Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Pomoc v oblasti výkonovej elektroniky (zdroje, nabíjačky, meniče a pod.)

Moderátori: mirosne, Moderátori

majov
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21 Sep 2010, 00:00
Vek: 44

Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa majov » 09 Jún 2022, 21:06

Napadá mi mnozstvo rieseni ale skusim tu. Co sa v praxi pouziva ako kablova spojka alebo skor izolacia spojky kablov napriklad pre cerpadla v studni? Ale myslim nieco seriozne z praxe do velkej hlbky pod vodu.
Prosim reakcie ak mate skusenosti rad by som vedel ci je to nieco bezne alebo vynimocne.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa boraicho » 09 Jún 2022, 21:27

nieje to 3x400V ale na klasickej ponorke, 230V sa mi pokazil plavak, nezopinalo čerpadlo. tak som odstrihol, ten plavak, trošku odizoloval kabliky, roztiahol a strčil do zapalkovej krabičky a zalial dvojzložkovym lepidlom , epoxid alebo ani neviem čo to bolo. zatuhlo to , papier odstranil a ostala taka kocka a pohodka, funguje to, dlhe roky dalej :D a je to ešte lepšie ako predtym, lebo vyťaha vodu do uplneho dna :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2340
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa rudko » 09 Jún 2022, 21:29

My sme na to pouzivali gelove zalievacie svorky. Nespomeniem si na vyrobcu, ale je to v podstate valcove puzdro v ktorom su srobovacie svorky. Tak spojis kabel a k tomu je potom dvojzlozkovy gel v takom dvojdielnom sacku. Vytiahnes "poistku", gel sa zmiesa. Potom ho cez taky dzindzik natlacis do tej trubky kde uz mas spojeny kabel a ono to do par minut stuhne na pomerne tvrdu hmotu. Nepamatam si ze by nam to niekedy zatieklo
Pogugli gelova kablova svorka. Urcite najdes
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa marek181818 » 09 Jún 2022, 22:03

rudko
myslis asi Magic Joint spojky :D
1
Obrázok 1

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa enigma » 09 Jún 2022, 23:21

boraicho napísal:
09 Jún 2022, 21:27
nieje to 3x400V ale na klasickej ponorke, 230V sa mi pokazil plavak, nezopinalo čerpadlo. tak som odstrihol, ten plavak, trošku odizoloval kabliky, roztiahol a strčil do zapalkovej krabičky a zalial dvojzložkovym lepidlom , epoxid alebo ani neviem čo to bolo. zatuhlo to , papier odstranil a ostala taka kocka a pohodka, funguje to, dlhe roky dalej :D a je to ešte lepšie ako predtym, lebo vyťaha vodu do uplneho dna :)

máš to zle . motor ponorky musí byť zaliaty vodou , inak hrozí prehriatie . dennodenne mám také prípady na stole ... buď tepelná poistka alebo aj samotné vinutie .... výsledok je rovnaký - prevíjanie motora alebo nové čerpadlo .
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa enigma » 09 Jún 2022, 23:24

rudko napísal:
09 Jún 2022, 21:29
My sme na to pouzivali gelove zalievacie svorky. Nespomeniem si na vyrobcu, ale je to v podstate valcove puzdro v ktorom su srobovacie svorky. Tak spojis kabel a k tomu je potom dvojzlozkovy gel v takom dvojdielnom sacku. Vytiahnes "poistku", gel sa zmiesa. Potom ho cez taky dzindzik natlacis do tej trubky kde uz mas spojeny kabel a ono to do par minut stuhne na pomerne tvrdu hmotu. Nepamatam si ze by nam to niekedy zatieklo
Pogugli gelova kablova svorka. Urcite najdes
bežne to používame na UPA čerpadlách z Eurovei ...... spájanie káblov . ( presnejšie povedané izolácia spoju káblov )
0

Feneon
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 269
Dátum registrácie: 17 Aug 2014, 10:58
Bydlisko: Partizánske - okolie

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa Feneon » 10 Jún 2022, 17:13

scínovať a použiť zmršťovačky s lepidlom, na kábel dve vrstvy. Vrchná bužírka by mala tú spodnú presahovať pár cm.

Mám to v studni už rok. Čerpadlo 1,1kW, 3x400v. Spoj je asi 4-6m pod vodou, čerpadlo je istené aj prúdovým chráničom. Všetko funguje bez problémov.

V mojom prípade boli vodiče tenké, 4x0,75mm, takže origoš spojky som nepoužil lebo by ten spoj bol zbytočne hrubý.
0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa boraicho » 10 Jún 2022, 19:19

enigma napísal:
09 Jún 2022, 23:21


máš to zle . motor ponorky musí byť zaliaty vodou , inak hrozí prehriatie . dennodenne mám také prípady na stole ... buď tepelná poistka alebo aj samotné vinutie .... výsledok je rovnaký - prevíjanie motora alebo nové čerpadlo .
ja rozumiem, ale on nebeži furt, použiva sa iba raz za čas, ked treba odniekal vytiahnuť vodu, napriklad so šachty kde je hlavny prívod vody. stále je tam meter vysoko vody, tak sa vytaha do dna. maximalne čo odišlo bola vrtulka, na oko jej nebolo nič, ale vytlačil som na tlačiarni novu a zase ťaha jak nove :D čerpadlo už ma viac jak 10roky , take plastove, nejake :D
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa enigma » 10 Jún 2022, 20:03

gratulujem .
mal si šťastnú ruku pri kúpe ....
mám asi tak 5 - 6 paliet kadeakých ponoriek .... hlavne spálené motory alebo tepelné poistky . na niektorých je polámaný difúzor ......
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Izolacia káblovej spojky pod vodu do studne 3x400V

Príspevok od používateľa marek181818 » 11 Jún 2022, 09:49

Už keď riešite čerpadlá mám jedno , kupoval som dve ale takéto aj pre kolegu https://www.obchodpreteba.sk/d/ponorne- ... 002250.htm ja neviem či to moje je chybné alebo čo lebo kolegovi tento problém čo popíšem nerobí.Mne ide asi po spustení 10 min vypne na 1 min a znovu zapne asi na 5 min a znovu Dal som preč tu akože tepelnú v krabičke, lebo som to aj tak potreboval predĺžiť a navyše čerpadlo som nakoniec pripojil na motorovú ochranu + v studni sú čídla na hladinu.No po zrušení tej akože tepelnej to robí aj tak.No motor má svoju tepelnú tiež lenže čerpadlo je vo vyše 3 m hĺbke.vody takže chladenie má.Ako neriešim to moc ale je to otravné pri polievanie alebo dopúšťajú vody.Neviem.ci je chybná a či sa dá aj vymeniť .
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok