idealny napajaci zdroj

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

trinity
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03 Feb 2021, 01:09

idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa trinity » 03 Feb 2021, 01:25

Zdravim vas.Chcem sa spytat aky typ napajacieho zdroja je podla vas idealny co sa tyka vystupu stability napetia+ze nechyta interferencie ani ine sumy.Preto sa to pytam lebo som skusal pc zdroj na 12v potom som skusal aj tie kompakte zdroje pulzne na 12v rozne typi philips samsung aj noname az som skusil napajaci zdroj ktorym sa dobija kamera Panasonic a ma na vystupe aj 12v a na moje prerkvapenie som zistil ze ten napajaci zdroj na kameru je co sa tyka interferencii sumov atd.najlepsi.Len aby ste boli v obraze tak ten zdroj ma 12v a len 1amper ale je to opacha 4cm 6cm a 15cm dlzka co by normalne leby to je made in china malo minimalne 10 amper.Cize sa da predpokladat ze tam ma asi nejake kvalitnejsie komponenty aj nejake fitre ze urcite to nieje nahoda ze je podla mna zatial najlepsi co tyka vystupu a sumov na nom.Ale ide mi o to ze ci sa mam zamerat na taketo napajacie zdroje a ze ich budem kupovat ako su nabijacky do kamier alebo je este nieco kvalitnejsie co ma este menej sumu na vystupe.Vdaka za odpoved.
0

Používateľov profilový obrázok
medved
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2619
Dátum registrácie: 02 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa medved » 03 Feb 2021, 09:35

Co to chces vlastne ? Co tak linear ? Pre co to ma byt zdroj... iba 12V ? Co vykon ?
0

Sani1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 12:54

Re: idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa Sani1 » 03 Feb 2021, 10:08

Tak v prvom rade, ideálny zdroj neexistuje. Ak hovoríme o napájaní konkrétneho prístroja, tak výrobca k nemu navrhne aj tzv. "ideálny zdroj" s prihliadnutím na potrebné parametre ako potrebné napätie a prúd, či je potrebné mať stabilizované napätie, aká je tolerancia zvlnenia, prípadne či nejaký šum na výstupe môže ovplyvniť funkciu daného zariadenia. Všetko záleží na tom na čo daný prístroj slúži, z akých komponentov pozostáva a pod. Nepotrebuješ mať stabilizované U s takmer nulovým zvlnením ak chceš napájať DC motor. Čiže všetko začína od funkcie tvojho prístroja a jeho aplikácie, či to je hračka, audio, nf, vf, ....
O nejakej interferencii zdroja som zatiaľ nepočul .
0

Používateľov profilový obrázok
OHAJ
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 858
Dátum registrácie: 01 Máj 2010, 00:00
Bydlisko: OHAJ
Vek: 44

Re: idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa OHAJ » 03 Feb 2021, 10:33

Trinity, navediem Ťa :
Obrázok
0

trinity
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 03 Feb 2021, 01:09

Re: idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa trinity » 03 Feb 2021, 12:31

Ano zle som to napisal.Myslim z tych bezne dostupnych co sa napajaju na 220voltov rozne adaptery pulzne ze ktore su tie co maju najkvalitnejsi vystup.Take do maximalne 25 watt 12v 2amper maximalne takze vyber je dost veliky.Len neviem ktore z nich su tie najkvalitnejsie.Lebo su aj notebokove rozne aj co monitory starsie napajaju atd.Je ich pozehnane.Nemyslel som vseobecne zle som to napisal uznavam.
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: idealny napajaci zdroj

Príspevok od používateľa Mek » 03 Feb 2021, 13:19

Nenapisal si, na co sa ta pytali - teda co nim chces napajat a aky to ma mat prikon.
Ako zistijes, ci je na vystupe "sum"? Merias to osciloskopom? Naprazdno, ci pri zatazeni? (a akom)? Lebo aj zdroj, co ma na vystupe krasne rovne napatie naprazdno, ma zvycajne nejake zvlnenie pri zatazeni.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok