1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Feb 2018, 21:49

jéé, som rád že to máme zase niekoho :potlesk: sa teším na spoluprácu ...

ale po pozretí videa, predpokladám, že to myslel ako recesiu :(
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa pajky » 25 Feb 2018, 23:36

Toto ma uz tiez napadlo ked som bom malicky, pytal som sa na to deda, ale uz si na to nepametam :-)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa romiadam » 26 Feb 2018, 01:08

Lukas4x4 napísal:.... a že elektrike sa nejako nerozumiem ....
Toto jedine ta ospravelnuje na to ze sa na toto pytas. Ale OK, kedze sa elektrike nerozumies.

Lukas4x4 napísal: .... ide mi o to že či by fungovalo vyrobit generátor .... a tým pádom by začal vyrábat ten 10kw motor viac energie ako by spotreboval ten 1kw motor na pohon toho 10kw....
Tento obrazok si zapamataj ako farar bibliu a potom sa takymito vecami nebudes zaoberat:
Enrgy.png
Neviem v ktorej ucebnici Fyziky sa toto nachadza myslim ze je to zakladna skola. Ti mladsi tu na fore ked si spomeniete, tak mu to tu napiste.

Ked veris tej video demonstracii volnej energie, co si videl na youtube tak aj toto je pravda?
https://www.youtube.com/watch?v=5iGR4Wn6uqI

Na zaver este jedna rada: NEVER VSETKEMU CO JE NA YOUTUBE. Ludia tam davaju vela nezmyselnych a zahadnych videii len preto aby si ziskali vela zhliadnuti. Neviem.... plati yuotube za zhliadnutia. Ak ano kolko a ako casto?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Feb 2018, 01:37

Tiež by ma zaujímalo, ako to na YT funguje, či má z toho niekto nejaký zisk, keď to niekto pozrie.
Podla mňa, keby každý ,kto tam zavesí takúto chujovinu musel za to zaplatiť,tak by bolo na internete ovela menej takýchto sprostostí. :D
Myslel som si naivne,že internet bude pre ludstvo zdrojom informácií a prispeje k vzdelanosti,ale ako sledujem,tak je skôr na škodu ako na osoh.Pomaly je tam viac dezinformácií a bludov, ako pravdivých faktov či vedomostí. :rolleyes:

K téme- ktovie prečo ešte nejazdia nákladné autá na tužkové baterky,alebo nelietame na strojoch s vrtulou na šlapací pohon,ked je to také jednoduché vyrobiť 10kW z jedného kilowattu. :wink:
Niekedy fakt človeku rozum zastáva,ked vidí tolko sprostých radujúcich sa američanov pokope. :crying:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa alidedko » 26 Feb 2018, 07:13

Mna by skor zaujimalo, co je na tom videu take uzasne a z coho tolko podskakuju.

Zapojil tam elektromotor cez autotrafo. To je cez remen spojene s akymsi generatorom, ktory napaja 5 ziaroviek. Netusim prikon motora ani ziaroviek, ale podla mna sa ziadny zazrak nedeje, ved to cely cas islo na siet ... :D

Deti si maji hrat, ale toto je moc.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Feb 2018, 10:56

Možno to bola ukážka zo školenia učitelov fyziky na vysokej škole. :D
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa Dolfi » 26 Feb 2018, 14:28

DJ_Edo napísal:... z asynchronneho motora nikdy nespravis generator. Trocha v tom mas chaos.
Z asynchrónneho motora spraví bez problémov generátor. Sú dve možnosti:

1. Buď je asynchrónny motor pripojený na sieť, odkiaľ si berie jalovú energiu. A ak sa pretočí nad synchrónne otáčky, začne vyrábať činnú elektrickú energiu. Samozrejme, určite menej, ako je množstvo dodanej energie. Napríklad vo výťahu pracuje asynchrónny motor raz ako motor a inokedy ako generátor, (keď brzdí).

2. Buď je asynchrónny motor samostatne a jalovú energiu si vyrobí napríklad pomocou kondenzátorov. No motor musí mať remanentný (zbytkový) magnetizmus, aby sa sám nabudil. Bežne sú asynchrónne motory použité napríklad v elektrocentrálach menšieho výkonu.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa Daevid » 27 Feb 2018, 20:49

0

am
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 16:00

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa am » 25 Nov 2018, 19:10

.. v tom videu všetci, ktorým to šlo, používali PMG, teda generátor s permanentnými magnetmi.
Máme dve možnosti:
1. Budeme tvrdiť, že to je nemožné a nedá sa to a presviedčať aj iných, že to je nemožnosť. A prečo?
a) Lebo nás to tak v škole naučili
b) Lebo nám dobre zaplatili
2. Budeme hľadať spôsoby, ako by sa to dalo. A prečo? Pretože sme sa veľakrát presvedčili, že nie všetko, čo sme sa v škole učili bola pravda.

Ja som z tej druhej skupiny. Verím, že perpetuum mobile sa nedá postaviť. Ale viem aj že ak do systému vložím nejakú energiu E a pridám k nej silu magnetov Fm, musím dostať nejakú energiu E1, ktorá bude väčšia ako E. Ak potom tú energiu E1 vrátim späť do systému a znova pridám Fm, musím dostať E2 a tá bude zas väčšia ako E1.
E+Fm=E1
E1+Fm=E2
...
To znamená, že ak roztočím PMG a začnem ním napájať ASM poháňajúci PMG, musí mi PMG vyrobiť viac energie ako len na vlastný pohon. (Afridi)
A ešte k videu vyššie - už im musí riadne tiecť do topánok, ak spustia takéto odhováračské video. To znamená, že sme blízko. Ale je to nebezpečná hra proti všetkým energetickým firmám, naftovým, plynárenským, atómovým ale aj výrobcom fotovoltaických a solárnych zariadení atď.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4319
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa misocko » 25 Nov 2018, 20:44

ste blizko, uz len najst material ktorym dokonale zrusis (odtienis?) cast magnetickeho poľa magnetu....
potom ti ten samobeziaci motor spravim doma na stole
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa djwiktor » 25 Nov 2018, 20:53

Ano, lenze to bude ..

v idealnom svete :)

V tom skutocnom, tym ze budes odoberat energiu z generatora, budes zaroven prinasat do svojho systemu brzdenie. Plus ber do uvahy straty - ci uz straty na kabloch, straty vo vinuti vo forme tepla, straty mechanickej energie atd... vela premennych, takze nakoniec sa ti mozno podari dostat na Pvstup = Pvystup. teda ze vyuzijes 100% toho co si vyrobil , takze vlastne navyse nevyrobis nic.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa Ado_PO » 25 Nov 2018, 21:02

Verím, že perpetuum mobile sa nedá postaviť. Ale viem aj že ak do systému vložím nejakú energiu E a pridám k nej silu magnetov Fm, musím dostať nejakú energiu E1, ktorá bude väčšia ako E. Ak potom tú energiu E1 vrátim späť do systému a znova pridám Fm, musím dostať E2 a tá bude zas väčšia ako E1.
E+Fm=E1
E1+Fm=E2
Tá prvá veta a nasledujúce si hneď protirečia. Navyše len tak zrátať dodanú energiu a intenzitu magnetického poľa nejde.
0
RoHS? Hrôza a des.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa mato3000 » 25 Nov 2018, 21:06

:potlesk: :potlesk: ja som už myslel, že magneťáci a perpeťáci vymereli , chválabohu nie ....
....a pridám k nej silu magnetov Fm ...
skveléééééé :thumbup:
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa Milos66 » 25 Nov 2018, 21:50

Hurááááááá. Bude zase sranda. :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
mac26
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1298
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: Martin

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa mac26 » 25 Nov 2018, 21:51

Ja len doplnim, ze vacsina z vas odpoveda na prispevky z roku 2014. Ziadne zmeny vo fyzike od vtedy?
0

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa bobo87 » 25 Nov 2018, 21:55

  • Verím, že perpetuum mobile sa nedá postaviť
  • musí mi PMG vyrobiť viac energie ako len na vlastný pohon
  • je to nebezpečná hra proti všetkým energetickým firmám, naftovým, plynárenským, atómovým ale aj výrobcom fotovoltaických a solárnych zariadení
Este by som pockal, co na to astar seran, farma firmy a soros. :finga: Ale smelo do toho, zabavy nikdy nie je dost. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

deepspace
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 18 Máj 2017, 10:12
Bydlisko: Bratislava

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa deepspace » 25 Nov 2018, 22:02

mac26 napísal:Ja len doplnim, ze vacsina z vas odpoveda na prispevky z roku 2014. Ziadne zmeny vo fyzike od vtedy?
Hej, napriklad kilogram bude mat novy etalon :)
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa marioo » 25 Nov 2018, 22:10

Ale "fake"videa a youtuberi na tom zarábajú z videní .. takže pre nich je to priama výroba USD :)) z energie klikania a pozerania tých čo si myslia, že vyrobia perpetko :))
0

am
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 01 Mar 2017, 16:00

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa am » 25 Nov 2018, 22:14

Ak nerátam straty, potom uvažovať, že napr.: na výrobu energie E budem potrebovať generátor. Na pohon miniem E1 a na budenie E2 a dostanem E3. Ak ale nahradím E2 magnetom, na výstupe dostanem E3 ale ušetrím E2.
E1+E2 = E3 ak E2 nahradím Fm => E1+Fm=E3 a => E3>E1
Takže ak E3 znova vložím do systému získam E4= E3+E2
A je len otázne, aký účinný bude systém.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: 1kw elektromotor ako pohon 10kw asynchronneho generátora

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Nov 2018, 22:28

Myslím, že mato3k tu niekomu ponúkol finančnú čiastku, ak toto dielo postaví. Nikto sa odvtedy neozval :(

Tragédi... :lol: :lol:
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok