Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Miko6005
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 15 Dec 2018, 00:35

Re: Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Príspevok od používateľa Miko6005 » 14 Aug 2022, 20:28

Skusal som rozne PB akumulatory od roznych vyrobcov ci uz cez ziarovku alebo vysoke prudy pricom som samotny akumulator chladil a uspesne som sa dostal od 1% do 10% povodnej kapacity akumulatora. Co do pridavania som skusal davnejsie mechtu alebo tak nejako sa to volalo na predlzenie zivotnosti ale nepomohlo. Sulfatacia je nezvratny proces a navzdy bude ale s osobnej skusenosti mam odskusane ze aj klasicky startovaci kysellinovy akumulator v dobrej kondicii ponechany uplne vybity pocas 48 hodin v lete sa po nabiti vrati na 100% svojej kapacity. No ak si chce niekto urobit radost s ozivovanim akulatora vrele odporucam nikel kadmiove akumulatory ale len v plaste, dvakrat preplach v hydroxide sodnom doliat po ciarku kvapka oleja a je to. Zial neznasaju velke prudy respektive W/kg.
0
Nuclear battery for electric cars !!!

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Príspevok od používateľa 5ko » 14 Aug 2022, 21:22

mám zopár 2NKNU24,
aj by som ich chcel oživiť,ale už majú cez 20 rokov,a práve pre ich nízky prúd a teda aj kapacitu sú nepoužiteľné pre moje účely, takže rozmýšľam či ich zregenerovať,alebo vyhodiť.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Pozitron
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 20 Dec 2011, 19:49

Re: Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Príspevok od používateľa Pozitron » 15 Aug 2022, 17:56

Je to nezmysel. Akakolvek stopa chloru nici Pb akumulator. Preto sa musi dolievat destilovanou vodou a nie chlorovanou z vodovodu. Kuchynska sol = chlorid sodny.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Aug 2022, 21:15

veď to mi nešlo do hlavy, aká reakcia tam nastala, že ju to oživilo,lebo okrem kyseliny sírovej a destilovanej vody tam nič iné nesmie byť.kuchnska soľ by tam pridala sodík a chlór.Ten by síce vyptchal,ale aký význam by tam mal sodík?
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

sae
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21 Máj 2020, 11:42

Re: Desulfátor - Oživenie Pb Aku

Príspevok od používateľa sae » 15 Aug 2022, 22:09

Nejaký americký patent odporúča peroxid vodíku, "jednoduchý" alkohol a ešte čosi.
Alebo tu:
https://patents.google.com/patent/US20160190837
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok