Vhodný výber elektrocentrály

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 05 Feb 2019, 18:29

Typ motora v tej honde je 190F, keď hadám makita motor 190F, vyhadzuje mi to MOTOR ZONGSHEN 190F 420cc...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 18:51

Honda sa veľmi často klonuje pre svoju jednoduchosť a kvalitu. Len tak pomimo, niektoré klony sú veľmi vydarené.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 05 Feb 2019, 19:01

No ako vidíš 90% vecí prebratých tu sú klony...
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 05 Feb 2019, 19:11

Veď a presne o to tu ide. Kúpiš si značkovú vec, drahú jak marija a pod kapotou sa nachádza čínsky parchant.
Ak chceš ísť touto cestou, tak si kúp kraftwele 6500 koňovú centrálu, trojfázovú a máš to za zlomok ceny. To, čo si mal. "SWISS MADE" :D
Toľko Ti vydrží aj taká (s)hračka a ušetríš kopec peňazí.

Roman, pozrime sa na to realisticky. Máš pomerne obmedzený badžet, vysoké požiadavky a zlú skúsenosť. Možností veľa nemáš. Buď zoženieš lacnú Hondu a máš aspoň záruku, že to niečo vydrží, viď. to hogo fogo homolka. Alebo si kúp pravého číňana a modli sa, aby to vydržalo ešte jeden deň a potom ešte jeden deň a pod. V žiadnom prípade - vo svojom záujme - nekupuj pofidérne značky, ktoré sú rýdzo čínske, ale platíš za dobrú reklamu - margita, stanley, heroín a iné drogy. Akosi sa mi nechce veriť, že to je zlatá stredná cesta. Keď pri vybaľovaní cítim známy čínsky smrad toho pofidérneho plastu, nemám v to dôveru. Svedčí to o mizernej kvalite materiálov. Pretože nič kvalitné tak nikdy nekándlilo, bez ohľadu na to, či to vyrobil talian, rumun, číňan alebo ktokoľvek. AMEN.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa jenda23 » 05 Feb 2019, 20:57

Roman, ono opravdu není moc dobrých výrobců drobných motorů. V tomto BaS a Honda drží prvenství. Bohužel už aj Honda vyrábí motory a díly v číně, viz karburátory co montujou a má spoustu pajců. Což zase někdy uplně na škodu není, i větkongové umí vyrobit kvalitní pajc. Jeden z mála výrobců je BaS co si drží svoje know how, nevím jak teda v poslední době. Ale v centrále nejde ani tak uplně o motor, ten má dneska i spousta šikmooček solidně zmáklý, ale nikdo už většinou nekouká na provedení vlastního točivýho stroje - generátoru, který bejvá ubohý, vinutí v hlíně a pod. Nemluvě o socka verzi AVR atd. Todle už maj větkongové opracaný dost. Kolega co opravuje motory do pil a v principu všechnu zahradní techniku tak má vyzkoušený že do 99% číny pasujou díly ze značkových motorů. A to díky bohu jejich tuposti že okopírujou vše do posledního detailu. No a pak jsou nezdařilý kopie jako hecht a pod...

jdi do toho promaxe, jsou to výrobky vyšší třídy a spolehlivý. Poku by ti šlo dost o prachy jdi do tý hondy. Nemáš se čeho bát.

Jen k Hondě mám svůj názor, je to stejnej osud jako Sachs Dolmar, Still, Homelite, Oleomac a podobně věhlasný značky. Za účelem bussinesu klesly tak hluboko že kdysi špičkový výrobci nechávají v číně liskat motory s plastovýma katrama za pár halířů a těží z dobrýho jména ze straých dob. Ano umí a taky mají kvalitní výrobky, ovšem v profi řadách pro běžnýho člověka v kategorii nereálných cen. Ale to jen taková má osobní pohnutka mimo téma.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

rudo7117
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: NO

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa rudo7117 » 05 Feb 2019, 21:47

Presne tak. Dolmar, Metabo, Hitachi, na všetkom nápis Made in China.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Dolfi » 06 Feb 2019, 22:01

Nedá mi to, ešte raz to vrátim späť. No najskôr mám jednu otázku. Zoberme trebárs túto centrálu: https://www.ajtech.sk/briggs-stratton-p ... ocentrala/ . Básnici píšu, že motor má výkon 4,8 kW, max. výkon je 3,4 kVA a menovitý výkon 2,7 kW/ 11,7 A. Ale prečo ? Ak to má max. výkon 3,4 kVA, tak aj do odporovej záťaže by to malo dať max. 3,4 kW ? A max. prúd bude mierne vyšší, ako tých 11,7 A. Alebo že by to ten 4,8 kW motor neutiahol ?

No nechajme to tak. Spravme predpoklad, že hore uvedená centrála by mohla postačovať, (hlavne finančne). Dajme na jej výstup "prúdový omedzovač" a prepínanie záťaže. Budete sa mi smiať, no najelegantnejšie riešenie je tam dať do série žiarovku. Otázkou je, akého výkonu. Já by som tam na začiatok dal dve paralelne zapojené lacné lineárne halogénové žiarovky 1 500 W: https://www.svetziaroviek.sk/svetziarov ... -R7S-254mm . Tento výkon by centrála mala bez problémov utiahnuť. Bolo by treba odskúšať, či cez tieto žiarovky sa rozbehne aj ten kompresor.

Potom treba spraviť prepínanie záťaže. Paralelne k žiarovkám treba spraviť obvod: dióda, väčší elektrolyt a cez zdroj prúdu nejaké 5(6) V relátko, ktoré zopne striedavých 250 V/ 15 A. (Ak sa pôjde týmto smerom, nakreslím). Pokiaľ kompresor nepôjde, bude relátko spadnuté a budú sa používať ostatné veci. No ak sa kompresor začne rozbiehať, relátko pritiahne a odpojí zbytok. Viem, sú veci, ktoré sa len tak hockedy nedajú odpojiť. No to by mohol poriešiť napríklad nejaký prepínač ... :wink:
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 06 Feb 2019, 23:58

Určite zaujimáve riešenie Dolfi... no keď som rozklikol tvoj odkaz na cenrálu, tak dole na stránke vyskočila táto: https://www.ajtech.sk/pramac-e-5000-elektrocentrala/ motor honda, výkon o 1 celá niečo kW viac ako tá, to už by malo stačiť na kompresor, hk čo na to Drakoush, Jeda23... či sa budem musieť plesnuť viacej po vrecku :D.

Dolfi, všetky tieto mašiny majú vždy vyšší výkon motora, je to preto aby motor nešiel na maximum, ale mal rezervu, väčšina pre zachovanie frekvencie do určitého výkonu ide v podstate furt na 3000ot/min, odstredivý regulátor pri zaťažení sa to stále snaží zachovať.... ale to je pomimo a to určite vieš :)

-- Spojený príspevok 06 Feb 2019, 23:59 --

Dobre, tak tá čo som poslal má prevádzkovú dobu do 4 hodín, tak to nič :/
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Feb 2019, 00:11

Tentokrát máš dobrý výber. Akurát nechápem, prečo Ťa odrádza tá nádrž... Mi nehovor, že do 4 hodín nemôžeš urobiť prestávku na dotankovanie, čo ideš napájať server, výpadky nesmú byť?
Ani jedna profi centrála nemá veľkú nádrž. Kvôli váhe. A zvetrávaniu benzínu... Ale keď chceš tú dobu predĺžiť napr. na 8 hodín, tak vyhoď tú nádrž a daj tam niečo väčšie.

P.S.: čítal som príspevky dozadu, lebo sa mi to zdalo divné a už chápem... Ty si myslíš, že ten údaj znamená, koľko mlže ísť centrála vkuse. ŠPATNE! Vyhoď ten nezmysel z hlavy, to sa uvádza výdrž centrály na jednu nádrž pri špecifickom zaťažení. Aby bol obraz o tom, ako často treba tankovať. To znamená, že posledný model pôjde pri 75% zaťažení 4 hodiny, potom doleješ tekuté zlato a pokračuješ ďalej. Môžeš s ňou samozrejme vrčať, koľko len chceš a relatívne za chodu aj doplňovať palivo, ale to je nebezpečné, malo by sa to pri vypnutom stroji, ktorý necháš aspoň dve minúty ochladnúť.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 07 Feb 2019, 07:50

Tak to trosku blbo pisu, alebo mi mesvedcia uz neskoro nocne hodiny :D
0

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 07 Feb 2019, 18:15

Ešte otázka, ktorý z toho je trvalý, nominálny výkon ?

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Jednofázový výkon (LTP) kW/kVA - 4,60/5,11

Jednofázový výkon (COP) kVA - 4,20
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Feb 2019, 18:20

Ja myslím, že to blbo píšu, ale určite tam zohral úlohu aj vypnutý mozog (unavený v takú nočnú hodinu). Každopádne keby napísali výdrž na jednu nádrž, tak je to zreteľné :D

Trvalý výkon je COP, LTP (limited-time running prime) je maximálny výkon - elektrocentrála je schopná dodať tento výkon bez toho, aby sa udusila, ale len po určitú dobu (typicky dokým nezareaguje nadprúdová ochrana, alebo neunikne dym z vinutia). COP (continuous power) je výkon, ktorý môže byť pripojený k centrále nonstop.
Už len logicky, COP nemôže byť vyšší, ako LTP :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Dolfi » 07 Feb 2019, 18:26

Já to nedokážem posúdiť. No jednoznačne vyšší výkon je len plus. No keďže sme prelomili tú cca 500 € hranicu, tak ešte sympatickejšia je napríklad: Briggs & Stratton PRO MAX 6000 A ... :wink:

No ak budeš mať chuť a čas, mohol by si skúsiť, aký "žiarovkový výkon" v sérii s kompresorom ho rozbehne. 1 kW žiarovky sa dajú kúpiť v tých rôznych Bau-Hausoch doslova za 1 €. Predpokladá, že také zo 3-4 ks paralelne pomôžu predísť prúdovým nárazom do centrály. (Ak sa ten výkon správne stanoví, tak pri behu kompresora bude na tej sústave žiaroviek úbytok rádovo v jednotkách voltov, čo v podstate nezníži výkon kompresora.)
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Používateľov profilový obrázok
Wicker
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 849
Dátum registrácie: 05 Máj 2013, 17:26
Bydlisko: Kremnica
Vek: 33

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Wicker » 07 Feb 2019, 19:01

Díky Drakoush...

Dolfi, neveríš, ale ja tu mám od včera otvorenú aj tú briggs, ale má menovitý 4,8kW a táto Honda 4,2kW a rozdiel v cene je 132€ bez DPH...

V podstate sa už len asi rozhodnúť no...
0

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa jenda23 » 07 Feb 2019, 20:28

Já bych šel do toho promaxe..... k BaS mám větší důvěru. U centrály co se týče nárazových proudů hlavně zálaží jak se stím popere AVR a hlavně taky jak maj udělanej Waťák, pokud ho maj solidně vyladěnej a má rychlou odezvu motor lehce zakoktá a jede dál při špičce, pokud ho maj jako většina výrobců aby nehoupal zatlučenej pružinama do podlahy tak motor zdechne.

Osobně si myslim že žárovky natrvalo do serie s motorem kompresoru budou maličko problém, jelikož motory v těhlech bau hau kompresorech jsou na kňop a při 8-9 bar už jedou z posledních sil. Obzvlášť pokud máš dvouválec. Ale chce to odzkoušet.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa Drakoush » 07 Feb 2019, 20:29

Ten Briggs je lepší, má motor vanguard - ťahúň jak sviňa s vysokou spoľahlivosťou, má väčšiu nádrž, motor 10HP so spotrebou pri 50% zaťažení 1,5l/h.
Honda má troška menšiu spotrebu - 1,66l/h pri 75% zaťažení (údaj pri 50% som nenašiel), výkon 8,4HP (troška slabší). Inak tam potom v motoroch rozdiel nie je, oba majú ventilový rozvod OHV, mazanie rozstrekom oleja, 4 takty, ručné štartovanie.

Žiaľ, nikde nemôžem nájsť, akým generátorom je to osadené, taliani aj briti majú viacero výrobcov, takým popredným je mecc alte, ale čo sa týka generátora, toto by som neriešil ani u jedného. Oba kusy budú osadené riadnym generátorom, sústredil by som sa viac na motor, ak sa ideš rozhodovať medzi nimi.

Odraz sa od tohoto (ak uznáš za vhodné):
- ak si chceš kúpiť stroj s veľmi vysokou životnosťou a odolnosťou, šiel by som do Briggsa. Priplatíš o sto aj niečo, ale vráti sa Ti to na servise. Plus máš výkonovú rezervu.
- ak chceš ušetriť 100€ a nepotrebuješ "heavy duty" motor, choď do toho pramacu. Za tú cenu aj tak získavaš slušné železo s dlhou životnosťou.

Servis je dostupný aj pre B&S, aj pre Hondu, oba motory sú precízne, s dlhou tradíciou, na každodenné použitie - Vanguard je mierne vyššej kategórie. V prospech Briggsu ide ešte rozmer - je menšia, skladovateľnejšia.

Viac Ti už neporadím :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa jenda23 » 07 Feb 2019, 20:52

No s tím generátorem by jsem ti maličko oponoval, na něm velice záleží. V létě za mnou přišli hasiči z vedlejší dědiny že jim nedává centrála, značková centrála pro profi použití. Motor špica, genoš pěkně provedenej, masivní. Ovšem ke vší smůle navinutej v hlíně, takže někde překlepaný vinutí, nenašel jsem kde. Nechápu proč toto výrobce udělal u značkovýho výrobku, teda chápu - cena no. Ale toto už nikde nepíšou jakej je osazenej genoš. Ale pravda asi tenhle typ závady nebude zase tak častej.

Jinak žádnej motor už by jsem do servisu nesvěřil po tom co jsem rozdělával a napravoval škody co způsobili odborníci v autorizovaných servisech značkových výrobců. Vše doma, takže jediný kritérium je dostupnost náhradních dílů.
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Feb 2019, 21:57

Pridám niečo trochu OT, len k motorom B&S.
Pred pár rokmi som skladal kosačku a zohnal som nefunkčný motor B&S,a keď som ho rozobral, tak som sa divil, ako niečo také jednoduché môže stáť tolko peňazí, ale keď som ho poskladal a po výmene pár gumičiek v karburátore som pochopil, že je tak vymakaný, že je to nezmar a chytil na prvý šup, a doposial je nezastavitelný ani v tráve do pol pása.
Čo sa týka servisu, tiež by som nehádzal všetkých do jedného vreca,pretože v Mountfielde v BB, mi predali ND, /dorábal som pojazd do šasi/ ale ked som poreboval vyčistiť karburátor na snehovú frézu, ktorá stála päť rokov a po štarte kolísali otáčky, tak mi na nej vyčistili ultrazvukom karburátor až 4 x a až potom šlapala ako má. Inde by mi povedali, že si mám kúpiť novú.

Ale aj tak nechápem, prečo výrobcovia do technických údajov dávajú zbytočné a mätúce údaje parametrov, keď by stačilo jednoducho udať max. výkon motora, spotrebu paliva na 1 hodinu, max. výkon generátora a hotovo. čo ma má čo zaujímať ,či tú záťaž môžem používať desať minút,alebo celý deň.Ani na 100W žiarovke to nie je napísané, ako dlho môže svietiť v kuse,ani v žiadnom aute sa nedočítam ,že motor má síce výkon 80kW,ale iba maximálne po dobu 20 minút, potom treba znížiť rýchlosť, lebo sa preťaží a zadrie. :wink:
Jednoducho marketing a bííízňňňííísss. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
jenda23
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5779
Dátum registrácie: 27 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Česká Třebová
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa jenda23 » 08 Feb 2019, 18:10

5ko přeci jen to jsou taky byznysmeni, ale zatím jsou si vědomi toho že i jednoduchý věci jsou spolehlivý, ba naoak spolehlivější než složiťárny. Pořád platí pravidlo v jednoduchosti je síla. A vědí, že jejeich stroje choděj proto ta cena. Co jsou karburátory Walbro a jejich konkurent Zama, když to kuchneš tak v principu jsou naprosto stejný. Jen bych ti nepřál rozdělávat moderní "ekologickou" sekačku dle nařízení EU. Karburátor má asi tak 16 přechodových trysek a je uplně zbytečně složitej. Milion hejblat, kanálů který se ucpávaj atd. HNUS velebnosti. Nemluvě o katalyzátorech v zahradní technice. :axe: :butthead:
0
Lokomotiva je jako žena.Je jich stovky typů a každej z nich je jinej,každá z nich je svým způsobem krásná.Když jí chceš aspoň trochu poznat jsou to stovky hodin času.Nejde s ní být aniž bys jí bezmezně miloval,je nemožný jí znát do poslední skulinky

patriksk
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 14 Sep 2015, 10:18

Re: Vhodný výber elektrocentrály

Príspevok od používateľa patriksk » 22 Máj 2020, 12:33

Pozdravujem vás tu.

Potrebujem kúpiť elektrocentrálu.
Výber mám zatiaľ takýto. Ktorú by ste mi odporučili? Prípadne inú s cenou okolo 800e.

scheppach-sg-3500 motor Honda GX200
https://www.ibo.sk/zahradna-technika/el ... ch-sg-3500
briggs-stratton-promax-3500 motor Briggs&Stratton Vanguard
https://www.romerx.sk/elektrocentraly/e ... ax-3500-a/
AGT-3501-HSB-TTL motor Honda GP200
https://www.ehhobby.sk/Elektrocentrala- ... d50671.htm

Otázka je aj na ten motor GP200 - máte skúsenosť? A tie alternátory a elektronika niečo vydržia?
Vďaka za pomoc.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok