Elektromotor Náhrada

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

Juro2456
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Aug 2020, 18:47

Elektromotor Náhrada

Príspevok od používateľa Juro2456 » 27 Máj 2021, 18:34

]Dobrý deň
Poprosil by som o radu, pár dní dozadu mi pri rezaní na cinkulári zhorel motor, (zadymilo sa a hecht ).. Chcem sa poradiť o vhodnú náhradu. Motor fungoval na prepínači Hviezda Trojuholník.

Štítkové údaje :
Siemens 380V, 4,2kw, 1405ot, 9,4A
Prílohy
IMG_20210525_154644.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Elektromotor Náhrada

Príspevok od používateľa matoh » 27 Máj 2021, 18:47

V podstate hocaký ktorý bude mať okolo 4 KW a okolo 1405 otáčok na cinkulárke sa to aj tak všetko stratí v hromade pilín
Ešte bude treba dať pozor aby sa dal prepínať ale to sa dajú skoro všetky.
Prezraď či chceš z bazaru alebo z nejakého obchodu, veštecká guľa napovedá bazar.
Mám podozrenie že nezhorel len tak, takže skontrolovať a pomerať všetko od zástrčky až po svorkovnicu motora .
Alebo ak sa ti nechce prerábať remennice a prkotiny tak si ho daj previnúť + nové ložiská a možno v konečnom dôsledku pošetríš a budeš mať novotinu.
0

Dolfi
Power user
Power user
Príspevky: 11653
Dátum registrácie: 17 Aug 2008, 00:00
Bydlisko: Prešporok (BA)
Vek: 71

Re: Elektromotor Náhrada

Príspevok od používateľa Dolfi » 27 Máj 2021, 19:54

Motory fakt nehoria len tak a najmä nie bleskovo. Nemal si ho "odložený" niekde pod odkvapom ?

Určite sa ti niekedy podarilo zaseknúť poleno, motor chvíľu vrčal, poleno si uvoľnil a išlo sa ďalej. Pri takomto trápení len treba sledovať oteplenie, nech izolácia (lak) sa moc neprehreje. No vtedy na motore ani ruku neudržíš. Skutočne najväčším nepriateľom motorov je vlhkosť. V prevádzkach, ak sú elektromotory dlho odstavené, sa napríklad vysušia infražiaričmi, zmeria sa ich izolačný odpor a až potom sa spustia.
0
Druhotriedny nadriadený si nikdy nevyberie prvotriedneho ale treťotriedneho podriadeného.

Atlan
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1146
Dátum registrácie: 01 Feb 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Elektromotor Náhrada

Príspevok od používateľa Atlan » 27 Máj 2021, 20:09

matoh napísal:
27 Máj 2021, 18:47
V podstate hocaký ktorý bude mať okolo 4 KW a okolo 1405 otáčok na cinkulárke sa to aj tak všetko stratí v hromade pilín
Ešte bude treba dať pozor aby sa dal prepínať ale to sa dajú skoro všetky.
Prezraď či chceš z bazaru alebo z nejakého obchodu, veštecká guľa napovedá bazar.
Mám podozrenie že nezhorel len tak, takže skontrolovať a pomerať všetko od zástrčky až po svorkovnicu motora .
Alebo ak sa ti nechce prerábať remennice a prkotiny tak si ho daj previnúť + nové ložiská a možno v konečnom dôsledku pošetríš a budeš mať novotinu.
No prepinat sa vsetky nemusia dat, ked nebudu vyvedene 6 droty, a druha vec je na ake napatie ten motor bude. Lebo D230 a Y380 si doma neprepne.

Tak ze ak na stitku bude D380V a Y 690V je velka sanca ze bude pouzitelny, teda ak ho niektoneprevijal a nema len 3 droty na svorkovnici.
0

Používateľov profilový obrázok
matoh
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 467
Dátum registrácie: 05 Nov 2011, 20:26
Bydlisko: Bytča
Vek: 28

Re: Elektromotor Náhrada

Príspevok od používateľa matoh » 27 Máj 2021, 20:34

Tak som to chcel povedať len som to nechcel celé rozpisovať.
Tak dík :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok