Zdroj- zníženie napätia

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

breta1
Power user
Power user
Príspevky: 9330
Dátum registrácie: 06 Feb 2009, 00:00
Bydlisko: brno

Príspevok od používateľa breta1 » 06 Mar 2009, 11:16

Aby se ztratilo na kondu cca 6V při proudu 2A, musela by být kapacita bipoláru okolo 1 000uF a to si nedovedu představit, nehledě na to, že napětí naprázdno by pak zůstalo prakticky stejné.
Kond by musel být v tom společném přívodu a proud přes něho by nebyl sinusový ale nárazový sem-tam.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11657
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Príspevok od používateľa Dolfi » 06 Mar 2009, 12:53

mjankovic napísal:Netušim či by to išlo ale mohlo by. Čo keby zapojil bipolárny kondenzátor ako odpor na neusmernenom výstupe sekundáru.Samozrejme nech to prepočita. Ale nevidim dovod preco by to neslo ked to beží priamo z 220 tak preco nie z nizsieho. Jediný problem mozno bude ci to znesie taký prud.
Zraziť napätie na impedancii, (a je jedno, či to je odpor, indukčnosť alebo kapacita), je možné len pri prúdovom odbere. V tomto prípade je to úplne kantraproduktívne, (napätie naprázdno pôvodné a potom obrovské poklesy napätia !).

Opäť pripomínam tie napäťové stabilizátory. Oni v podstate budú len eliminovať napäťové kolísanie zdroja. Nebudú na nich nejaké extrémne straty výkonu !
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

ofroader125
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 26 Okt 2008, 00:00
Vek: 32

Príspevok od používateľa ofroader125 » 06 Mar 2009, 18:13

pre breta1: noo uz som to navinul aj pozapajal a funguje to na jednotku,,, tak diky za radu, a fakt si mi velmi pomohol :wink:
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Zdroj- zníženie napätia

Príspevok od používateľa rogi » 07 Jún 2023, 10:09

Príspevok starý 13 rokov ale pomohol mi. Som rád že sem na "Kinder fórum" chodia ľudia ktorý vedia čo a ako.
1
Obrázok 1
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok