejakú Tesco uťahovačku s 18V akupakom a motor bol len na 12V.... počítajú s poklesom napájania pri zaťažení..tenké vodiče..úbytok na regulácií, na kontaktoch spínača atď...
Kukni do útrob toho kompresorčeka a budeš vedieť na čom si...
Podľa mňa, "Tvrdých" 12V či už z akumulátora, alebo nejakého (PC) zdroja mu určite bude stačiť... ale určite sa nehraj s pár ampérmi... to chce tak aspoň 10 a viac...
0
Čo ťa nezabije... to sa vráti a skúsi to znova !!!

vladdo05
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22 Jan 2015, 20:14

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa vladdo05 » 17 Máj 2023, 17:56

Diky obom. Zatial som ten kompresor este nekupoval, iba zistujem.
12V motor by tam mohol byt ako pise dred, koli tym ubytkom. Ktovie ako Japonski sudruhovia uzazovali. Ale ratam ze by mohol byt cca. 16 Voltovy.
Ja by som ho pouzival na autobateriu pri nastartovani auta cize tvrdych 13,5 V.
0

Používateľov profilový obrázok
zdeno6505
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1524
Dátum registrácie: 04 Aug 2010, 00:00

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa zdeno6505 » 17 Máj 2023, 19:07

Skúšal som 18V skrutkovač BOSH na autobatériu a nešiel. Napätie muselo byť viac ako 15V. Bola tam asi nejaká ochrana proti nadmernému vybitiu.
0
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic.

vladdo05
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 22 Jan 2015, 20:14

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa vladdo05 » 22 Máj 2023, 10:30

zdeno:
No ja by som to dal priamo - autobateria na motor bez obvodov.Ale nechcem po tebe aby si obetoval svoju Boschu na to :yawinkle: ALe ak chcem mozes skusit.
0

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Napajaci zdroj/adapter pre AKU skrutkovac

Príspevok od používateľa rudko » 25 Máj 2023, 10:44

Najskor si zisti ci v tom kompresore nahodou nie je BLDC motor. Lebo ak hej tak to napriamo velmi nepripojis
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok