Inteligentne elektromery

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Ememe
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 05 Jan 2014, 19:17

Inteligentne elektromery

Príspevok od používateľa Ememe » 29 Jan 2014, 01:21

Kamarat mi pisal, ze ci mu viem povedat co je to inteligentny elektromer, resp. co ma plusy a minusy som aj cital, ze toto idu davat namiesto klasickych hodin, ako to funguje a co to napaja ? ako meria ? treba nato pristup na NET mat ? ze to bude mozne ovladat cez smartphone, co sa tam da nastavit ? v podstate tak strucne popiste, nech mu to poslem.

uz len ten nazov je desivy pre elektromer, kks ked to spadne, zlyha, dojebe firmware co vtedy... a to uz nehovorim, ze to dajaky sikovny ITckar prelomi a ziska kontrolu nad svojim elektromerom...
0

Mahel
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 770
Dátum registrácie: 13 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Levice
Vek: 38

Re: Inteligentne elektromery

Príspevok od používateľa Mahel » 29 Jan 2014, 06:42

Ten elektromer sa nepripaja na IT siet. Komunikuje to po el rozvode z elektrarnou a ked spraviš nepovolen zasah tak im to nabonzuje.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10184
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Inteligentne elektromery

Príspevok od používateľa 5ko » 29 Jan 2014, 08:39

Presne tak,jednoducho oni si z neho odpíšu nadialku stav ,spotrebu vo VT,NT, celkovú dennú spotrebu,mesačný archív odberu po hodine,štvrťhodinové maximum,jalovinu,.....skrátka všetko čo do neho naprogramujú aby zaznamenával,dokonca aj prítomnosť silného magnetického pola v blízkosti,takže netreba špekulovať ako ho odrbať,lebo on to zavonia a nabonzuje. :wink:
Pozri si v googli napr. elektromer LZQJ ....,a uvidíš čo všetko dokáže.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď