Vhodný výber elektrocentrály

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa jenda23 » 03 Feb 2019, 19:16

hpeter napísal:
jenda23 napísal:Hecht a podobný sračky nebrat,
hecht "servis" je skorej vymena za novy kus... cinske jednorazovky
jenže hech poservis jsou domácí "hlupáci" co se snaží lidem pomoct a zoufalí lidi co si koupili stroj za 20 táců je otravují a snaží se za každou cenu ušetřit páč servis si veme půlku ceny výrobku. Halt nikdo se ti nebude v hecht servisu vylepovat s karterem motoru pily páč musí bejt z plastu a jak se kousne ložisko tak se protočí gufero a vymete kartr. Ono leckdy stačí osadit kloudný Walbro a ten motor de seřídit.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Feb 2019, 19:17

https://www.madmat.sk/fogo-fh-3001-p15389
Do 600€ bez DPH sa zmestíš, motor HONDA, výkon 2,8kW, takže 1,5kW kompresorík musí zvládnuť ako nič. Môžeš si spraviť selektívne prepínanie, keď bude kompresor chcieť tlačiť, vypne sa ohrievač. Po dotlačení automaticky pripne telesá a kúri sa ďalej.
Za Tvoj rozpočet toho moc nenačaruješ a povedal by som, že v tejto cene je to FOGO najlepšie. Hentie heroíny sú všetko čínske prdy, iba im MADAL-BAL spravil dobrú reklamu, ako aj Extolu.
Problém toho heroínu je v servise, je to ako s chechtom, vychehtajú sa Ti a máš. Náhradné diely do toho sú problém, honda s nimi problém nemá.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Feb 2019, 09:10

el ohrievac (radiator) napojeny na centralu .. :thumbdown:
do garaze majstri maju tak ze bud stare kachle na vyjazdeny olej alebo plynovy teplomet. ci dokonca peterky na tuhe palivo. jeden sused ma zateplenu strechu- garaz ako dielnu, da von auto, zavre dvere a maka.
http://www.profi-ohrievace.sk/master-blp-10mb
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Feb 2019, 12:50

Wickerova garáž je tuším za bytovkami. Drevo tam nenaskladní, olej bude tiež blbo skladovať a plyn tam má, ale to smrdí. Ja by som v tomto prípade asi išiel do nafty - bufíka. Teplovzdušného. Natankujem 20l a to vydrží sakra dlho. A na baterku!
Centrálu naštaruje iba vtedy, keď bude potrebovať kompresor, alebo udržiavať baterku, keď bude robiť dlhšie a vybije sa.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 18:00

Tak ešte raz a polopate, lebo na tomto fóre sa je stále vo zvyku špŕtať v tom, čo nieje predmetom témy.

- Kúrenie drevom: garáže sú mimo bytoviek a iného osídlenia, cez cestu a potok je firma, to je vedľašie, nie je kde uskladniť drevo,
- Kúrenie olejom: nie je problém skladovať olej, aj teraz mám v jame zo 50L, ale tie pece sú sakra výkonné (viem minule ju kúpil známy do dvojgaráže a keď sa to rozkúry, tak v okruhu 1m človek nedokáža stáť, musí mať určitú vzdialenosť od stien a iných materiálov, mňa limituje miesto) a ja osobne nemám čas maturovať nad nejakou zmenšeninou a ladiť ju aby fungovala ako má,
- Kúrenie plynom: tak ako mám teraz, nie je zlé, napr. končím v práci o piatej, do garáže prídem o nejakej pol šiestej, zapnem si ten plyn a do tej deviatej kým som tam je to v pohode. No lenže ak tam idem v sobotu od rána od osmej do večera do šiestej, tak aj napriek tomu, že pri tom plyne často vetrám, smrdí, štípe a začne z neho bolieť hlava. A keď už som tam takto dlho, tak v tedy nakopávam centrálu, dávam dobiť AKU a pod. teda keď už ide, prečo by mi na ponku nemohol ísť 2kW ohrievač, ktorý mi fúka na kríže ? Keď už tá centrála ide a páli benzín, tak to asi využijem nie ?

Zamerajme sa teda prosím na to, čo je v nadpise tejto témy, ja viem rozpočet je koľko je, mhol by ybť aj viacej, ale mám peniaze zase vyhradené na iné veci, každý taký kabát na aký má...

Kúpil som kokotinu raz, nechcem aj druhý krát, je milión značiek, napodobenín a fejkov, recenziu môže napísať hocikto a hocijakú, video tiež... taktiež som netušil, že HERON je kópia, super vďaka niekomu tu už to viem, tak budem hladať niečo iné. Dúfam, že sa už konečne chápeme.

Drakoush - ďakujem za typ, trošku ma zaráža, že niekde píšu max výkon až 3kW a menovitý 2,7kW (madmat udáva max 2,8kW, kompresor má 2,2kW motor) a ďalšia vec, aspoň tak píšu je stavaná na nepretržitú prevádzku nie max. viac ako 2 hodiny, čo môže byť trochu problém, baterku za dve hodiny nedobijem a pod., ale typ ozaj dobrý idem sa ešte aj ja poobzerať po niečom čo je bez AVR ako táto FOGO.

Ďakujem.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Dolfi » 04 Feb 2019, 19:23

Čo je asi za týmto: https://stroje.bazos.sk/inzerat/9429368 ... x-40kw.php ?

A len tak mimochodom. Centrála bežiaca naprázdno a pod výraznou záťažou, určite má výrazne rozdielnu spotrebu. :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 19:34

Pekný kúsok Dolfi, do Čadce sa chystám o dva týždne...

Ešte do predošlého príspevku som chcel napísať, že značiek je veľa naozaj, niekto píše, že Honda nevydržala na stavbe ani týdžeň, alebo bola častejšie v oprave ako slúžila, niekto si ju nevie vynachváliť, potom zase niekto, že viacej sa osvedčil Heron ako Honda a naopak, čiže ozaj sa ťažko rozlišuje.

Ešte som narazil na značku Stanley a Makita, volakedy mali náradie celkom dobré, či už to neplatí ?
0

joži
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 06 Júl 2014, 10:55
Bydlisko: Lazany

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa joži » 04 Feb 2019, 19:40

ked som staval kupoval som si centralu. už si presne nepamatam, aka to bola značka ale mala 390cm motor a 6,5kW generator. bohvie kolko mala už nachodené, ale velku karbinu 230tku boshacku bez softštartu ktora vyhadzuje normalny B16A istič pri rozbehu, tak tá sa mi rozbehla na nej. sice chrchlala tak že chcela zdrochnuť AVR neodbudilo generator. potom sa ustalila, ale ked už bežala tak som k nej v pohode mohol pripojiť aj teplovzdušku 2kW a udržala ich. Kompresor takisto ale tlakový čistič sa na nej už nerozbehol....

preto si dovolím tvrdiť že 2kW generator nepotiahne 1,8kW kompresor. Tá špička je tam v zábere rozhodne vačšia ako jeho maximalny príkon a ta zaduša benzínový motor.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa marioo » 04 Feb 2019, 19:42

A nebol si pozrieť tú vo Zvolene?
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 19:46

Áno, presne ako píšeš Joži, musí tam byť rezerva a to minimálne tie 4kW a viac napr. ten Stanley, ktorý má menovitý výkon 4kW, uvádza v tabulke, kompresor do 1800W/ 230V, takže už aj tie 4kW môžu byť hraničné, i keď osobne si myslím, že by sa rozbehnúť mal viac menej bez problémov.

https://images-madmat-cdn.rshop.sk/lg/p ... 98aaa1.jpg

-- Spojený príspevok 04 Feb 2019, 19:47 --

marioo: chlap musel odcestovať na východ, takže nie a nakoľko sa tu potom rozbehla debata o tom, že je to taktiež len napodobenina s dobrou reklamou, tak ma to celkom odradilo...
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa marioo » 04 Feb 2019, 20:34

Tak STANLEY kúpiš v OBI .. alebo niekde ked bude záruka.. a treba ho dusiť kým pôjde :) lebo to je kvalitou podobne ako všetky číňaky..
takže potom to už len v rámci reklamácie meniť v OBI kus za kus...
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 20:45

A tá Makita ? Napr. https://www.madmat.sk/makita-eg4550a-el ... ala-p29612 , ak aj toto stojí za chuj, tak potom len striehnuť bazoš.
0

Používateľov profilový obrázok
marioo
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1112
Dátum registrácie: 15 Júl 2012, 12:28
Bydlisko: SVK
Vek: 50

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa marioo » 04 Feb 2019, 21:38

https://www.naradieshop.sk/elektro/3351 ... 73457.html

Tu ju máš za 765 € :) ta vyzerá fajn.. ale nech sa vyjadrí niekto kto ju reálne má...


Alebo o 1 kw výkonnejšia je tu 5,5 kVA a za 801€ ...

https://www.naradieshop.sk/elektro/3350 ... 73471.html

presne tak free zaruka 3 roky... nie je čo riešiť...
0
Naposledy upravil/-a marioo v 04 Feb 2019, 21:41, upravené celkom 2 krát.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11656
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Dolfi » 04 Feb 2019, 21:40

Čo mám nejaké náradie Makita, tak žiaden problém. A aj pri týchto centrálach sa bijú do pŕs, že sú super. Dokonca po registrácii dávajú aj trojročnú záruku, (neviem či na všetky typy, ale napríklad tu): https://elektrocentraly.heureka.sk/maki ... e/#section .

Viem, že táto je výrazne výkonnejšia. No ceny podobných modelov 4,0 kVA; 5,0 kVA a 5,5 kVA sú po zľavách takmer rovnaké.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Feb 2019, 22:05

Roman, v prípade centrály sa nesmieš moc zaujímať o názory, ale o to, aký má servis - či je dostupný. Pretože názory robošov sú Ti k ničomu - ako sa k náradiu chovajú, tak to aj vyzerá. Kto sa o náradie stará, tomu aj vydrží. Ja nemám problém ani so značkami ako extol - problém je inde, že komfort práce je v prdeli. Preto to nekupujem. Ale jednu flexu mám a drží sa pár rokov. Tú istú flexu murár odfajčil do týždňa. Pretože bola vrelá, že sa nedala držať v ruke a ten debil to ignoroval. No čo sa potom môže stať?

Keď sa honda poserie, servis nie je moc nákladný a je dostupný všade. Čo však urobíš v prípade, že sa poserie Heroín? Kam ho zanesieš? Escobar je už dávno mŕtvy. A diely budeš objednávať z ebayu a čakať mesiac. Je to problém. Ber niečo, čo má značkový motor. Honda, BaS a pod.

Len tak pomimo, v lokálnom krámku bola pod pultom Briggs centrála, 1800W za 250€... Ihneď som ku bral, stačí mi. Fachčí ako o život a má kultivovaný chod. Hentá escobarova pomsta olepená peknou nálepkou došla na stavbu z obchodu a vŕzgala ako o život, akoby sa mala rozpadnúť. Možno mali nepodarený model, nebudem sa hádať. Ale jedna vec je istá, odvibrovali sa šróbiky z chrániča tlmiča výfuku, to svedčí o kvalite, dlho som sa smial.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 22:27

V tom nevidím problém, Makita má aj servis a na kadečo sa dajú kúpiť aj diely + záruka či už dva alebo tri roky, za ten čas jej môžem nakladať... jazdená Hodna vyjde +- na to isté, no bez záruky, i keď možno servis v respektíve diely, nie sú drahé.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Feb 2019, 22:40

Gratulujem, vybral si si čínsku elektrocentrálu predraženú ešte viac, než heroín. Ak Ti ide len o to, potom je to dobrá voľba. Ak nie, tak zopakujem - popozeraj sa po motoroch HONDA, B&S a pod. Makita spaľovacie motory nevyrába.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 23:01

To chceš povedať, že okrem Hondy alebo BaS, nemám nikto dobré motory ? Však to znie normálne neuveriteľne, akože nie, že by som si nechcel dať poradiť alebo podobne, ale aj v tom kraftechu ten motor drel dva roky, dva roky niekedy aj 10 hodín nonstop, vonku v zime, či na priamom slnku a mal len jedinú poruchu - neodstránený otrep v závite sviečky vo vnútri hlavy, ktorý odpadol a cviklo ho vo výfukovom ventile, stratila kompresiu. Vyčistenie, zabrúsenie ventilou, nové tesnenie pod hlavu, nastavenie ventilou a chytila na šupu ako aj pred tým a drela ďaľej. Diely totožné s Honda GX160, za pár €, oprava doma stole.

Neber to ako keby, mi to bolo jedno alebo by som tvrdil, že je to neviem aké super, je nejaké rozmedzie a mne hlava neberie, že sa v ňom nedá nájsť zlatá stredná cesta.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 04 Feb 2019, 23:34

Iste je zlatá stredná cesta, ale výrobcov motorov je pomerne málo a ako vieš, že zrovna ten Tvoj bude mať dostupné diely, lebo tam pasujú z hondy? Ja netvrdím, že tá makita je zlá, ale je to krok do neznáma... A ak sa už rozhoduješ pre poriadny stroj, tak krok do neznáma je práve ten krok, ktorý urobiť nechceš.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 04 Feb 2019, 23:43

Pozor ja som netvrdil, že do tej Makity budú pasovať diely z Hondy, no pre tú zaujímavosť, som im napísal, že kto vyrába motory, uvidíme čo odpíšu, no už keď je na stránke part list aj s rozkreslením ( https://www.makita.sk/userfiles/partlis ... 20list.pdf ), očakával by som, že diely na ten stroj dostupné u Makity budú... nemusíš sa báť, ja viem o tom, že motory Honda alebo BaS sú top. Lenže sú cez, najlacnejšie čo som za tento večer presedený za PC našiel je toto: https://www.ajtech.sk/briggs-stratton-p ... ocentrala/ a ja už potom ozaj neviem nakoľko kde sa pohnem, tak to stojí za hovno. Idem spať...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok