Práčka Whirpool nežmyka

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

cinki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 17:03

Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa cinki » 02 Dec 2013, 17:35

Zdravím.
Mám taký problém, že práčka Whirpool AWO/D 43125 pri skonceni pracieho cyklu zle, alebo vôbec nevyžmýka prádlo.
Bol u mňa servisák, ktorý mi prepalil softver v riadiacej jednotke - po tomto mi pracka dobre odstredovala asi 5 prani. Potom znova tie iste problemy.
Moja otazka znie: (po precitani nejakých návodov na nete, som nasiel aj servisný manuál), kde bolo napísane, že keď mi na displey zasvieti kontrolka "vycistenia cerpadla" tak mam: pozriet vytokove hadice ci nie su zanesené - pozrel - nie su
elektricke kontakty a ci cerpadlo bezi - pozrel - bezi
filter ci nie je zaneseny - pozrel - nie je
skontrolovať rezistanciu na cerpadle - to je moj problem, potreboval by som poradiť ako ju zmeriam, a aky odpor by tam mal byt.

Ak by sa nasiel niekto ochotny, čo by mi s tým vedel poradiť, bol by som veľmi rád.
Ďakujem
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6243
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Dec 2013, 18:47

Mozno tresnem blbost, ale na nasej starej IGNISke (je to whirlpool, ale pre taliansko) bol podobny problem. Vsetky cykly isli, len to ostalo visiet, ked mala odstredovat. Po googleni roznych moznosti som nakoniec prisiel na zavadu. Bola zanesena nadrzka, z ktorej isla hadicka do snimaca hladiny. Vycistene a odvtedy ide ako hodinky.
Skus pozriet, kde ti usti hadicka zo snimaca, pripadne ho otestuj. Ked jemne fuknes do nej, tak zacujes cvaknutie, ak este silnejsie, tak cvakne druhy krat. Potom pozri, ci tiez nemas zanesenu nadrzku. U mna to bola taka mala priesvitna nadobka na lavej stane bubna.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4345
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa misocko » 02 Dec 2013, 18:54

toto som riesil dva tyzdne spet (obcas zmykalo, obcas nie) , nakoniec som nasiel v odpadovej pripojke kusok plechu ktory to obcas upchaval. Otazne je ci ti tam ostava voda alebo ju v skutocnosti vypusti a iba si mysli ze ju nevypustilo - v tom pripade je to ten snimac (spinac) hladiny.
0

anakondiel
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 04 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Nove Zamky
Vek: 39

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa anakondiel » 02 Dec 2013, 19:00

http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... wo+++45135
sice iny model , ale mozno ti to k niecomu bude
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa djwiktor » 02 Dec 2013, 19:45

Skus pozriet pumpu co ti tlaci vodu von - ak mas moznost dole pod deklom by mal byt nudzovy otvarak na vypustenie vody - zvykne sa tam nieco zaseknut, napriklad kusok plechu zo zipsu alebo gombik - potom to robi to co popisujes - musis kuk, ci sa ta vrtulka kruti v pohode - zapni prazdnu pracku iba na zmykanie, a dole kukaj na tu vrtulku v pumpe - ci ide ako ma, a ci tam neni nieco seknute.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
25majo40
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22 Jún 2013, 12:45
Bydlisko: Takmer Prešov
Vek: 27

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa 25majo40 » 02 Dec 2013, 19:54

Moja mama mala tiez neaku chybu tak isto na pracke whirpool (2,5 rocnej) neisly jej niektore programy . A nakoniec sa zistilo, ze nieco sa stalo s programatorom , tak sme kupili novy a pracka funguje.
0
Elektronika is my love

cinki
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02 Dec 2013, 17:03

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa cinki » 02 Dec 2013, 21:42

Dakujem za odpovede.
Pracku som mal rozobratu, cize su vycistene vsetky odtokove hadice, aj tu hadicku s tou krabickou som vycistil, len som ju neskusil prefuknut ako si pisal - zajtra to skusim.
Este sa pozriem na to cerpadlo pri chode pracky a uvidime. Ja som ho inac pozeral aj skusal ci sa toci a vsetko v poho. Mne sa zda ako keby nevladalo vytlacit tu vodu s pracky, lebo ta voda tam ostava. No neviem co s tym, zajtra cosi poskusam a napisem.
Ten odpor toho cerpadla aku by mal mat hodnotu?
Zatial diki
0

Používateľov profilový obrázok
zdenoeddie
Power user
Power user
Príspevky: 4083
Dátum registrácie: 25 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: ked kus ta Presov 15km na vychod
Vek: 23

Re: Práčka Whirpool nežmyka

Príspevok od používateľa zdenoeddie » 02 Dec 2013, 21:51

Odporom cerpadla sa netrap. Pripoj na neho fazu priamo (pozor) ci sa volne toci, nedrhne, nesmrdi. Ak je vsetko ok, fukni do tej hadicky ako pisali vyssie, ci spina hladinovy spinac. Ak je vsetko ok, tak to musi ist, ak nie, tak potom je chyba uz len niekde v programatore.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok