transformátor ponorený v glykole

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa fractal » 11 Jún 2020, 21:28

to hpeter
Vodivost sa merala nie tak kvoli moznemu prierazu ako kvoli usadzovaniu soli na anodach pri odparovani vody. Izolacia anodoveho napatia od uzemnenej pumpy a chladica sa robi jednoduchym "vodnym odporom" - dlha privodna hadica. Pri dlzke hadice 10m budes mat odpor radovo v oblasti MOhm aj keby si pouzil obycajnu pitnu vodu. Ak sa pouzije deionizovana voda s odporom 18MOhm*cm potom odpor 10m hadice sa bude pohybovat v oblasti TOhm.

to martinknocik
Ano, o PPD is to pochopil spravne. Slnecnicovy olej by som nepouzival, predsa nie je na to urceny. Trafooleje mozno nie su idealne, ale aspon maju v sebe prisady co im predlzia zivotnost. Sucasny vyskum tykajuci sa chladenia traf sa skor ubera smerom modifikacie trafoolejov pridanim ku nim roznych prisad a nanocastic ako smerom vymeny za rastlinne oleje.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa hpeter » 11 Jún 2020, 23:02

anodove zdroje boli schopne davat +-15kvdc, desiatky amp. vzdy bola spomenuta iba deioniz voda.
ked si predstavim ze kedysi "varne konvice" boli 2 elektrody priamo na 220~ v plastovom pohari.. voda z vodovodu... 8)
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa fractal » 11 Jún 2020, 23:55

Vsak v pohari mas aku vzdialenost medzi elektrodami, 3-4cm? Jasne ze ten odpor bude nizky. Som hovoril o hadici dlzkou 10m a prierezom mozno par cm stvorcovych, skus zo srandy zmerat odpor a vypocitat aky bude prud pri 30kV napati. Len pre info, odpor vodovodnej vody je okolo 100 az 1000 Ohm*cm, co znamena, ze odpor 1cm hadice s prierezom 1cm2 je 100 az 1000 Om. 10m hadica ma potom odpor 100kOhm - 1MOhm, a to sa bavime o uplne obycajnej vode z vodovodu.
A deionizovana musi byt preto, ze ked budes varit vodu z vodovodu na anode tak ta anoda bude vyzerat presne ako kanvica - cela od vodneho kamena. Po nejakom case by sa tam nahromadilo tolko vodneho kamena, ze uz by nebol priamy kontakt anody s vodou a elektronka by vyhorela.
0
...live to fight another day...

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa Drakoush » 12 Jún 2020, 15:42

Maek43 napísal:
mato3000 napísal:Načo reaguješ keď sa nevyznáš ? Len ukazuješ svoju hlúposť .....
OT ale.... to bolo mne ? 8O
Áno :)
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Maek43
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 353
Dátum registrácie: 13 Okt 2016, 10:53
Bydlisko: Hul
Vek: 26

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa Maek43 » 12 Jún 2020, 16:51

Pri všetkej úcte... Ja ukazujem hlúposť ?
Povedal že tam trafoolej nechce kôli problémom pri úniku... Reagoval som na to tak, že tá chladiaca je väčšia zgerba, uniklo nám už dosť chladiacej a aj trafooleja (cez 9800 l z jedneho trafaku) a viem čo to je...
Do čoho sa prosím Vás nevyznám ? Alebo som to zle pochopil ? Nešlo o problém s odstránením pri úniku ??? Ak hej tak pardooon.
Mimochodom povedať niekomu o kom neviem ani prd že ukazuje svoju hlúposť, aj keď neviem čo som také napísal, to hovorí o tom človeku same za seba...
0
Keď sa Einsteina opýtali aký je to pocit byť najgeniálnejším žijúcim človekom odpovedal :"Neviem, musíte sa opýtať Nikolu Teslu."

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa mato3000 » 15 Jún 2020, 08:38

zisti sa LD50 glykolu a potom nejakého bežného jedu ...
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa cs001 » 15 Jún 2020, 22:12

by ste ani neverili kolko glykolu ludia vypili a nejak im to neskodilo.
...glykol okrem iného zjemňuje chuť vina, robí ho sladším. Rakušania vedia o tom svoje...
...pre nepamätnikov: https://bamboo777.wordpress.com/2010/02 ... -rokov-po/
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa matoh » 16 Jún 2020, 09:18

Začína sa to zvrhávať na zaujímavé ot.

Napadlo ma urobiť niečo ako kartušu z trafom ktorá by sa zasunula do nejakého obalu a na zadnej strane by boli pripoje na elektrinu a kvapalinu
Taktiež ma napadlo , možno pozrieť harting katalóg oni sú zameraný na najrôznejšie rýchlospoje v priemysle. Trebarz použiť ich rad na vzduch z destilovanou vodou a k tomu modul z elektrickým prípojom.
0

Používateľov profilový obrázok
fractal
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 11 Sep 2014, 22:11
Bydlisko: Košice
Vek: 35

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa fractal » 16 Jún 2020, 09:37

by ste ani neverili kolko glykolu ludia vypili a nejak im to neskodilo.
Hej, pamatam, v Rusku bol jeden chlapik co na kameru pil chladiacu kvapalinu do auta. Zomrel vo veku 43 rokov na cirhozu pecene. Kludne pijte, prirodzeny vyber uz zacal.

Z Wikipedie:
Upon ingestion, ethylene glycol is oxidized to glycolic acid, which is, in turn, oxidized to oxalic acid, which is toxic. It and its toxic byproducts first affect the central nervous system, then the heart, and finally the kidneys. Ingestion of sufficient amounts is fatal if untreated. Several deaths are recorded annually in the U.S. alone.

Nerobte si z toho srandu, je to naozaj nebezpecne. Su samozrejme aj horsie veci, ale to neznamena, ze sa na toxicke a karcinogenne ucinky etylenglykolu treba vykaslat len preto, ze to nezabije cloveka hned pri kontakte. Tiez si treba pamatat, ze kazdy clovek ma inu toleranciu voci jedom, niekto vypije pohar a prezije, a niekto sa len pozrie na glykol a pride mu zle. Su ludia co mozu pit metanol, to ale nerobi metanol menej toxickym pre vacsinovu populaciu.
0
...live to fight another day...

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa mato3000 » 17 Jún 2020, 10:37

Presne, .... ja som len opeť chcel jasne a stručne poukázať na človeka, čo musí trepnúť blbosť a pritom sa vôbec nevyzná, tak hádam, že už si nabudúce dá pozor a bude na nete menej o jeden ekoteroristický názor .
0

Amaterr
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1373
Dátum registrácie: 08 Jún 2014, 09:17
Bydlisko: Bratislava

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa Amaterr » 17 Jún 2020, 11:15

,,
Prílohy
vychutnavač buketu.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa 5ko » 17 Jún 2020, 12:03

O chvílu bude glykol uložený v transformerovi. :lol:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa helios » 10 Mar 2021, 00:29

Nie je glykol ako glykol. Etylénglykol je súčasť nemrznúcej zmesi do chladičov a je jedovatý. Ale Propylénglykol sa používa aj v potravinárstve, mám doma nádrž na vodu, objemu 1000l, čiernej farby, bol dovezený z Rakúska, nálepky hlásili "propylene glycol, for food contact". Možno ním dochucovali vínka na export pre východný blok. :D
0

Používateľov profilový obrázok
E001
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1212
Dátum registrácie: 18 Nov 2012, 19:05
Vek: 66

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa E001 » 10 Mar 2021, 01:08

ono je to síce dosť bradatá téma, ale k tomu chladeniu transformátora iba toľko: Obsahuje vodu, podľa koncentrácie, teda sa dá použiť iba na sekundárne chladenie oleja cez výmenník s použitím obehových čerpadiel oleja a chladiacej zmesi.
0

tobacco
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 08 Mar 2021, 22:26

Re: transformátor ponorený v glykole

Príspevok od používateľa tobacco » 10 Mar 2021, 01:30

Drakoush napísal:
12 Jún 2020, 15:42
Maek43 napísal:
mato3000 napísal:Načo reaguješ keď sa nevyznáš ? Len ukazuješ svoju hlúposť .....
OT ale.... to bolo mne ? 8O
Áno :)
Pre hlupaka kazdy hlupak..hlavne ze ty sa vyjadrujes ku kazdej teme TRUHLIK ako keby mas patent na vsetky veci a si drzitel vsetkych diplomov sveta.Takych mam najradsej co len sekiruju inych.Co ti to tu patri si zalos vlastnu temu a tam zakazuj ludom kazdy ta okasle ver.10.000 prispevkov ty musis byt strasne "mudry"ked sa vsetkym ludom vnucujes do ich tem
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok